Davide CassaniSelekcjoner Reprezentacji Włoch – Davide Cassani, uzasadnił pominięcie w składzie na mistrzostwa świata Filippo Pozzato. Trener zamierza wprowadzić agresywną strategię podczas wyścigu, która będzie miała na celu wyeliminowanie sprinterów.

Cassani zamiast gwiazdora Lampre-Merida, wolał do Hiszpanii zabrać młodych górali: Edoardo Zardiniego (Bardiani-CSF) i Davide Formolo (Cannondale), którzy będą cennymi pomocnikami dla liderów kadry – Vincenzo Nibaliego (Astana) i Giovanni Viscontiego (Movistar). Jedynym szybkim kolarzem w zestawieniu Włochów, będzie Sonny Colbrelli (Bardiani-CSF).

“W scenariuszu, który widzę na mistrzostwa świata – nie ma miejsca dla Pozzato, który jeździ defensywnie i musi czekać na końcówkę”, powiedział Cassani dla Gazzetta dello Sport . “Nie mamy sprintera klasy Johna Degenkolba, musimy więc rozegrać to inaczej. Dlatego w składzie pojedzie Zardini”, dodał.

Liderem włoskiego zestawienia, będzie oczywiście Vincenzo Nibali. Kolarz Astany wrócił ostatnio do ścigania, po tym jak odpoczywał po wygranym Tour de France. “Vincenzo przejechał Lombardzki Tryptyk po 50 dniach przerwy od startów i być może dla tego, nie powalczył w końcówce Tre Valli Varesine. W weekend ma zaplanowane kolejne starty i jestem przekonany, że pokaże się tam z dobrej strony. Na mistrzostwach świata, nawet jeśli nie będzie miał formy z lipca – to i tak, będziemy walczyć o medal”, mówił Casani.

 

Foto: bettiniphoto.net

Andrzej Gucwa