Sy;wester JaniszewskiByły kolarz CCC Polsat Polkowice – Sylwester Janiszewski, po przymusowej przerwie powróci do ścigania. Popularny „Fifek” od nowego sezonu będzie reprezentował barwy drużyny Wibatech Fuji.

Jak czytamy na oficjalnym profilu ekipy Wibatech Fuji na Facebooku, drużyna zakontraktowała kolejnego zawodnika. Będzie to powracający do ścigania po przymusowej, prawie dwuletniej przerwie – Sylwester Janiszewski.

Przypomnijmy, że jego absencja była związana z wpadką dopingową z 2012 roku. Okazało się wówczas, że podczas Memoriału Henryka Łasaka w organizmie kolarza znaleziono niedozwoloną substancję – Androstatrienedione. Początkowo Polski Związek Kolarski upomniał zawodnika, odebrał zwycięstwo w wyścigu i ukarał go grzywną. Jednak potem zmieniono tę decyzję na prawie dwuletnią dyskwalifikację.

Janiszewski w zawodowym peletonie ścigał się od 2008 roku. Początkowo w Legii Warszawa, następnie w CCC Polsat Polkowice. Jego największym dotychczasowym osiągnięciem jest brązowy medal Mistrzostw Polski w wyścigu ze startu wspólnego z 2012 roku.

Wcześniej umowy na przyszły sezon z drużyną Wibatech Fuji podpisali Jacek Morajko oraz Przemysław Sobieraj.

 

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments