Polscy zawodnicy i zawodniczki w ten weekend rywalizowali nie tylko w polskim wyścigu kolarskim „Szlakami Jury”, ale i w Niemczech. Tam w ramach TMP-Jugendtour sprawdzili się juniorzy młodsi i ich rówieśniczki, a wyjazd zakończył się niejednym sukcesem.

W rywalizacji chłopców na starcie stanęła drużyna ALKS Stal Grudziądz, w składzie której znalazł się Jan Jackowiak z UKS Copernicus CCC Toruń. To właśnie on błyszczał najbardziej zajmując w całej imprezie 2. miejsce w klasyfikacji generalnej, wygrywając koszulkę najlepszego górala oraz finałowy etap. Ponadto na dwóch odcinkach w top10 meldował się Olek Kasprowicz.

W rywalizacji dziewcząt obejrzeliśmy za to reprezentację Polski, a w czołowej „10” generalki zameldowały się Anna Gaborska i Maria Okrucińska. Pierwsza z wymienionych, ścigająca się na co dzień w barwach Szczecińskiego Klubu Kolarskiego, była 2. na jednym z etapów, a konkretnie na otwierającej zmagania czasówce.

Pełne wyniki ze wszystkich etapów i kategorii można znaleźć pod tym linkiem.

Poprzedni artykułDavide Cassani dla „La Gazzetty”: Jutro Giro zaczyna się na nowo. Roglic faworytem numer jeden
Następny artykułRestart – zapowiedź 10. etapu Giro d’Italia 2023
Niegdyś zapalony biegacz, dziś sędzia siatkówki z Pomorza, przy okazji aktywnie grający w jednej z trójmiejskich drużyn. Fan kolarskich statystyk i egzotycznych wyścigów. Marzenie związane z tą dyscypliną? Wyjazd na Mistrzostwa Świata do Rwandy w 2025 roku.
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments