Thibaut Pinot (FDJ) wygrał wyścig Tour du Gévaudan. Ostatni etap dla Alexisa Vuillermoza (Ag2r La Mondiale).

128 kilometrów ze startem i metą w Mende kończyło rywalizację w Tour du Gévaudan. Na kolarzy czekały trzy podjazdy, w tym dwukrotnie pokonywany podjazd Montée Jalabert.

gevaudanDość szybko uformowała się ucieczka w składzie: Madrazo (Caja Rural), Domont, Kadri (AG2R La Mondiale), Edet (Cofidis), Bernaudeau, Quémeneur (Europcar), Bizkarra (Murias Taldea), Konovalovas i Loubet (Marseille 13-KTM). Kolejne podjazdy spowodowały, że tempa nie wytrzymali obaj kolarze Europcar.

Ostatni podjazd do ataku wykorzystał Madrazo, Na szczycie miał 30 sekund przewagi nad grupą prowadzoną przez FDJ. Hiszpan nie dawał za wygraną i na 3 kilometry przed metą miał jeszcze 20 sekund zapasu.

Madrazo został złapany na ostatnim kilometrze, a etap zgarnął Alexis Vuillermoz (Ag2r La Mondiale). Drugi był Thibaut Pinot (FDJ), który tym samym przypieczętował zwycięstwo w całym wyścigu. Podium etapowe uzupełnił Thomas Sprengers (Topsport Vlaanderen – Baloise).

Wyniki drugiego etapu:

1 VUILLERMOZ Alexis (FRA) ALM les 116 km 2h56’00” (moy. 39,545 km/h)
2 PINOT Thibaut (FRA) FDJ à 00”
3 SPRENGERS Thomas (BEL) TSV ”
4 BILBAO LOPEZ DE ARMENTIA Pello (ESP) CJR ”
5 EL FARES Julien (FRA) M13 ”
6 LEVARLET Guillaume (FRA) AUB ”
7 FEDRIGO Pierrick (FRA) BSE ”
8 VOECKLER Thomas (FRA) EUC ”
9 ROSSETTO Stéphane (FRA) COF ”
10 BAGOT Yoann (FRA) COF ”
11 PRADES REVERTE Eduard (ESP) CJR ”
12 BRAVO OIARBIDE Garikoitz (ESP) MUR ”
13 * CARTHY Hugh (GBR) CJR à 08”
14 VIMPERE Théo (FRA) AUB à 09”
15 DUPONT Hubert (FRA) ALM à 13”
16 BARDET Romain (FRA) ALM à 15”
17 BIZKARRA Mikel (ESP) MUR ”
18 MADRAZO RUIZ Angel (ESP) CJR ”
19 JEANNESSON Arnold (FRA) FDJ ”
20 * ELISSONDE Kenny (FRA) FDJ à 30”
21 HABEAUX Gregory (BEL) WBC à 58”
22 DECLERCQ Tim (BEL) TSV ”
23 MOLARD Rudy (FRA) COF ”
24 * GOUAULT Pierre (FRA) AUB ”
25 RENAULT Maxime (FRA) AUB ”
26 * DE TIER Floris (BEL) TSV ”
27 GASPAROTTO Enrico (ITA) WGG ”
28 TXURRUKA Amets (ESP) CJR ”
29 FRAILE MATARRANZ Omar (ESP) CJR ”
30 * MOLINA Antonio (ESP) CJR ”
31 VAN OVERBERGHE Arthur (BEL) TSV ”
32 BAUGNIES Jérôme (BEL) WGG à 01’01”
33 BAGÜES Aritz (ESP) MUR ”
34 BERARD Julien (FRA) ALM à 01’03”
35 * GUILLEMOIS Romain (FRA) EUC ”
36 EVRARD Laurent (BEL) WBC ”
37 BELDA GARCIA David (ESP) BUR ”
38 ROUX Anthony (FRA) FDJ ”
39 GUAY Julien (FRA) AUB ”
40 VICHOT Arthur (FRA) FDJ ”
41 * PARRA BUSTAMENTE Heiner Rodrigo (COL) CJR ”
42 DERNIES Tom (BEL) WBC ”
43 GENIEZ Alexandre (FRA) FDJ ”
44 EDET Nicolas (FRA) COF ”
45 HIVERT Jonathan (FRA) BSE à 00”
46 DOMONT Axel (FRA) ALM à 01’12”
47 MEDEREL Maxime (FRA) EUC à 01’13”
48 BACKAERT Frederik (BEL) WGG ”
49 KADRI Blel (FRA) ALM à 01’19”
50 LOUBET Julien (FRA) M13 à 01’22”
51 KONOVALOVAS Ignatas (LTU) M13 à 01’23”
52 MINNAARD Marinus Cornelis (NED) WGG à 01’34”
53 * BOUHANNI Rayane (FRA) COF à 04’41”
54 * PAILLOT Yoann (FRA) M13 ”
55 * GUYOT Romain (FRA) EUC ”
56 * LEHNER Daniel (AUT) VBG ”
57 * TXOPERENA MATXIKOTE Benat (ESP) MUR ”
58 * SAINT MARTIN Clement (FRA) M13 ”
59 PICHON Laurent (FRA) FDJ ”
60 * SOLE VALL Arnau (ESP) BUR ”
61 * PAULUS Daniel (AUT) VBG à 09’49”
62 DEL PINO CORROCHANO Jesus (ESP) BUR ”
63 PICHOT Alexandre (FRA) EUC ”
64 VAN MELSEN Kevin (BEL) WGG ”
65 HELVEN Sander (BEL) TSV ”
66 * PONS Gaëtan (BEL) WBC ”
67 TORRES MUINO Pablo (ESP) BUR ”
68 JACOBS Pieter (BEL) TSV ”
69 * WARNIER Antoine (BEL) WBC ”
70 BRUN Frédéric (FRA) BSE ”
71 * CHETOUT Loïc (FRA) COF ”
72 TRONET Steven (FRA) AUB ”
73 VAUGRENARD Benoît (FRA) FDJ ”
74 LABORIE Christophe (FRA) BSE ”
75 VAN HECKE Preben (BEL) TSV ”
76 BIDEAU Jean-Marc (FRA) BSE ”
77 * DASSONVILLE Flavien (FRA) AUB ”
78 * INSAUSTI IRASTORZA Jon Ander (ESP) MUR ”
79 BONNAFOND Guillaume (FRA) ALM ”
80 KORETZKY Clément (FRA) VBG ”
81 * MEILER Lukas (GER) VBG ”
82 MERINO CORTAZAR Igor (ESP) BUR ”
83 RIBLON Christophe (FRA) ALM ”
84 * GONZALEZ Adrian (ESP) MUR à 16’36”

Nie wystartowali:
DE GREEF Francis (BEL) WGG
DI GREGORIO Rémy (FRA) M13

Wycofali się:
GUILLOU Florian (FRA) BSE
* CAM Maxime (FRA) BSE
PERICHON Pierre-Luc (FRA) BSE
SOUPE Geoffrey (FRA) COF
BERNAUDEAU Giovanni (FRA) EUC
QUEMENEUR Perrig (FRA) EUC
JEROME Vincent (FRA) EUC
* ANTONINI Simone (ITA) WGG
ISTA Kevin (BEL) WBC
JAKIN Alo (EST) AUB
HERNANDEZ Dario (ESP) BUR
* MASCARO RIGO Sebastia (ESP) BUR
* BARRENETXEA Ander (ESP) MUR
PENVEN Clément (FRA) M13
* JÄGER Patrick (AUT) VBG

Końcowa klasyfikacja generalna:
1 PINOT Thibaut FDJ les 267 km en 6h53’58” (moy. 38,698 km/h)
2 VOECKLER Thomas EUC à 10”
3 ROSSETTO Stéphane COF à 15”
4 BAGOT Yoann COF à 24”
5 HIVERT Jonathan BSE ”
6 VUILLERMOZ Alexis ALM à 30”
7 BILBAO LOPEZ DE ARMENTIA Pello CJR à 33”
8 BRAVO OIARBIDE Garikoitz MUR à 40”
9 * CARTHY Hugh CJR à 50”
10 SPRENGERS Thomas TSV à 01’09”
11 LEVARLET Guillaume AUB à 01’10”
12 EL FARES Julien M13 à 01’46”
13 * ELISSONDE Kenny FDJ à 01’49”
14 VIMPERE Théo AUB à 01’58”
15 DUPONT Hubert ALM à 01’59”
16 BARDET Romain ALM à 02’01”
17 GASPAROTTO Enrico WGG à 02’08”
18 MOLARD Rudy COF à 03’22”
19 TXURRUKA Amets CJR ”
20 * PARRA BUSTAMENTE Heiner Rodrigo CJR à 03’55”
21 JEANNESSON Arnold FDJ à 04’08”
22 FEDRIGO Pierrick BSE à 04’12”
23 MADRAZO RUIZ Angel CJR à 05’39”
24 EDET Nicolas COF à 05’47”
25 DECLERCQ Tim TSV à 06’22”
26 * GOUAULT Pierre AUB ”
27 * DE TIER Floris TSV ”
28 VAN OVERBERGHE Arthur TSV ”
29 BELDA GARCIA David BUR à 06’37”
30 KONOVALOVAS Ignatas M13 à 06’52”
31 EVRARD Laurent WBC à 07’13”
32 PRADES REVERTE Eduard CJR à 07’28”
33 HABEAUX Gregory WBC à 07’51”
34 RENAULT Maxime AUB à 08’26”
35 * MOLINA Antonio CJR ”
36 * GUILLEMOIS Romain EUC à 08’31”
37 GUAY Julien AUB ”
38 DERNIES Tom WBC ”
39 * LEHNER Daniel VBG à 10’05”
40 * GUYOT Romain EUC à 10’23”
41 BIZKARRA Mikel MUR à 11’00”
42 FRAILE MATARRANZ Omar CJR à 11’22”
43 BAGÜES Aritz MUR à 11’25”
44 ROUX Anthony FDJ à 11’48”
45 VICHOT Arthur FDJ ”
46 GENIEZ Alexandre FDJ ”
47 MEDEREL Maxime EUC à 11’58”
48 * BOUHANNI Rayane COF à 12’09”
49 * SAINT MARTIN Clement M13 ”
50 * SOLE VALL Arnau BUR à 12’44”
51 DOMONT Axel ALM à 13’26”
52 LOUBET Julien M13 à 13’36”
53 MINNAARD Marinus Cornelis WGG à 13’48”
54 * PAULUS Daniel VBG à 15’13”
55 VAN MELSEN Kevin WGG à 16’20”
56 PICHOT Alexandre EUC à 17’17”
57 BIDEAU Jean-Marc BSE ”
58 BAUGNIES Jérôme WGG à 17’32”
59 * TXOPERENA MATXIKOTE Benat MUR à 18’35”
60 DEL PINO CORROCHANO Jesus BUR à 20’34”
61 TORRES MUINO Pablo BUR ”
62 * WARNIER Antoine WBC ”
63 JACOBS Pieter TSV ”
64 KORETZKY Clément VBG ”
65 TRONET Steven AUB ”
66 LABORIE Christophe BSE ”
67 BONNAFOND Guillaume ALM ”
68 * PAILLOT Yoann M13 à 21’12”
69 BERARD Julien ALM à 21’59”
70 BACKAERT Frederik WGG à 22’09”
71 KADRI Blel ALM à 22’15”
72 * INSAUSTI IRASTORZA Jon Ander MUR à 23’43”
73 PICHON Laurent FDJ à 25’37”
74 HELVEN Sander TSV à 26’20”
75 BRUN Frédéric BSE ”
76 VAN HECKE Preben TSV ”
77 * CHETOUT Loïc COF ”
78 * PONS Gaëtan WBC à 30’45”
79 VAUGRENARD Benoît FDJ ”
80 * DASSONVILLE Flavien AUB ”
81 * MEILER Lukas VBG ”
82 RIBLON Christophe ALM ”
83 MERINO CORTAZAR Igor BUR ”
84 * GONZALEZ Adrian MUR à 37’32”