degand Thomas Degand (Wanty-Groupe Gobert) wygrał pierwszy etap wyścigu Tour du Gévaudan Languedoc-Roussillon.

145 kilometrów mieli do pokonania kolarze na trasie pierwszego etapu Tour du Gévaudan Languedoc-Roussillon. Na odcinku z Badaroux do Chanac na zawodników czekały trzy oznaczone podjazdy.

Po Col de Finiels (1. kategoria; 33,6 km trasy) na czele wysforowała się grupka około 25 zawodników. Z tej grupki zaatakowali: Yoann Bagot (Cofidis), Thibaut Pinot (FDJ.fr), Thomas Voeckler (Europcar), Vegard Stake Laengen (Bretagne – Séché), Amets Txurruka i Angel Madrazo (Caja Rural). Na 65 kilometrów przed metą mieli oni ponad minutę przewagi nad drugą grupą. Uciekająca grupka przejechała Col de Cabrunas (1. kategoria; 47,4 km przed metą), ale zostali doścignięci przed ostatnią górską premią.

Także ostatni podjazd niewiele zmienił w czołówce i 20 kilometrów przed metą na czele był cały peleton. Na zjeździe zaatakował Amets Txurruka (Caja Rural), a po chwili dojechali do niego Boris Dron (Wallonie-Bruxelles) i Thomas Degand (Wanty-Groupe Gobert). 10 kilometrów przed metą mieli oni 25 sekund przewagi nad peletonem prowadzonym przez Europcar.

Trójka nie dała za wygraną i między sobą rozdzieliła miejsca na podium. Najszybszy okazał się Thomas Degand (Wanty-Groupe Gobert). Drugie miejsce zajął Amets Txurruka (Caja Rural), a podium uzupełnił Boris Dron (Wallonie-Bruxelles). Degand został oczywiście liderem wyścigu.

Wyniki:

1 DEGAND Thomas (BEL) WGG les 145 km en 3h32’38” (moy. 40,915 km/h) (b : 10”)
2 TXURRUKA Amets (ESP) CJR à 00” (b : 6”)
3 DRON Boris (BEL) WBC à 07” (b : 4”)
4 LABORIE Christophe (FRA) BSE à 26”
5 * BILBAO Peio (ESP) CJR ”
6 VUILLERMOZ Alexis (FRA) ALM ”
7 * TULIK Angelo (FRA) EUC à 28”
8 HARDY Romain (FRA) COF ”
9 KREDER Michel (NED) WGG ”
10 EDET Nicolas (FRA) COF ”
11 * PINOT Thibaut (FRA) FDJ ”
12 DI GREGORIO Rémy (FRA) LPM ”
13 MADRAZO RUIZ Angel (ESP) CJR ”
14 GARCIA Marcos (ESP) CJR ”
15 * VIMPERE Théo (FRA) BIG ”
16 ARAMENDIA LORENTE Javier Francisco (ESP) CJR ”
17 LAENGEN Vegard Stake (NOR) BSE ”
18 BELDA GARCIA David (ESP) BUR ”
19 * MOLINA Antonio (ESP) CJR ”
20 DE GREEF Francis (BEL) WGG ”
21 DUENAS NEVADO Moises (ESP) BUR ”
22 * DEL PINO CORROCHANO Jesus (ESP) BUR ”
23 * LAVIEU Antoine (FRA) LPM à 33”
24 * ELISSONDE Kenny (FRA) FDJ à 34”
25 PERICHON Pierre-Luc (FRA) BSE à 36”
26 SEELDRAEYERS Kevin (BEL) WGG à 45”
27 JEANDESBOZ Fabrice (FRA) EUC à 55”
28 MEDEREL Maxime (FRA) EUC à 01’04”
29 ARROYO DURAN David (ESP) CJR à 03’52”
30 * DASSONVILLE Flavien (FRA) BIG à 05’03”
31 LADAGNOUS Matthieu (FRA) FDJ ”
32 PICHOT Alexandre (FRA) EUC à 07’16”
33 NAULEAU Bryan (FRA) EUC ”
34 DUPONT Hubert (FRA) ALM ”
35 MOLARD Rudy (FRA) COF ”
36 EL FARES Julien (FRA) LPM ”
37 VOECKLER Thomas (FRA) EUC ”
38 ANDRÉ MACIEL GONÇALVES Domingos (POR) LPM à 10’46”
39 BERNAUDEAU Giovanni (FRA) EUC ”
40 * CHENAUX Adrien (SUI) VBG ”
41 FEILLU Brice (FRA) BSE ”
42 * DERNIES Tom (BEL) WBC ”
43 MINNAARD Marco (NED) WGG ”
44 GUILLOU Florian (FRA) BSE ”
45 VEUCHELEN Frederik (BEL) WGG ”
46 GENIEZ Alexandre (FRA) FDJ ”
47 COURTEILLE Arnaud (FRA) FDJ ”
48 BAGOT Yohan (FRA) COF ”
49 LEVARLET Guillaume (FRA) COF à 14’11”
50 VAN MELSEN Kevin (BEL) WGG ”
51 ANTOMARCHI Julien (FRA) LPM ”
52 BALDO Nicolas (FRA) VBG ”
53 KERN Julian (GER) ALM ”
54 * KORETZKY Clément (FRA) BSE ”
55 * HERNANDEZ Dario (ESP) BUR ”
56 * SALAS Ibai (ESP) BUR ”
57 * GUILLEMOIS Romain (FRA) EUC à 14’26”
58 * EVRARD Laurent (BEL) WBC à 18’28”
59 WINTER Nicolas (SUI) VBG ”
60 * RENAULT Maxime (FRA) BIG ”
61 * MENGSTAB Meron Amanuel (ERI) BAI ”
62 VEIKKANEN Jussi (FIN) FDJ ”
63 ROY Jérémy (FRA) FDJ ”
64 HONIG Reinier (NED) VBG ”
65 * JÄGER Patrick (AUT) VBG ”
66 STOCKHAUSEN Richard (GER) BAI ”
67 * PESTIAUX Loic (BEL) WBC ”
68 DELFOSSE Sébastien (BEL) WBC ”
69 * GRIJALBA Fernando (ESP) CJR ”
70 * BACKAERT Frederik (BEL) WGG ”
71 STASSEN Julien (BEL) WBC ”
72 KADRI Blel (FRA) ALM ”
73 CHEREL Mikael (FRA) ALM ”
74 RIBLON Christophe (FRA) ALM ”
75 * BESCOND Jérémy (FRA) COF ”
76 BONNAFOND Guillaume (FRA) ALM ”
77 * YSSAAD Yannis (FRA) BIG ”
78 BERARD Julien (FRA) ALM ”
79 BRUN Frédéric (FRA) BIG ”
80 * ROBREDO CRESPO Alvaro (ESP) BUR ”
81 SCHÄFER Timo (GER) BAI ”
82 SISKEVICIUS Evaldas (LTU) LPM ”
83 ROSTOLLAN Thomas (FRA) LPM ”
84 BERTHOLET Quentin (BEL) WBC ”
85 LE MONTAGNER Benjamin (FRA) BSE ”
86 * DEMOITIE Antoine (BEL) WBC ”
87 * EXNER Kai (GER) BAI ”
88 BIDEAU Jean-Marc (FRA) BSE ”

 

@ArekWaluga77

Foto:corvospro.com