fot. Jumbo-Visma

Selekcjoner kolarskiej reprezentacji Włoch i były zawodowy kolarz w komentarzu opublikowanym na łamach dziennika „La Gazzetta dello Sport” napisał, że po wycofaniu się Remco Evenepoela największym faworytem do zwycięstwa jest Primoz Roglic.

Cassani nie owija w bawełnę pisząc, że „wyścig zmienił się całkowicie, bo wycofał się kolarz którego wszyscy inni się bali”. Zdaniem Włocha największym faworytem do zwycięstwa jest teraz Primoz Roglic, który pokazał moc na etapie do Fossombrone, gdzie z sukcesem zaatakował Evenepoela. Występ Thomasa w czasówce do Ceseny nie zaskoczył Cassaniego, ale bardzo dobra forma Tao Gegohegana Harta już tak. Brytyjczyk wygrał przecież Giro w 2020 roku, ale według selekcjonera squdra azzura teraz jest w jeszcze lepszej formie.

W swoim komentarzu Cassani poświęca sporo miejsca drużynie INEOS Grenadiers. Zwraca uwagę, że w „top 15” klasyfikacji generalnej ta drużyna ma pięciu zawodników. Laurens De Plus, Thymen Arensman i Pavel Sivakov są z Geraintem Thomasem w górach i dobrze pojechali na czas, co świadczy o tym, że znajdują się w dobrej dyspozycji. W związku z tym Cassani spodziewa się z ich strony ataku w najbliższych dniach. Określa ich mianem „la squadra più forte della corsa rosa”, czyli najmocniejszą drużyną w wyścigu.

Formę Roglica komentator „La Gazzetty” również ocenia wysoko. Zauważa, że pomimo iż na początku niedzielnej czasówki tracił do Evenepoela 30 sekund, to ostatecznie zniwelował to stratę do 17 sekund. Ponadto podoba mu się jego jazda pod górę, co zwiastuje dobrą dyspozycję i właśnie dlatego określa go mianem faworyta numer jeden do zwycięstwa.

Jokerem jest według niego Joao Almeida z UAE Team Emirates, który w 2020 roku był czwarty, a rok później szósty. Z ubiegłorocznej edycji musiał wycofać się z powodu Covidu.

„Jutro, po dniu odpoczynku, wyścig startuje na nowo – bez mistrza świata i właściciela różowej koszulki” – kończy swój komentarz Davide Cassani.

Poprzedni artykułTygodniówka #7 | Krajobraz przed katastrofą
Następny artykułTMP-Jugendtour 2023: Dobry występ Polaków na niemieckich szosach
Absolwentka dziennikarstwa i komunikacji społecznej na Uniwersytecie Warmińsko-Mazurskim w Olsztynie. W kolarstwie szosowym urzeka ją estetyka tej dyscypliny stojąca w opozycji do cierpienia. Amatorsko jeździ na rowerze górskim i szosowym, przejeżdżając kilka tysięcy kilometrów rocznie.
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments