Negatywny bohater Tour de France 2007 Duńczyk Michael Rasmussen został kapitanem nowej grupy kolarskiej – Christina Watches. Zespół został włączony do drugiej dywizji UCI i będzie mógł startować w większych wyścigach pod warunkiem otrzymania „dzikiej karty”.

– W najbliższych tygodniach i miesiącach ekipa zostanie poważnie wzmocniona – zapowiedziała sponsor grupy Christina Hembo. Jej firma zajmuje się produkcją zegarków.

W 2007 roku Rasmussen był liderem Tour de France i zwycięstwo w wyścigu miał praktycznie w kieszeni, ale na trzy etapy przed zakończeniem rywalizacji został zwolniony przez grupę Rabobank, gdy wyszło na jaw, że miesiąc wcześniej podał fałszywe informacje na temat miejsca swojego pobytu, co pozwoliło mu uniknąć kontroli antydopingowych.

Otworzyło to drogę do pierwszego triumfu w „Wielkiej Pętli” Hiszpanowi Alberto Contadorowi.

Rasmussen został zdyskwalifikowany na dwa lata. W lipcu 2009 roku powrócił na trasy, jednak większych sukcesów nie odnosił. Od kilku miesięcy mówiło się, że w przyszłym sezonie wejdzie do najsilniejszej duńskiej grupy Saxo Bank, w której byłby pomocnikiem Contadora, ale niespodziewanie nie podpisano z nim kontraktu.

Źródło: PAP

Foto: www.corvospro.com

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments