Michał Kwiatkowski będzie kolarzem brytyjskiego Teamu Sky. Drużyna podała tę informację w dniu, kiedy Polak przystąpi do obrony tytułu mistrza świata.

Team Sky mierzy w najwyższe cele, co bardzo mi odpowiada. Bardzo się cieszę, że moje przejście do tej właśnie drużyny stało się faktem. Sir Dave Brailsford uwierzył w moje możliwości i zaufał mi. Mam nadzieję, że ta drużyna pomoże mi podwyższać poziom umiejętności oraz wygrywać wielkie wyścigi. Mam wielki szacunek do tego, co Sky osiągnęła w tak krótkim czasie – powiedział Kwiatkowski oficjalnej stronie internetowej Sky.

Dave Brailsford potwierdza, że będą chcieli wykorzystać wielki talent „Kwiatka”:

Michał spisywał się znakomicie przez ostatnie lata. Śledziliśmy jego karierę długi czas i już dwukrotnie próbowaliśmy podpisać z nim kontrakt. Pomożemy mu rozwijać się w wyścigach jednodniowych, ale także etapowych. Michał wciąż jest bardzo młody i przed nimi jeszcze długa przyszłość, w której ma okazję się rozwinąć i osiągać dobre wyniki. 

Drużyna Sky w oficjalnym oświadczeniu o podpisaniu kontraktu z Michałem Kwiatkowskim wymienia jego największe sukcesy. Na pierwszym miejscu są oczywiście mistrzostwo świata i zwycięstwo w Amstel Gold Race, ale także dobre wyniki w Paryż-Nicea, Tour of Britain, Tour de Romandie oraz prowadzenie w klasyfikacji młodzieżowej w Tour de France.

Kwiatkowski jest siódmym nowym kolarzem w Sky. Do tej pory do ekipy dołączyli: Alex Peters, Gianni Moscon, Michał Gołaś, Danny van Poppel, Benat Intxausti oraz Mikel Landa.

 

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments