Daryl ImpeyDaryl Impey dzięki wygranemu, ostatniemu etapowi wyścigu Tour of Alberta – został końcowym triumfatorem kanadyjskiej etapówki.

Kolarz ekipy Orica GreenEdge jako pierwszy przekroczył linię mety w Edmonton i pokonał Ryana Andersona (Optum p/b Kelly Benefit Strategies) oraz Ramunasa Navardauskasa (Garmin-Sharp).

Zawodnik z RPA dzięki bonifikacie wyprzedził w generalce dotychczasowego lidera – Toma Dumoulina (Giant-Shimano) i tym samym odniósł zwycięstwo w wyścigu posiadającym kategorię 2.1 UCI.

Wyniki:

1 IMPEY DarylOrica GreenEDGE16202:46:22
2 ANDERSON RyanOptum p/b Kelly Benefit Strategies1112,,
3 NAVARDAUSKAS RamunasGarmin Sharp67,,
4 VANMARCKE SepBelkin-Pro Cycling Team55,,
5 REIJNEN KielUnitedHealthcare44,,
6 VAN DER LIJKE NickBelkin-Pro Cycling Team23,,
7 TVETCOV SergheiJelly Belly p/b Maxxis2,,
8 SUMMERHILL DanielUnitedHealthcare1,,
9 SMITH DionHincapie Sportswear Development Team,,
10 HOWARD LeighOrica GreenEDGE,,
11 ZEPUNTKE RubenBissell Development Team,,
12 FORMOLO DavideCannondale,,
13 HAYMAN MathewOrica GreenEDGE,,
14 KING BenjaminGarmin Sharp,,
15 FARABAUGH Adam MatthewGarneau – Québecor,,
16 DUMOULIN TomTeam Giant-Shimano,,
17 HOULE HugoCanada,,
18 PREIDLER GeorgTeam Giant-Shimano,,
19 MCCABE TravisTeam SmartStop,,
20 OLIVIER DaanTeam Giant-Shimano,,
21 FÖRSTER RobertUnitedHealthcare,,
22 BAZZANA AlessandroUnitedHealthcare,,
23 KOCJAN JureTeam SmartStop,,
24 MCLEOD GarrettCanada,,
25 GESCHKE SimonTeam Giant-Shimano,,
26 ROSSKOPF JoeyHincapie Sportswear Development Team,,
27 HIVERT JonathanBelkin-Pro Cycling Team,,
28 WEGMANN FabianGarmin Sharp,,
29 SKUJIŅš TomsHincapie Sportswear Development Team0:07
30 ORAM JamesBissell Development Team,,
31 EATON DanielBissell Development Team,,
32 WOODS Michael5-hour Energy,,
33 VILLELLA DavideCannondale0:09
34 YATES SimonOrica GreenEDGE0:11
35 ZWIZANSKI ScottOptum p/b Kelly Benefit Strategies0:24
36 WEENING PieterOrica GreenEDGE0:33
37 NAUD PierrickGarneau – Québecor0:35
38 KING EdwardCannondale0:39
39 BOS TheoBelkin-Pro Cycling Team,,
40 CLARK OscarHincapie Sportswear Development Team2:43
41 CARPENTER RobinHincapie Sportswear Development Team,,
42 DANIELSON ThomasGarmin Sharp,,
43 JONES ChrisUnitedHealthcare,,
44 LEEZER TomBelkin-Pro Cycling Team,,
45 KRUOPIS AidisOrica GreenEDGE,,
46 KRUIJSWIJK StevenBelkin-Pro Cycling Team,,
47 AHLSTRAND JonasTeam Giant-Shimano,,
48 SOLADAY ThomasOptum p/b Kelly Benefit Strategies2:52
