Thibaut Pinot (FDJ) wygrał pierwszy etap wyścigu Tour du Gévaudan. Drugi był Thomas Voeckler (Europcar), a trzeci Stephane Rossetto (Cofidis).

Pierwsza odsłona Tour du Gévaudan Languedoc-Roussillon liczył 151 kilometrów, a na kolarzy czekały trzy bardzo ciężkie podjazdy. Wśród 14. ekip nie mieliśmy niestety żadnego polskiego przedstawiciela.

gevaudonDość szybko wykrystalizowała się ucieczka w składzie: Frédéric Brun (Bretagne-Séché), Loïc Chetout (Cofidis), Romain Guillemois (Europcar), Beñat Txoporena (Murias) i Lukas Meiler (Vorarlberg).

Na drugim podjeździe (Col de Solpérière) ucieczka została doścignięta przez peleton. Z dużej grupy oderwało się około 25 zawodników. Na początku Col de la Pierre Plate zaatakował Nicolas Edet (Cofidis), jednak kolarze FDJ nie pozwolili mu na wiele.

Końcowe kilometry to typowa selekcja, którą najlepiej wytrzymał Thibaut Pinot (FDJ). Drugi był Thomas Voeckler (Europcar), a trzeci Stephane Rossetto (Cofidis).

Wyniki pierwszego etapu:

1 PINOT Thibaut (FRA) FDJ 3h58’14” (b : 10”)
2 VOECKLER Thomas (FRA) EUC  à 00” (b : 6”)
3 ROSSETTO Stéphane (FRA) COF à 03” (b : 4”)
4 HIVERT Jonathan (FRA) BSE à 08”
5 BAGOT Yoann (FRA) COF  ”
6 BILBAO LOPEZ DE ARMENTIA Pello (ESP) CJR à 17”
7 VUILLERMOZ Alexis (FRA) ALM à 24”
8 BRAVO OIARBIDE Garikoitz (ESP) MUR  ”
9 * CARTHY Hugh (GBR) CJR à 26”
10 GASPAROTTO Enrico (ITA) WGG à 54”
11 LEVARLET Guillaume (FRA) AUB  ”
12 SPRENGERS Thomas (BEL) TSV à 57”
13 * ELISSONDE Kenny (FRA) FDJ à 01’03”
14 EL FARES Julien (FRA) M13 à 01’30”
15 BARDET Romain (FRA) ALM  ”
16 DUPONT Hubert (FRA) ALM  ”
17 VIMPERE Théo (FRA) AUB à 01’33”
18 MOLARD Rudy (FRA) COF à 02’08”
19 TXURRUKA Amets (ESP) CJR  ”
20 * PARRA BUSTAMENTE Heiner Rodrigo (COL) CJR à 02’36”
21 JEANNESSON Arnold (FRA) FDJ à 03’37”
22 FEDRIGO Pierrick (FRA) BSE à 03’56”
23 EDET Nicolas (FRA) COF à 04’28”
24 * LEHNER Daniel (AUT) VBG à 05’08”
25 VAN OVERBERGHE Arthur (BEL) TSV  ”
26 * DE TIER Floris (BEL) TSV  ”
27 * GOUAULT Pierre (FRA) AUB  ”
28 DECLERCQ Tim (BEL) TSV  ”
29 MADRAZO RUIZ Angel (ESP) CJR  ”
30 * PAULUS Daniel (AUT) VBG  ”
31 KONOVALOVAS Ignatas (LTU) M13 à 05’13”
32 BELDA GARCIA David (ESP) BUR à 05’18”
33 * GUYOT Romain (FRA) EUC à 05’26”
34 EVRARD Laurent (BEL) WBC à 05’54”
35 VAN MELSEN Kevin (BEL) WGG à 06’15”
36 HABEAUX Gregory (BEL) WBC à 06’37”
37 * MOLINA Antonio (ESP) CJR à 07’12”
38 PICHOT Alexandre (FRA) EUC  ”
39 RENAULT Maxime (FRA) AUB  ”
40 BERNAUDEAU Giovanni (FRA) EUC  ”
41 * BOUHANNI Rayane (FRA) COF  ”
42 DERNIES Tom (BEL) WBC  ”
43 * GUILLEMOIS Romain (FRA) EUC  ”
44 GUAY Julien (FRA) AUB  ”
45 * SAINT MARTIN Clement (FRA) M13  ”
46 PRADES REVERTE Eduard (ESP) CJR  ”
47 BIDEAU Jean-Marc (FRA) BSE  ”
48 * SOLE VALL Arnau (ESP) BUR à 07’47”
49 DI GREGORIO Rémy (FRA) M13 à 08’30”
50 FRAILE MATARRANZ Omar (ESP) CJR à 10’08”
51 BAGÜES Aritz (ESP) MUR  ”
52 KORETZKY Clément (FRA) VBG à 10’29”
53 VICHOT Arthur (FRA) FDJ  ”
54 ROUX Anthony (FRA) FDJ  ”
55 * WARNIER Antoine (BEL) WBC  ”
56 DEL PINO CORROCHANO Jesus (ESP) BUR  ”
57 TORRES MUINO Pablo (ESP) BUR  ”
58 BIZKARRA Mikel (ESP) MUR  ”
59 JACOBS Pieter (BEL) TSV  ”
60 BONNAFOND Guillaume (FRA) ALM  ”
61 QUEMENEUR Perrig (FRA) EUC  ”
62 GENIEZ Alexandre (FRA) FDJ  ”
63 LABORIE Christophe (FRA) BSE  ”
64 TRONET Steven (FRA) AUB  ”
65 MEDEREL Maxime (FRA) EUC  ”
66 DOMONT Axel (FRA) ALM à 11’58”
67 MINNAARD Marinus Cornelis (NED) WGG  ”
68 LOUBET Julien (FRA) M13  ”
69 PERICHON Pierre-Luc (FRA) BSE à 13’06”
70 * TXOPERENA MATXIKOTE Benat (ESP) MUR à 13’38”
71 * INSAUSTI IRASTORZA Jon Ander (ESP) MUR  ”
72 VAN HECKE Preben (BEL) TSV à 16’15”
73 BAUGNIES Jérôme (BEL) WGG  ”
74 * PAILLOT Yoann (FRA) M13  ”
75 HELVEN Sander (BEL) TSV  ”
76 BRUN Frédéric (FRA) BSE  ”
77 * CHETOUT Loïc (FRA) COF  ”
78 GUILLOU Florian (FRA) BSE  ”
79 SOUPE Geoffrey (FRA) COF à 16’30”
80 VAUGRENARD Benoît (FRA) FDJ à 20’40”
81 PICHON Laurent (FRA) FDJ  ”
82 * JÄGER Patrick (AUT) VBG  ”
83 * DASSONVILLE Flavien (FRA) AUB  ”
84 BACKAERT Frederik (BEL) WGG  ”
85 JAKIN Alo (EST) AUB  ”
86 * PONS Gaëtan (BEL) WBC  ”
87 BERARD Julien (FRA) ALM  ”
88 * ANTONINI Simone (ITA) WGG  ”
89 PENVEN Clément (FRA) M13  ”
90 DE GREEF Francis (BEL) WGG  ”
91 * MASCARO RIGO Sebastia (ESP) BUR  ”
92 RIBLON Christophe (FRA) ALM  ”
93 * MEILER Lukas (GER) VBG  ”
94 * GONZALEZ Adrian (ESP) MUR  ”
95 JEROME Vincent (FRA) EUC  ”
96 KADRI Blel (FRA) ALM  ”
97 ISTA Kevin (BEL) WBC  ”
98 * BARRENETXEA Ander (ESP) MUR  ”
99 MERINO CORTAZAR Igor (ESP) BUR  ”
100 HERNANDEZ Dario (ESP) BUR  ”
101 * CAM Maxime (FRA) BSE  ”

Wycofali się:
* LAPORTE Christophe (FRA) COF
EIJSSEN Yannick (BEL) WGG
DELFOSSE Sébastien (BEL) WBC
* INTZIARTE Unai (ESP) MUR
BALDO Nicolas (FRA) VBG
WINTER Nicolas (SUI) VBG
* VAN MEIRHAEGHE Jef (BEL) TSV

Klasyfikacja generalna po pierwszym etapie:
1 PINOT Thibaut FDJ r les 151 km en 3h58’04” (moy. 38,056 km/h)
2 VOECKLER Thomas EUC à 04”
3 ROSSETTO Stéphane COF à 09”
4 HIVERT Jonathan BSE à 18”
5 BAGOT Yoann COF  ”
6 BILBAO LOPEZ DE ARMENTIA Pello CJR à 27”
7 VUILLERMOZ Alexis ALM à 34”
8 BRAVO OIARBIDE Garikoitz MUR  ”
9 * CARTHY Hugh CJR à 36”
10 GASPAROTTO Enrico WGG à 01’04”
11 LEVARLET Guillaume AUB  ”
12 SPRENGERS Thomas TSV à 01’07”
13 * ELISSONDE Kenny FDJ à 01’13”
14 EL FARES Julien M13 à 01’40”
15 BARDET Romain ALM  ”
16 DUPONT Hubert ALM  ”
17 VIMPERE Théo AUB à 01’43”
18 MOLARD Rudy COF à 02’18”
19 TXURRUKA Amets CJR  ”
20 * PARRA BUSTAMENTE Heiner Rodrigo CJR à 02’46”
21 JEANNESSON Arnold FDJ à 03’47”
22 FEDRIGO Pierrick BSE à 04’06”
23 EDET Nicolas COF à 04’38”
24 * LEHNER Daniel VBG à 05’18”
25 VAN OVERBERGHE Arthur TSV  ”
26 * DE TIER Floris TSV  ”
27 * GOUAULT Pierre AUB  ”
28 DECLERCQ Tim TSV  ”
29 MADRAZO RUIZ Angel CJR  ”
30 * PAULUS Daniel VBG  ”
31 KONOVALOVAS Ignatas M13 à 05’23”
32 BELDA GARCIA David BUR à 05’28”
33 * GUYOT Romain EUC à 05’36”
34 EVRARD Laurent WBC à 06’04”
35 VAN MELSEN Kevin WGG à 06’25”
36 HABEAUX Gregory WBC à 06’47”
37 * MOLINA Antonio CJR à 07’22”
38 PICHOT Alexandre EUC  ”
39 RENAULT Maxime AUB  ”
40 BERNAUDEAU Giovanni EUC  ”
41 * BOUHANNI Rayane COF  ”
42 DERNIES Tom WBC  ”
43 * GUILLEMOIS Romain EUC  ”
44 GUAY Julien AUB  ”
45 * SAINT MARTIN Clement M13  ”
46 PRADES REVERTE Eduard CJR  ”
47 BIDEAU Jean-Marc BSE  ”
48 * SOLE VALL Arnau BUR à 07’57”
49 DI GREGORIO Rémy M13 à 08’40”
50 FRAILE MATARRANZ Omar CJR à 10’18”
51 BAGÜES Aritz MUR  ”
52 KORETZKY Clément VBG à 10’39”
53 VICHOT Arthur FDJ  ”
54 ROUX Anthony FDJ  ”
55 * WARNIER Antoine WBC  ”
56 DEL PINO CORROCHANO Jesus BUR  ”
57 TORRES MUINO Pablo BUR  ”
58 BIZKARRA Mikel MUR  ”
59 JACOBS Pieter TSV  ”
60 BONNAFOND Guillaume ALM  ”
61 QUEMENEUR Perrig EUC  ”
62 GENIEZ Alexandre FDJ  ”
63 LABORIE Christophe BSE  ”
64 TRONET Steven AUB  ”
65 MEDEREL Maxime EUC  ”
66 DOMONT Axel ALM à 12’08”
67 MINNAARD Marinus Cornelis WGG  ”
68 LOUBET Julien M13  ”
69 PERICHON Pierre-Luc BSE à 13’16”
70 * TXOPERENA MATXIKOTE Benat MUR à 13’48”
71 * INSAUSTI IRASTORZA Jon Ander MUR  ”
72 VAN HECKE Preben TSV à 16’25”
73 BAUGNIES Jérôme WGG  ”
74 * PAILLOT Yoann M13  ”
75 HELVEN Sander TSV  ”
76 BRUN Frédéric BSE  ”
77 * CHETOUT Loïc COF  ”
78 GUILLOU Florian BSE  ”
79 SOUPE Geoffrey COF à 16’40”
80 VAUGRENARD Benoît FDJ à 20’50”
81 PICHON Laurent FDJ  ”
82 * JÄGER Patrick VBG  ”
83 * DASSONVILLE Flavien AUB  ”
84 BACKAERT Frederik WGG  ”
85 JAKIN Alo AUB  ”
86 * PONS Gaëtan WBC  ”
87 BERARD Julien ALM  ”
88 * ANTONINI Simone WGG  ”
89 PENVEN Clément M13  ”
90 * MASCARO RIGO Sebastia BUR  ”
91 RIBLON Christophe ALM  ”
92 * MEILER Lukas VBG  ”
93 * GONZALEZ Adrian MUR  ”
94 JEROME Vincent EUC  ”
95 KADRI Blel ALM  ”
96 ISTA Kevin WBC  ”
97 * BARRENETXEA Ander MUR  ”
98 MERINO CORTAZAR Igor BUR  ”
99 HERNANDEZ Dario BUR  ”
100 * CAM Maxime BSE  ”
101 DE GREEF Francis WGG à 21’50”