gaimonDoświadczony Hiszpan – Ruben Plaza, związał się z ekipą Lampre-Merida. Z kolei drugi kolarz tegorocznego Tour de San Luis – Phil Gaimon trafi do pro-kontynentalnej drużyny Optum Pro Cycling.

Plaza praktycznie całą, zawodową karierę, spędził w Movistarze. Z zespołem Eusebio Unzue związał się już w 2001 roku, kiedy ekipa ścigała się pod nazwą Banesto. Przez wiele lat był cennym pomocnikiem dla Alejandro Valverde, a po przenosinach do Lampre-Merida, jego liderem będzie Rui Costa.

“To kompletny i profesjonalny zawodnik. Wiemy, że możemy powierzyć mu odpowiedzialność i ważną rolę kapitana zespołu”, powiedział o 34-letnim kolarzu Brent Copeland – menadżer Lampre-Merida.

Phil Gaimon w ostatnim sezonie reprezentował barwy Garmin-Sharp. 28-latek na początku roku wygrał etap na Tour de San Luis, a w klasyfikacji generalnej zajął drugie miejsce. Pomimo tego, nie zdołał przekonać do siebie szefostwa drużyny WorldTour, która łączy się z Cannondale Pro Cycling. Gaimon musiał szukać nowej grupy i podpisał jednoroczny kontrakt z pro-kontynentalną ekipą ze swojego kraju – Optum Pro Cycling.

 

Foto: bettiniphoto.net

Andrzej Gucwa

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments