fot. Kolumbijska Federacja Kolarska

Kolejny z młodych zawodników opuszcza ekipę Caja Rural. Tym razem padło na Nelsona Soto, który postanowił wrócić do ojczyzny.

Soto do hiszpańskiego zespołu dołączył przed sezonem 2018. 23-letni wówczas zawodnik miał za sobą bardzo dobry sezon w Kolumbii, co dostrzegli skauci zespołów drugiej dywizji. W samym Caja Rural Kolumbijczyk zdołał m.in. wygrać etap wyścigu dookoła Madrytu czy wielokrotnie mieścić się w czołówkach mniejszych, jednodniowych imprez.

Choć według nieoficjalnych informacji Soto otrzymał ofertę pozostania w Caja Rural, zdecydował się on na powrót do ojczyzny. W sezonie 2020 będziemy go oglądać w barwach zespołu Colombia Tierra de Atletas, który kompletuje bardzo solidne zestawienie. Obok sprintera występować tam będą m.in. Miguel Angel Rubiano czy Omar Mendoza.

Jak wiadomo, bardzo podobny los może spotkać Alana Banaszka. Młody Polak w Caja Rural nie zrobił wielkiej furory, co wręcz zmusi go do zmiany zespołu. W ostatnim czasie wiele mówi się o jego powrocie do kraju, lecz nie jest to jeszcze sprawa oczywista.

Poprzedni artykułPierwsze szczegóły Vuelta a San Juan 2020
Następny artykułTrasa Volta ao Algarve 2020
Dziennikarz z wykształcenia i pasji. Oprócz kolarstwa kocha żużel, o którym pisze na portalu speedwaynews.pl. W wolnych chwilach bawi się w tłumacza, amatorsko jeździ i do późnych godzin nocnych gra półzawodowo w CS:GO.
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments