Oleg TinkovOleg Tinkov jest gotowy zaoferować milion euro do podziału dla Alberto Contadora i jego rywali, w zamian za udział we wszystkich Wielkich Tourach w przyszłym roku.

Rosyjski oligarcha i właściciel ekipy Tinkoff-Saxo, po wczorajszej prezentacji trasy Giro d`Italia wpadł na swój kolejny, kontrowersyjny pomysł. „Jeśli Quintana, Froome, Nibali i Contador zgodzą się na udział w trzech Wielkich Tourach w przyszłym roku, jestem gotowy dać im milion euro do podziału. Każdy dostanie więc 250.000 €, jako dodatkową zachętę. Myślę, że to dobry pomysł”, powiedział Tinkof dla Cyclingnews.com. „To dobrze, że Alberto zdecydował się na kombinację Giro-Tour, ale myślę, że najwięksi i najlepsi zawodnicy powinni ścigać się ze sobą we wszystkich trzech Wielkich Tourach”, dodał.

Założyciel Tinkoff Bank skomentował także trasę Rosa Corsa, zaprezentowaną wczoraj w Mediolanie.  „Myślę, że to rzeczywiście najłatwiejsza trasa, jaką poznaliśmy od wielu lat. Z pewnością, to dobra trasa dla nas i dla Alberto. Jeśli on będzie miał taką samą formę jak w tym roku, to myślę, że stać go na dublet Giro-Tour. Jeśli jednak będzie miał formę z 2013 roku, to raczej mu się nie uda. Mam nadzieję, że będzie w znakomitej dyspozycji”. zakończył.

 

Foto: bettiniphoto.net

Andrzej Gucwa

 

guest
2 komentarzy
Najstarsze
Najnowsze
Inline Feedbacks
View all comments
jerzyk
jerzyk

Majka tez mial dostac nagrode ( samochod)za wygranie etapu TdF , a dostal ?

Za ta kwote nikt nie podejmie sie wyzwania .

MaciekFD
MaciekFD

na to wychodzi ze Rafal Majka pojedzie, Giro jako pomocnik dla Alberto i Vuelte juz na siebie