49 GAIMON PhillipGarmin Sharp5:56
50 MANNION GavinGarmin Sharp,,
51 PUTT TannerBissell Development Team,,
52 WURF CameronCannondale,,
53 VON HOFF SteeleGarmin Sharp,,
54 VAN WINDEN DennisBelkin-Pro Cycling Team,,
55 MOHORIC MatejCannondale,,
56 SALERNO CristianoCannondale,,
57 MARCOTTE EricTeam SmartStop,,
58 BEYER Chad5-hour Energy,,
59 BASSETTI Sam5-hour Energy,,
60 FISHER SteveJelly Belly p/b Maxxis,,
61 CARLSEN KirkJelly Belly p/b Maxxis,,
62 ROTH RyanSilber Pro Cycling Team,,
63 LACHANCE Jean-MichelSilber Pro Cycling Team,,
64 KLINE ShaneTeam SmartStop,,
65 MAGNER TyHincapie Sportswear Development Team,,
66 BELL ZachTeam SmartStop,,
67 CANDELARIO AlexOptum p/b Kelly Benefit Strategies,,
68 LIVERMON TravisTeam SmartStop,,
69 SHELDEN Taylor5-hour Energy,,
70 PERRY BenCanada,,
71 FAIRLY CalebGarmin Sharp,,
72 PETERSON TomTeam Giant-Shimano,,
73 TANNER DavidBelkin-Pro Cycling Team,,
74 MEIER ChristianOrica GreenEDGE11:01
75 HUPOND ThierryTeam Giant-Shimano,,
DNF LAMMERTINK StevenTeam Giant-Shimano-
DNF DE MAAR MarcUnitedHealthcare-
DNF CLARKE JonathanUnitedHealthcare-
DNF GOSS MatthewOrica GreenEDGE-
DNF MAZICH SeanJelly Belly p/b Maxxis-
DNF RATHE JacobJelly Belly p/b Maxxis-
DNF RODRIGUEZ FredJelly Belly p/b Maxxis-
DNF DANIEL GregoryBissell Development Team-
DNF OWEN LoganBissell Development Team-
DNF VAN HOOYDONCK NathanBissell Development Team-
DNF CHEYNE JordanCanada-
DNF KAUFFMANN JacobGarneau – Québecor-
DNF CHADDOCK BenGarneau – Québecor-
DNF HADI JanvierGarneau – Québecor-
DNF GAUTHIER Simon-pierreGarneau – Québecor-
DNF STEMPER James5-hour Energy-
DNF LANGLOIS Bruno5-hour Energy-
DNF FRATTINI DavideUnitedHealthcare-
DNF HUFF Charles BradleyOptum p/b Kelly Benefit Strategies-
DNF SCHMALZ JosephHincapie Sportswear Development Team-
DNF PASSERON AurélienSilber Pro Cycling Team-
DNF DAL-CIN MatteoSilber Pro Cycling Team-
DNF WILLIAMS David5-hour Energy-
DNF LEWIS JoeHincapie Sportswear Development Team-
DNF ELLSAY NigelSilber Pro Cycling Team-
DNF DAHL KrisTeam SmartStop-
DNF WIGHT StuartCanada-
DNF SWEETING Robert5-hour Energy-
DNF BRITTON RobTeam SmartStop-
DNF BRŘCHNER NicolaiBissell Development Team-
DNF HAMILTON NicJelly Belly p/b Maxxis-
DNF BURNETT IanJelly Belly p/b Maxxis-
DNF ZIRBEL TomOptum p/b Kelly Benefit Strategies-
DNF YOUNG EricOptum p/b Kelly Benefit Strategies-
DNF ROUTLEY WillOptum p/b Kelly Benefit Strategies-
DNF PERRON Jean-SébastienCanada-

Klasyfikacja generalna:

1 IMPEY DarylOrica GreenEDGE8010016:07:56
2 DUMOULIN TomTeam Giant-Shimano56700:01
3 ZEPUNTKE RubenBissell Development Team32500:09
4 NAVARDAUSKAS RamunasGarmin Sharp24360:10
5 ANDERSON RyanOptum p/b Kelly Benefit Strategies20280:11
6 TVETCOV SergheiJelly Belly p/b Maxxis16240:15
7 HOWARD LeighOrica GreenEDGE12200:16
8 SUMMERHILL DanielUnitedHealthcare8180:19
9 VANMARCKE SepBelkin-Pro Cycling Team7160:31
10 ORAM JamesBissell Development Team614,,
11 GESCHKE SimonTeam Giant-Shimano5120:36
12 REIJNEN KielUnitedHealthcare3100:40
13 WEGMANN FabianGarmin Sharp80:45
14 EATON DanielBissell Development Team70:47
15 VAN DER LIJKE NickBelkin-Pro Cycling Team60:49
16 SMITH DionHincapie Sportswear Development Team5,,
17 FORMOLO DavideCannondale40:53
18 WEENING PieterOrica GreenEDGE31:00
19 YATES SimonOrica GreenEDGE2,,
20 SKUJIŅš TomsHincapie Sportswear Development Team11:06
21 FARABAUGH Adam MatthewGarneau – Québecor1:35
22 HOULE HugoCanada1:37
23 ROSSKOPF JoeyHincapie Sportswear Development Team1:40
24 VILLELLA DavideCannondale1:45
25 WOODS Michael5-hour Energy1:53
26 KOCJAN JureTeam SmartStop2:04
27 MCLEOD GarrettCanada2:44
28 BOS TheoBelkin-Pro Cycling Team2:46
29 KRUIJSWIJK StevenBelkin-Pro Cycling Team3:28
30 CLARK OscarHincapie Sportswear Development Team3:34
31 NAUD PierrickGarneau – Québecor3:41
32 KING EdwardCannondale3:59
33 HAYMAN MathewOrica GreenEDGE4:31
34 CARPENTER RobinHincapie Sportswear Development Team4:46
35 FÖRSTER RobertUnitedHealthcare5:22
36 HIVERT JonathanBelkin-Pro Cycling Team6:31
37 MAGNER TyHincapie Sportswear Development Team6:49
38 PREIDLER GeorgTeam Giant-Shimano,,
39 CANDELARIO AlexOptum p/b Kelly Benefit Strategies6:54
40 ROTH RyanSilber Pro Cycling Team7:01
41 KING BenjaminGarmin Sharp7:02
42 PUTT TannerBissell Development Team7:11
43 BELL ZachTeam SmartStop7:16
44 VON HOFF SteeleGarmin Sharp7:22
45 BEYER Chad5-hour Energy7:30
46 AHLSTRAND JonasTeam Giant-Shimano,,
47 KRUOPIS AidisOrica GreenEDGE7:45
48 MCCABE TravisTeam SmartStop8:22
49 WURF CameronCannondale8:24
50 OLIVIER DaanTeam Giant-Shimano9:08
51 DANIELSON ThomasGarmin Sharp9:37
52 BAZZANA AlessandroUnitedHealthcare10:41
53 BASSETTI Sam5-hour Energy11:00
54 FAIRLY CalebGarmin Sharp11:03
55 JONES ChrisUnitedHealthcare11:14
56 ZWIZANSKI ScottOptum p/b Kelly Benefit Strategies11:24
57 MEIER ChristianOrica GreenEDGE11:38
58 LEEZER TomBelkin-Pro Cycling Team11:45
59 VAN WINDEN DennisBelkin-Pro Cycling Team12:44
60 MARCOTTE EricTeam SmartStop12:58
61 LACHANCE Jean-MichelSilber Pro Cycling Team13:15
62 GAIMON PhillipGarmin Sharp13:33
63 SALERNO CristianoCannondale13:56
64 MOHORIC MatejCannondale13:57
65 PERRY BenCanada14:15
66 KLINE ShaneTeam SmartStop15:46
67 MANNION GavinGarmin Sharp17:23
68 SHELDEN Taylor5-hour Energy19:07
69 SOLADAY ThomasOptum p/b Kelly Benefit Strategies19:38
70 CARLSEN KirkJelly Belly p/b Maxxis21:58
71 FISHER SteveJelly Belly p/b Maxxis23:56
72 LIVERMON TravisTeam SmartStop24:05
73 TANNER DavidBelkin-Pro Cycling Team26:40
74 HUPOND ThierryTeam Giant-Shimano28:00
75 PETERSON TomTeam Giant-Shimano43:18

Foto: corvospro.com

Andrzej Gucwa