fot. Caja Rural

Caja Rural pozyskuje kolejnych zawodników. Do hiszpańskiego zespołu w przyszłym sezonie dołączą Aritz Bagues i Carmelo Urbano.

Pierwszy z wymienionych kolarzy pomimo 30 lat na karku, dopiero dwa lata temu dołączył do dywizji prokontynentalnej. Od tego czasu reprezentował Euskadi-Murias, w którego barwach wystąpił m.in w dwóch edycjach Vuelta a Espana.

Teraz niestety musiał sobie poszukać nowego pracodawcy, ponieważ jego dotychczasowa ekipa z powodu braku sponsora musiała zakończyć swoją działalność. Przygarnęła go Caja Rural, która potrzebowała kogoś z dużym doświadczeniem, ponieważ Bagues jest dopiero drugim, po Jonie Aberasturim, zawodnikiem, w ekipie, który ukończył 30 lat.

Jednym z wielu kolarzy, którzy będą mogli korzystać z jego rad, jest Urbano. Dla 22-latka będzie to pierwszy zawodowy kontrakt. Wcześniej przez dwa sezony jeździł w młodzieżówce Caja Rural. Jak do tej pory Hiszpan nie miał zbyt wielu okazji, by pojeździć poza granicami swojego kraju.

Udało mu się jednak załapać do młodzieżowej kadry Hiszpanii na Mistrzostwa Świata w Yorkshire i Mistrzostwa Europy w Brnie. Niestety nie będzie wspominał ich zbyt dobrze, bo żadnej z tych dwóch imprez nie udało mu się ukończyć.

Na szczęście znacznie lepiej szło mu na krajowym podwórku. W zeszłym roku zajął drugie miejsce w mistrzostwach Hiszpanii, a przed kilkoma miesiącami jeszcze poprawił ten wynik, dzięki czemu w jego gablocie znajduje się teraz koszulka z flagą Hiszpanii.

Oczywiście jej założenie w wyścigach elity, w których przyjdzie mu w przyszłym roku rywalizować znacznie częściej niż dotychczas, nie wchodzi w grę, jednak 22-latek nie wygląda na szczególnie zmartwionego tym faktem.

Caja Rural to zespół, którego chcę być częścią i który, jak sądzę, bardzo przyspieszy mój rozwój. Niewiele jest na świecie grup, które oferują podobne możliwości, a ja zamierzam w pełni je wykorzystać.

– mówił młody kolarz stronie internetowej swojej nowej ekipy.

Bagues i Urbano to odpowiednio ósmy i dziewiąty nowy nabytek ekipy z Hiszpanii. Mimo to w jej kadrze na przyszły sezon znajduje się 21 kolarzy, dlatego niewykluczone, że już wkrótce usłyszymy o jej kolejnych wzmocnieniach.

Poprzedni artykułLudwig i Amialiusik przedłużyły kontrakt z Canyon SRAM Racing
Następny artykułMerijn Zeeman: „De Plusa stać na to, by stanąć na podium Wielkiego Touru”
Trenował kolarstwo w Krakusie Swoszowice i biegi średnie w Wawelu Kraków, ale ulubionego sportowego wspomnienia dorobił się startując na 60 metrów w Brzeszczach. W 2017 roku na oczach biegnącej chwilę wcześniej Ewy Swobody wystartował sekundę po wystrzale startera, gdy rywale byli daleko z przodu. W pisaniu refleks również nie jest jego mocną stroną, ale stara się nadrabiać jakością.
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments