Drużyna Karola Domagalskiego – Caja Rural zakontraktowała dwóch, niezwykle doświadczonych zawodników. Są to David Arroyo i Amets Txurruka. Obaj są dobrymi góralami i powinni być cennym wzmocnieniem dla ekipy podczas Vuelta a Espana.

Hiszpanie spadną więc o jeden szczebel niżej, ponieważ Caja Rural to drużyna pro-kontynentalna. Do tej pory reprezentowali ekipy WorldTour, czyli Movistar w przypadku Arroyo i Euskaltel-Euskadi w przypadku Txurruki.

Arroyo w 2010 roku był drugi w Giro d’Italia, jednak w ostatnich dwóch sezonach jego forma nieco wygasła. Dlatego zdecydował się opuścić szeregi teamu Eusebio Unzue. Duet w sumie wystartował w 25 Wielkich Tourach, co będzie sporą dawką doświadczenia dla Caja Rural w sezonie 2013.

30 i 32-latek dołączą więc do takich zawodników jak:  Antonio Piedra, André Cardoso, Javier Aramendia, Marcos García, Fabricio Ferrari, Manuel Cardoso, Karol Domagalski, Yelko Gómez, Francesco Lasca oraz Josué Moyano, którzy mają podpisane kontrakty z Caja Rural na przyszły rok.

 

Foto: bettiniphoto.net

Andrzej

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments