Ruben ZepuntkeRuben Zepuntke (Bissell Development Team) okazał się najszybszy na pierwszym etapie Tour of Alberta. Liderem pozostał zwycięzca prologu – Tom Dumoulin (Giant-Shimano).

Pierwszy etap rozgrywanej w Kanadzie imprezy zaczynał się i kończył w miejscowości Lehbridge. Kolarze do przejechania mieli 142 kilometry. Na mecie jako pierwsza zameldowała się grupa trzydziestu sześciu zawodników. Najszybciej z niej finiszował 21-letni Niemiec – Ruben Zepuntke, Pokonał on Ramunasa Navarauskasa (Garmin-Sharp) oraz Ryana Andersona (Optum p/b Kelly Benefit Strategies).

Zepuntke awansował na drugie miejsce w generalce i traci obecnie do Dumoulina 13 sekund.

Wyniki:

1 Ruben ZEPUNTKE GER BDT 3:18:10
2 Ramunas NAVARDAUSKAS LTU GRS 0
3 Ryan ANDERSON CAN OPM 0
4 Dion SMITH NZL HSD 0
5 Benjamin KING USA GRS 0
6 Daniel SUMMERHILL USA UHC 0
7 Tyler MAGNER USA HSD 0
8 Fabian WEGMANN GER GRS 0
9 James ORAM NZL BDT 0
10 Sep VANMARCKE BEL BEL 0
11 Jonathan HIVERT FRA BEL 0
12 Kiel REIJNEN USA UHC 0
13 Tom DUMOULIN NED GIA 0
14 Daryl IMPEY RSA OGE 0
15 Jure KOCJAN SLO SSC 0
16 Pieter WEENING NED OGE 0
17 Nicolai BROCHNER DEN BDT 0
18 Simon GESCHKE GER GIA 0
19 Tanner PUTT USA BDT 0
20 Leigh HOWARD AUS OGE 0
21 Nick VAN DER LIJKE NED BEL 0
22 Davide FORMOLO ITA CAN 0
23 Steven KRUIJSWIJK NED BEL 0
24 Joseph ROSSKOPF USA HSD 0
25 Thomas DANIELSON USA GRS 0
26 Christian MEIER CAN OGE 0
27 Alexander CANDELARIO USA OPM 0
28 Simon YATES GBR OGE 0
29 Toms SKUJINS LAT HSD 0
30 Davide VILLELLA ITA CAN 0
31 Oscar CLARK USA HSD 0
32 Jean-Michel LACHANCE CAN SPC 0
33 Joseph SCHMALZ USA HSD 0
34 Serghei TVETCOV ROU JBC 0
35 Michael WOODS CAN 5HR 0
36 Daniel EATON USA BDT 0
37 Phillip GAIMON USA GRS 41
38 Eric YOUNG USA OPM 41
39 Garrett MCLEOD CAN CAN 41
40 Zachary BELL CAN SSC 41
41 Pierrick NAUD CAN GQC 41
42 Steele VON HOFF AUS GRS 41
43 Robin CARPENTER USA HSD 41
44 James STEMPER USA 5HR 41
45 Ryan ROTH CAN SPC 41
46 Marc DEMAAR NED UHC 41
47 Matej MOHORIC SLO CAN 41
48 Theo BOS NED BEL 41
49 Hugo HOULE CAN CAN 41
50 Adam Matthew FARABAUGH USA GQC 41
51 Chad BEYER USA 5HR 41
52 Travis MCCABE USA SSC 41
53 Cristiano SALERNO ITA CAN 41
54 Benjamin PERRY CAN CAN 41
55 Cameron WURF AUS CAN +1:01
56 Edward KING USA CAN +1:01
57 Stuart WIGHT CAN CAN +1:06
58 Eric MARCOTTE USA SSC +1:06
59 Scott ZWIZANSKI USA OPM +1:24
60 Joseph LEWIS AUS HSD +1:40
61 Dennis VAN WINDEN NED BEL +1:42
62 Thomas LEEZER NED BEL +1:42
63 Aidis KRUOPIS LTU OGE +3:44
64 Mathew HAYMAN AUS OGE +3:44
65 Robert FöRSTER GER UHC +3:44
66 Sam BASSEITTI USA 5HR +3:44
67 Matthew Harley GOSS AUS OGE +3:44
68 Simon-Pierre GAUTHIER CAN GQC +3:44
69 Benjamin CHADDOCK CAN GQC +3:44
70 Jacob KAUFFMANN AUS GQC +3:44
71 Charles Bradley HUFF USA OPM +3:44
72 Nic HAMLTON CAN JBC +3:44
73 Sean MAZICH USA JBC +3:44
74 Jonas AHLSTRAND SWE GIA +3:44
75 Christopher JONES USA UHC +4:13
76 Jonathan CLARKE AUS UHC +4:15
77 Davide FRATTINI ITA UHC +4:15
78 Gavin MANNION USA GRS +4:15
79 Caleb FAIRLY USA GRS +4:15
80 Fred RODRIGUEZ USA JBC +5:55
81 Kirk CARLSEN USA JBC +5:55
82 Ian BURNETT USA JBC +5:55
83 Tom ZIRBEL USA OPM +5:55
84 Jean-Sebastien PERRON CAN CAN +5:55
85 Thierry HUPOND FRA GIA +5:55
86 Matteo DAL-CIN CAN SPC +5:55
87 Taylor SHELDON USA 5HR +5:58
88 Georg PREIDLER AUT GIA +5:58
89 David WILLIAMS USA 5HR +5:58
90 Nathan VAN HOOYDONCK BEL BDT +8:29
91 David TANNER AUS BEL +8:41
92 Rob BRITTON CAN SSC +8:41
93 Jordan CHEYNE CAN CAN +8:41
94 Daan OLIVIER NED GIA +8:41
95 Jacob RATHE USA JBC +8:41
96 Travis LIVERMON USA SSC +8:41
97 Alessandro BAZZANA ITA UHC +8:41
98 Robert SWEETING USA 5HR +8:41
99 Will ROUTLEY CAN OPM +8:41
100 Adam DE VOS CAN CAN +8:41
101 Janvier HADI RWA GQC +8:41
102 Logan OWEN USA BDT +8:41
103 Nigel ELLSAY CAN SPC +8:41
104 GREGORY DANIEL USA BDT +8:41
105 Shane KLINE USA SSC +8:41
106 Steve FISHER USA JBC +8:41
107 Bruno LANGLOIS CAN 5HR +8:41
108 William GOODFELLOW CAN SPC +13:05
109 Aurélien PASSERON FRA SPC +13:11
110 Thomas SOLADAY USA OPM +13:11
111 Steven LAMMERTINK NED GIA +13:11
112 Kris DAHL CAN SSC +22:24
113 Thomas PETERSON USA GIA +22:24
DNF Robert RALPH CAN SPC
DNF Derrick ST JOHN CAN SPC
DNF Cody CANNING CAN CAN
DNF Geoffroy DUSSAULT CAN GQC
DNF Julien GAGNE CAN GQC

Klasyfikacja generalna:
1 Tom DUMOULIN Netherlands GIA 3:24:09
2 Ruben ZEPUNTKE Germany BDT 13
3 Serghei TVETCOV Romania JBC 14
4 Thomas DANIELSON United States GRS 17
5 Davide VILLELLA Italy CAN 18
6 Daniel SUMMERHILL United States UHC 18
7 Ryan ANDERSON Canada OPM 19
8 Joseph ROSSKOPF United States HSD 22
9 Christian MEIER Canada OGE 23
10 Daryl IMPEY South Africa OGE 23
11 Simon GESCHKE Germany GIA 23
12 James ORAM New Zealand BDT 23
13 Pieter WEENING Netherlands OGE 26
14 Kiel REIJNEN United States UHC 26
15 Benjamin KING United States GRS 26
16 Michael WOODS Canada 5HR 28
17 Leigh HOWARD Australia OGE 30
18 Steven KRUIJSWIJK Netherlands BEL 31
19 Ramunas NAVARDAUSKAS Lithuania GRS 32
20 Dion SMITH New Zealand HSD 32
21 Jonathan HIVERT France BEL 33
22 Simon YATES Great Britain OGE 34
23 Joseph SCHMALZ United States HSD 35
24 Davide FORMOLO Italy CAN 36
25 Oscar CLARK United States HSD 37
26 Tyler MAGNER United States HSD 39
27 Daniel EATON United States BDT 39
28 Tanner PUTT United States BDT 40
29 Jean-Michel LACHANCE Canada SPC 42
30 Fabian WEGMANN Germany GRS 44
31 Toms SKUJINS Latvia HSD 45
32 Nick VAN DER LIJKE Netherlands BEL 48
33 Jure KOCJAN Slovenia SSC 50
34 Sep VANMARCKE Belgium BEL 51
35 Nicolai BROCHNER Denmark BDT 55
36 Alexander CANDELARIO United States OPM 57
37 Phillip GAIMON United States GRS +1:00
38 Zachary BELL Canada SSC +1:03
39 Ryan ROTH Canada SPC +1:04
40 Robin CARPENTER United States HSD +1:12
41 Travis MCCABE United States SSC +1:18
42 Hugo HOULE Canada CAN +1:20
43 Adam Matthew FARABAUGH United States GQC +1:21
44 Cristiano SALERNO Italy CAN +1:23
45 Matej MOHORIC Slovenia CAN +1:24
46 Steele VON HOFF Australia GRS +1:25
47 Garrett MCLEOD Canada CAN +1:26
48 Marc DEMAAR Netherlands UHC +1:31
49 Chad BEYER United States 5HR +1:33
50 Cameron WURF Australia CAN +1:36
51 Benjamin PERRY Canada CAN +1:42
52 Eric MARCOTTE United States SSC +1:42
53 James STEMPER United States 5HR +1:45
54 Pierrick NAUD Canada GQC +1:48
55 Eric YOUNG United States OPM +1:50
56 Edward KING United States CAN +2:02
57 Scott ZWIZANSKI United States OPM +2:04
58 Theo BOS Netherlands BEL +2:09
59 Joseph LEWIS Australia HSD +2:13
60 Stuart WIGHT Canada CAN +2:14
61 Thomas LEEZER Netherlands BEL +2:27
62 Dennis VAN WINDEN Netherlands BEL +3:02
63 Nic HAMLTON Canada JBC +4:25
64 Sam BASSEITTI United States 5HR +4:29
65 Mathew HAYMAN Australia OGE +4:30
66 Jacob KAUFFMANN Australia GQC +4:36
67 Benjamin CHADDOCK Canada GQC +4:39
68 Matthew Harley GOSS Australia OGE +4:40
69 Charles Bradley HUFF United States OPM +4:46
70 Jonas AHLSTRAND Sweden GIA +4:47
71 Gavin MANNION United States GRS +4:50
72 Simon-Pierre GAUTHIER Canada GQC +4:58
73 Christopher JONES United States UHC +4:59
74 Sean MAZICH United States JBC +4:59
75 Jonathan CLARKE Australia UHC +5:00
76 Aidis KRUOPIS Lithuania OGE +5:01
77 Caleb FAIRLY United States GRS +5:06
78 Robert FöRSTER Germany UHC +5:08
79 Davide FRATTINI Italy UHC +5:14
80 Tom ZIRBEL United States OPM +6:31
81 Georg PREIDLER Austria GIA +6:34
82 Taylor SHELDON United States 5HR +6:34
83 Kirk CARLSEN United States JBC +6:36
84 Thierry HUPOND France GIA +6:39
85 David WILLIAMS United States 5HR +6:43
86 Ian BURNETT United States JBC +6:43
87 Matteo DAL-CIN Canada SPC +6:44
88 Fred RODRIGUEZ United States JBC +7:03
89 Jean-Sebastien PERRON Canada CAN +7:28
90 Rob BRITTON Canada SSC +9:05
91 Daan OLIVIER Netherlands GIA +9:07
92 Nathan VAN HOOYDONCK Belgium BDT +9:11
93 David TANNER Australia BEL +9:14
94 Bruno LANGLOIS Canada 5HR +9:14
95 Jordan CHEYNE Canada CAN +9:15
96 Will ROUTLEY Canada OPM +9:17
97 Robert SWEETING United States 5HR +9:17
98 Adam DE VOS Canada CAN +9:30
99 GREGORY DANIEL United States BDT +9:30
100 Travis LIVERMON United States SSC +9:30
101 Nigel ELLSAY Canada SPC +9:31
102 Logan OWEN United States BDT +9:34
103 Jacob RATHE United States JBC +9:36
104 Shane KLINE United States SSC +9:36
105 Steve FISHER United States JBC +9:39
106 Janvier HADI Rwanda GQC +10:04
107 Alessandro BAZZANA Italy UHC +10:11
108 Thomas SOLADAY United States OPM +14:12
109 Aurélien PASSERON France SPC +14:18
110 Steven LAMMERTINK Netherlands GIA +14:25
111 William GOODFELLOW Canada SPC +14:25
112 Thomas PETERSON United States GIA +23:24
113 Kris DAHL Canada SSC +23:30

Foto: corvospro.com

Andrzej Gucwa