fot. Deceuninck - Quick Step

Już około 2 miesiące zostały do rozpoczęcia sezonu 2020. Wiedzą o tym organizatorzy Vuelta a San Juan, którzy postanowili przedstawić pierwsze szczegóły trasy.

Podobnie jak w ubiegłym roku, w Argentynie coś dla siebie znajdą zarówno sprinterzy, jak i górale i czasowcy. Oznacza to więc, że lista startowa wyścigu znów może być bardzo silna. Zgodnie z informacjami podanymi przez organizatorów, cała impreza odbędzie się w dniach 26 stycznia – 2 lutego i będzie zaliczana do cyklu UCI ProSeries.

Jeśli chodzi o trasę, Pierwsze dwa etapy przeznaczone będą dla sprinterów. Trzeci odcinek stanie za to pod znakiem indywidualnej jazdy na czas, zakończonej przy tamie Punta Negra, do której prowadzi krótki i stromy podjazd. Dzień później do głosu za to znów dojdą sprinterzy.

Po dniu przerwy, ostatnie 3 etapy będą praktycznie identyczne co w sezonie 2019. Tym samym ponownie wyścig powinien rozstrzygnąć się na podjeździe pod Alto del Colorado, gdzie przed 10 miesiącami najlepszy okazał się Winner Anacona.

Jednocześnie organizatorzy podali dziś listę zespołów, które pojawią się w Argentynie. W sumie będzie ich aż 24. Będą to UAE Team Emirates (z Fernando Gavirią i Maxem Richeze), Deceuninck-Quickstep (z Julianem Alaphilippe i Remco Evenepoelem), Movistar, Cofidis, Israel Cycling Academy i Bora-hansgrohe (z Peterem Saganem), pięć zespołów ProConti, dziewięć kontynentalnych i 4 reprezentacje narodowe.

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments