Alexis VuillermozAlexis Vuilllermoz (Ag2r La Mondiale) wygrał drugi i ostatni etap Tour du Gévaudan, który ostatecznie padł łupem Baska – Ametsa Txurruki (Caja Rural – RGA).

Drugi dzień rywalizacji w Tour du Gévaudan to górzysty odcinek ze startem i metą w Mende. W sumie do pokonania zawodnicy mieli 146 kilometrów i trzy górskie premie, a do ucieczki zabrali się: Guillaume Bonnafond (AG2R La Mondiale), Arnaud Courteille (FDJ.fr), Romain Guillemois (Europcar), Clément Koretzky (Bretagne-Séché), Antoine Demoitié (Wallonie-Bruxelles) oraz Thomas Rostollan (La Pomme Marseille 13). Ich przewaga na 43 kilometrze, wyniosła ponad 4 minuty.

Harcownicy w obliczu zawodników walczących o klasyfikację generalną nie mieli szans i zostali skasowani. Na mecie jako pierwsza zameldowała się jednak 11 osobowa grupka z której najszybciej finiszował Alexis Vuillermoz (Ag2r La Mondiale). Drugi był Thibaut Pinot (FDJ.fr), a trzeci Romain Hardy (Cofidis).

W klasyfikacji generalnej prowadzenie utrzymał Amets Txurruka (Caja Rural – RGA).

Wyniki: 

1 VUILLERMOZ Alexis (FRA) ALM les 146 km en 3h44’28” (moy. 39,025 km/h) (b : 10”)
2 * PINOT Thibaut (FRA) FDJ à 00” (b : 6”)
3 HARDY Romain (FRA) COF ”  (b : 4”)
4 CHEREL Mikael (FRA) ALM ”
5 MADRAZO RUIZ Angel (ESP) CJR ”
6 * VIMPERE Théo (FRA) BIG ”
7 DI GREGORIO Rémy (FRA) LPM ”
8 MEDEREL Maxime (FRA) EUC ”
9 * BILBAO Peio (ESP) CJR ”
10 TXURRUKA Amets (ESP) CJR ”
11 DUPONT Hubert (FRA) ALM ”
12 LABORIE Christophe (FRA) BSE à 22”
13 * TULIK Angelo (FRA) EUC ”
14 HONIG Reinier (NED) VBG ”
15 EDET Nicolas (FRA) COF ”
16 BERNAUDEAU Giovanni (FRA) EUC ”
17 * SALAS Ibai (ESP) BUR ”
18 BELDA GARCIA David (ESP) BUR ”
19 ARAMENDIA LORENTE Javier Francisco (ESP) CJR ”
20 LEVARLET Guillaume (FRA) COF ”
21 * CHENAUX Adrien (SUI) VBG ”
22 LAENGEN Vegard Stake (NOR) BSE ”
23 NAULEAU Bryan (FRA) EUC ”
24 GARCIA Marcos (ESP) CJR ”
25 DUENAS NEVADO Moises (ESP) BUR ”
26 DEGAND Thomas (BEL) WGG ”
27 DRON Boris (BEL) WBC ”
28 BONNAFOND Guillaume (FRA) ALM ”
29 VOECKLER Thomas (FRA) EUC ”
30 ARROYO DURAN David (ESP) CJR ”
31 * DEL PINO CORROCHANO Jesus (ESP) BUR ”
32 BALDO Nicolas (FRA) VBG ”
33 * ELISSONDE Kenny (FRA) FDJ ”
34 JEANDESBOZ Fabrice (FRA) EUC à 30”
35 DE GREEF Francis (BEL) WGG ”
36 KREDER Michel (NED) WGG à 41”
37 MINNAARD Marco (NED) WGG à 47”
38 SEELDRAEYERS Kevin (BEL) WGG à 01’20”
39 FEILLU Brice (FRA) BSE à 01’25”
40 BERARD Julien (FRA) ALM à 04’04”
41 BRUN Frédéric (FRA) BIG ”
42 DELFOSSE Sébastien (BEL) WBC ”
43 PERICHON Pierre-Luc (FRA) BSE à 05’47”
44 * RENAULT Maxime (FRA) BIG ”
45 ANDRÉ MACIEL GONÇALVES Domingos (POR) LPM ”
46 * HERNANDEZ Dario (ESP) BUR ”
47 BIDEAU Jean-Marc (FRA) BSE ”
48 COURTEILLE Arnaud (FRA) FDJ ”
49 GENIEZ Alexandre (FRA) FDJ ”
50 STASSEN Julien (BEL) WBC à 09’12”
51 * DERNIES Tom (BEL) WBC ”
52 * DEMOITIE Antoine (BEL) WBC ”
53 KADRI Blel (FRA) ALM ”
54 ROSTOLLAN Thomas (FRA) LPM ”
55 STOCKHAUSEN Richard (GER) BAI ”
56 * GRIJALBA Fernando (ESP) CJR ”
57 * MENGSTAB Meron Amanuel (ERI) BAI ”
58 * GUILLEMOIS Romain (FRA) EUC ”
59 * KORETZKY Clément (FRA) BSE ”
60 * JÄGER Patrick (AUT) VBG à 12’34”
61 * ROBREDO CRESPO Alvaro (ESP) BUR ”
62 * PESTIAUX Loic (BEL) WBC ”
63 WINTER Nicolas (SUI) VBG ”
64 SCHÄFER Timo (GER) BAI à 20’15”

Nie wystartował:  
MOLARD Rudy (FRA) COF

Wycofani :

BAGOT Yoann (FRA) COF
* BESCOND Jérémy (FRA) COF
KERN Julian (GER) ALM
RIBLON Christophe (FRA) ALM
VEIKKANEN Jussi (FIN) FDJ
ROY Jérémy (FRA) FDJ
LADAGNOUS Matthieu (FRA) FDJ
PICHOT Alexandre (FRA) EUC
LE MONTAGNER Benjamin (FRA) BSE
GUILLOU Florian (FRA) BSE
* MOLINA Antonio (ESP) CJR
* BACKAERT Frederik (BEL) WGG
VEUCHELEN Frederik (BEL) WGG
VAN MELSEN Kevin (BEL) WGG
ANTOMARCHI Julien (FRA) LPM
EL FARES Julien (FRA) LPM
* LAVIEU Antoine (FRA) LPM
SISKEVICIUS Evaldas (LTU) LPM
* DASSONVILLE Flavien (FRA) BIG
* YSSAAD Yannis (FRA) BIG
BERTHOLET Quentin (BEL) WBC
* EVRARD Laurent (BEL) WBC
* EXNER Kai (GER) BAI

Końcowa klasyfikacja generalna :
1 TXURRUKA Amets CJR les 291 km en 7h17’00” (moy. 39,954 km/h)
2 DEGAND Thomas WGG à 18”
3 VUILLERMOZ Alexis ALM à 22”
4 * PINOT Thibaut FDJ à 28”
5 HARDY Romain COF à 30”
6 DRON Boris WBC à 31”
7 * BILBAO Peio CJR à 32”
8 MADRAZO RUIZ Angel CJR à 34”
9 DI GREGORIO Rémy LPM ”
10 * VIMPERE Théo BIG ”
11 LABORIE Christophe BSE à 54”
12 * TULIK Angelo EUC à 56”
13 EDET Nicolas COF ”
14 ARAMENDIA LORENTE Javier Francisco CJR ”
15 BELDA GARCIA David BUR ”
16 GARCIA Marcos CJR ”
17 LAENGEN Vegard Stake BSE ”
18 DUENAS NEVADO Moises BUR ”
19 * DEL PINO CORROCHANO Jesus BUR ”
20 * ELISSONDE Kenny FDJ à 01’02”
21 DE GREEF Francis WGG à 01’04”
22 MEDEREL Maxime EUC à 01’10”
23 KREDER Michel WGG à 01’15”
24 JEANDESBOZ Fabrice EUC à 01’31”
25 SEELDRAEYERS Kevin WGG à 02’11”
26 ARROYO DURAN David CJR à 04’20”
27 PERICHON Pierre-Luc BSE à 06’29”
28 DUPONT Hubert ALM à 07’22”
29 NAULEAU Bryan EUC à 07’44”
30 VOECKLER Thomas EUC ”
31 BERNAUDEAU Giovanni EUC à 11’14”
32 * CHENAUX Adrien VBG ”
33 MINNAARD Marco WGG à 11’39”
34 FEILLU Brice BSE à 12’17”
35 LEVARLET Guillaume COF à 14’39”
36 * SALAS Ibai BUR ”
37 BALDO Nicolas VBG ”
38 ANDRÉ MACIEL GONÇALVES Domingos LPM à 16’39”
39 COURTEILLE Arnaud FDJ ”
40 GENIEZ Alexandre FDJ ”
41 CHEREL Mikael ALM à 18’34”
42 HONIG Reinier VBG à 18’56”
43 BONNAFOND Guillaume ALM ”
44 * DERNIES Tom WBC à 20’04”
45 * HERNANDEZ Dario BUR ”
46 DELFOSSE Sébastien WBC à 22’38”
47 BERARD Julien ALM ”
48 BRUN Frédéric BIG ”
49 * KORETZKY Clément BSE à 23’29”
50 * GUILLEMOIS Romain EUC à 23’44”
51 * RENAULT Maxime BIG à 24’21”
52 BIDEAU Jean-Marc BSE ”
53 * MENGSTAB Meron Amanuel BAI à 27’46”
54 STASSEN Julien WBC ”
55 STOCKHAUSEN Richard BAI ”
56 KADRI Blel ALM ”
57 * GRIJALBA Fernando CJR ”
58 ROSTOLLAN Thomas LPM ”
59 * DEMOITIE Antoine WBC ”
60 WINTER Nicolas VBG à 31’08”
61 * JÄGER Patrick VBG ”
62 * PESTIAUX Loic WBC ”
63 * ROBREDO CRESPO Alvaro BUR ”
64 SCHÄFER Timo BAI à 38’49”

Lire la suite sur DirectVelo.com : http://www.directvelo.com/actualite/37918-tour-du-gevaudan-et-2-classements.html#.VCgrNPl_sUQ#ixzz3Ecq3dZBr

 

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments