Tino ThomelTino Thomel (Team Stuttgart) po finiszu z peletonu został zwycięzca szóstego etapu Tour of China. Prowadzenie w klasyfikacji generalnej utrzymał Kamil Gradek (BDC MarcPol).

Szósty etap liczył prawie 140 kilometrów, a kolarze musieli dziś zmierzyć się m.in. z dwiema premiami górskimi trzeciej kategorii. Jak się okazało nie były one tak łatwe jak wszyscy myśleli:

“Dziś cały peleton jechał przeciwko nam, myśleliśmy że dwie premie górskie pokonamy z rozpędu. Jednak bardzo mocne tempo i chęć “urwania nas” sprawiły, że okazały się ona dla nas katorgą. Do tego 30 stopni i mgła, było ciężko” – powiedział nam Dariusz Banaszek, dyrektor sportowy ekipy BDC MarcPol.

Ostatecznie o zwycięstwie w miejscowości Chengdu Dayi zdecydował finisz z peletonu, który wygrał Thomel, trzykrotny zwycięzca etapów wyścigu Szlakiem Grodów Piastowskich (2011,2012,2013). Niemiec pokonał Borysa Szpilewskiego (RTS Santic Racing Team), trzeci był Pavel Gatskiy (Astana Continental Team).

Prowadzenie w klasyfikacji generalnej utrzymał Kamil Gradek, trzecie miejsce zajmuje Paweł Bernas (BDC MarcPol).

Jutro ostatni płaski etap liczący 133 kilometry, kolarze BDC MarcPol są o krok o zwycięstwa w całym wyścigu, a taktykę na ostatni odcinek zdradza nam Dariusz Banaszek:

“Jutrzejszy, ostatni płaski odcinek to dla nas jeden cel – utrzymać prowadzenie w generalce. Zarówno dziś, jak i jutro nie walczymy już o zwycięstwa etapowe, patrzymy co robią inni i kontrolujemy sytuację. Tour of Chaina to przygoda kolarska, której jeszcze nigdy nie przeżyłem. Miliony ludzi na trasie, do tego tak świetna jazda moich kolarzy. Te chwile mogą trwać wiecznie. Zrobimy wszystko, aby jutro na podium całego wyścigu stało dwóch Polaków”.

Trzymamy kciuki.

Wyniki 6 etapu Tour of China:

1 Thömel TinoTeam Stuttgart16202:56:49
2 Shpilevsky BorisRTS-Santic Racing Team1112,,
3 Gatskiy PavelContinental Team Astana67,,
4 Benfatto MarcoContinental Team Astana55,,
5 Van Der Ploeg NeilAvanti Racing Team44,,
6 Scartezzini MicheleContinental Team Astana23,,
7 Bizhigitov ZhandosContinental Team Astana2,,
8 Schnaidt FabianTeam Vorarlberg1,,
9 Buts VitaliyKolss Cycling Team,,
10 Galeyev VadimContinental Team Astana,,
11 Kulimbetov NurbolatContinental Team Astana,,
12 Wippert WouterDrapac Professional Cycling,,
13 Raim MihkelAmore & Vita – Selle SMP,,
14 Zanotti MarcoParkhotel Valkenburg CT,,
15 Altansukh AltanzulNingxia Sports Lottery Cycling Team,,
16 Jung Ha JeonSeoul Cycling Team,,
17 Forke SebastianChristina Watches – Kuma,,
18 Kadlec MilanTeam Dukla Praha,,
19 Surutkovich AlexSynergy Baku Cycling Project,,
20 Larsen ThomasTeam Sparebanken Sřr,,
21 Kulyk AndriyKolss Cycling Team,,
22 Reinert MartinTeam Stuttgart,,
23 Beckinsale JackAvanti Racing Team,,
24 De Julian Vazquez AngelTeam 7 Eleven Road Bike Philippines,,
25 Ham Seok HyunSeoul Cycling Team,,
26 Tanner JakeChristina Watches – Kuma,,
27 Navarrete SegundoTeam Ecuador,,
28 Clarke WilliamDrapac Professional Cycling,,
29 Gradek KamilBDC Marcpol,,
30 Wang MeiyinHengxiang Cycling Team,,
31 Eibegger MarkusSynergy Baku Cycling Project,,
32 Erland AndreasTeam Sparebanken Sřr,,
33 Schumacher StefanChristina Watches – Kuma,,
34 Ragonessi JoseTeam Ecuador,,
35 Anderson JackDrapac Professional Cycling,,
36 Simón Casulleras JordiTeam Ecuador,,
37 Zhao JingbiaoHengxiang Cycling Team,,
38 Nolten BramParkhotel Valkenburg CT,,
39 Nohales Nieto EdgarTeam 7 Eleven Road Bike Philippines,,
40 Wang BoHengxiang Cycling Team,,
41 Janorschke GrischaTeam Vorarlberg,,
42 Ockeloen JasperParkhotel Valkenburg CT,,
43 Giacoppo AnthonyAvanti Racing Team,,
44 Brammeier MatthewSynergy Baku Cycling Project,,
45 Bernas PawelBDC Marcpol,,
46 Cayubit Boots RyanTeam 7 Eleven Road Bike Philippines,,
47 Stortoni SimoneAmore & Vita – Selle SMP,,
48 Sun XiaolongTeam Lvshan Landscape,,
49 Mizurov AndreyRTS-Santic Racing Team,,
50 Kononenko MykhayloKolss Cycling Team,,
51 Polivoda OleksandrKolss Cycling Team,,
52 Lee Ki SeokSeoul Cycling Team,,
53 Meyer TravisDrapac Professional Cycling,,
54 Gao PengNingxia Sports Lottery Cycling Team,,
55 Gao ZhikangHengxiang Cycling Team,,
56 Kogut VolodymyrAmore & Vita – Selle SMP,,
57 Guama ByronTeam Ecuador,,
58 Hoem Bjorn ToreTeam Sparebanken Sřr,,
59 Sřrensen JimmiChristina Watches – Kuma,,
60 Hofer AndreasTeam Vorarlberg,,
61 Aasvold KristianTeam Sparebanken Sřr,,
62 Jäger PatrickTeam Vorarlberg,,
63 Di Battista AntonioAmore & Vita – Selle SMP,,
64 Klimiankou KanstantsinAmore & Vita – Selle SMP,,
65 Blokker JorisParkhotel Valkenburg CT,,
66 Mřrland MortenTeam Sparebanken Sřr,,
67 Lagkuti SergiyKolss Cycling Team,,
68 Nowak FlorianTeam Stuttgart,,
69 Galedo Mark John LexerTeam 7 Eleven Road Bike Philippines,,
70 Hoekstra MarcoParkhotel Valkenburg CT,,
71 Stachowiak AdamBDC Marcpol,,
72 Dominguez Barragan DanielChristina Watches – Kuma,,
73 Nińo Corredor VictorRTS-Santic Racing Team,,
74 Winter NicolasTeam Vorarlberg,,
75 Karimov RuslanRTS-Santic Racing Team,,
76 Liu JianpengHengxiang Cycling Team,,
77 Garby Marc ChristianChristina Watches – Kuma,,
78 Ming Xing XueNingxia Sports Lottery Cycling Team,,
79 Bai Li Jun Giant-Champion System Pro Cycling,,
80 Radosz RobertBDC Marcpol,,
81 Wu Nan Giant-Champion System Pro Cycling0:17
82 Jumabekov NazarChina Wuxi Jilun Cycling Team0:19
83 Batmunkh Maral-erdeneNingxia Sports Lottery Cycling Team0:24
84 Donnelly AaronAvanti Racing Team0:30
85 Erdenesuren MunkhtulgaNingxia Sports Lottery Cycling Team0:32
86 Davis SamAvanti Racing Team0:50
87 Muche ChristopherTeam Stuttgart0:58
88 Kwon Jun-ohSeoul Cycling Team0:00
89 Walsleben MaxTeam Stuttgart2:07
90 Holler NikodemusTeam Stuttgart0:00
91 Joven ChrisTeam 7 Eleven Road Bike Philippines,,
92 van Breda RickParkhotel Valkenburg CT2:41
93 Janiaczyk BlazejBDC Marcpol3:18
94 Zhurkin NikolayRTS-Santic Racing Team11:41
95 Hacecky VojtechTeam Dukla Praha,,
96 Gabrovski IvailoChina Wuxi Jilun Cycling Team,,
97 Asadov ElchinSynergy Baku Cycling Project,,
98 Zheng ZhangHengxiang Cycling Team,,
99 Kraus JanTeam Dukla Praha,,
DNF Park Kyoung HoSeoul Cycling Team-
DNS Kostyuk DenysKolss Cycling Team

Klasyfikacja generalna:

1(1) Gradek KamilBDC Marcpol815:27:49
2(2) Buts VitaliyKolss Cycling Team0:35
3(3) Bernas PawelBDC Marcpol0:40
4(5) Brammeier MatthewSynergy Baku Cycling Project0:44
5(7) Zanotti MarcoParkhotel Valkenburg CT0:45
6(4) Van Der Ploeg NeilAvanti Racing Team0:46
7(6) Polivoda OleksandrKolss Cycling Team,,
8(14) Gatskiy PavelContinental Team Astana0:49
9(8) Hofer AndreasTeam Vorarlberg,,
10(9) Scartezzini MicheleContinental Team Astana0:50
11(10) Schumacher StefanChristina Watches – Kuma0:51
12(21) Clarke WilliamDrapac Professional Cycling,,
13(11) Lagkuti SergiyKolss Cycling Team,,
14(12) Hoem Bjorn ToreTeam Sparebanken Sřr0:52
15(13) Bizhigitov ZhandosContinental Team Astana,,
16(15) Eibegger MarkusSynergy Baku Cycling Project0:53
17(16) Kadlec MilanTeam Dukla Praha0:54
18(19) Surutkovich AlexSynergy Baku Cycling Project,,
19(18) Erland AndreasTeam Sparebanken Sřr,,
20(17) Holler NikodemusTeam Stuttgart,,
21(20) Ockeloen JasperParkhotel Valkenburg CT,,
22(23) Anderson JackDrapac Professional Cycling,,
23(24) Navarrete SegundoTeam Ecuador,,
24(22) Guama ByronTeam Ecuador,,
25(25) Simón Casulleras JordiTeam Ecuador,,
26(26) Stortoni SimoneAmore & Vita – Selle SMP,,
27(27) Mizurov AndreyRTS-Santic Racing Team,,
28(28) Dominguez Barragan DanielChristina Watches – Kuma,,
29(29) Winter NicolasTeam Vorarlberg,,
30(30) Nohales Nieto EdgarTeam 7 Eleven Road Bike Philippines,,
31(31) Sřrensen JimmiChristina Watches – Kuma,,
32(32) Zhao JingbiaoHengxiang Cycling Team1:09
33(33) Kononenko MykhayloKolss Cycling Team3:01
34(34) Nińo Corredor VictorRTS-Santic Racing Team4:52
35(35) Kulyk AndriyKolss Cycling Team5:05
36(36) Shpilevsky BorisRTS-Santic Racing Team6:05
37(37) Wang MeiyinHengxiang Cycling Team6:27
38(38) Galedo Mark John LexerTeam 7 Eleven Road Bike Philippines6:36
39(39) Cayubit Boots RyanTeam 7 Eleven Road Bike Philippines6:46
40(41) Lee Ki SeokSeoul Cycling Team9:16
41(42) Liu JianpengHengxiang Cycling Team9:19
42(43) Larsen ThomasTeam Sparebanken Sřr9:21
43(44) Tanner JakeChristina Watches – Kuma,,
44(45) Nolten BramParkhotel Valkenburg CT9:34
45(46) Ragonessi JoseTeam Ecuador9:58
46(47) Walsleben MaxTeam Stuttgart13:01
47(49) Mřrland MortenTeam Sparebanken Sřr13:29
48(50) Klimiankou KanstantsinAmore & Vita – Selle SMP14:45
49(51) Jung Ha JeonSeoul Cycling Team14:50
50(53) Aasvold KristianTeam Sparebanken Sřr14:59
51(54) Kulimbetov NurbolatContinental Team Astana15:04
52(55) Di Battista AntonioAmore & Vita – Selle SMP15:16
53(56) Radosz RobertBDC Marcpol16:26
54(57) Beckinsale JackAvanti Racing Team16:35
55(58) Meyer TravisDrapac Professional Cycling,,
56(59) Garby Marc ChristianChristina Watches – Kuma18:09
57(52) Janiaczyk BlazejBDC Marcpol18:10
58(60) Janorschke GrischaTeam Vorarlberg18:43
59(61) Stachowiak AdamBDC Marcpol18:44
60(62) Kogut VolodymyrAmore & Vita – Selle SMP19:18
61(40) Gabrovski IvailoChina Wuxi Jilun Cycling Team19:35
62(63) Raim MihkelAmore & Vita – Selle SMP20:05
63(64) Davis SamAvanti Racing Team21:48
64(65) Wang BoHengxiang Cycling Team24:25
65(66) Altansukh AltanzulNingxia Sports Lottery Cycling Team24:36
66(67) Reinert MartinTeam Stuttgart24:38
67(68) Benfatto MarcoContinental Team Astana24:43
68(69) Galeyev VadimContinental Team Astana24:50
69(70) Nowak FlorianTeam Stuttgart26:54
70(74) Sun XiaolongTeam Lvshan Landscape28:46
71(75) Karimov RuslanRTS-Santic Racing Team29:54
72(80) Thömel TinoTeam Stuttgart30:14
73(77) Giacoppo AnthonyAvanti Racing Team30:22
74(78) Blokker JorisParkhotel Valkenburg CT,,
75(82) Forke SebastianChristina Watches – Kuma30:27
76(81) Hoekstra MarcoParkhotel Valkenburg CT,,
77(83) Schnaidt FabianTeam Vorarlberg30:33
78(76) Wu Nan Giant-Champion System Pro Cycling30:37
79(84) Wippert WouterDrapac Professional Cycling30:43
80(85) Gao ZhikangHengxiang Cycling Team32:25
81(86) Batmunkh Maral-erdeneNingxia Sports Lottery Cycling Team33:02
82(87) Erdenesuren MunkhtulgaNingxia Sports Lottery Cycling Team33:10
83(89) Jäger PatrickTeam Vorarlberg35:38
84(90) Joven ChrisTeam 7 Eleven Road Bike Philippines,,
85(91) Jumabekov NazarChina Wuxi Jilun Cycling Team35:57
86(92) Ham Seok HyunSeoul Cycling Team37:28
87(93) Donnelly AaronAvanti Racing Team38:01
88(71) Zheng ZhangHengxiang Cycling Team38:55
89(72) Asadov ElchinSynergy Baku Cycling Project39:18
90(73) Hacecky VojtechTeam Dukla Praha,,
91(94) De Julian Vazquez AngelTeam 7 Eleven Road Bike Philippines39:34
92(79) Kraus JanTeam Dukla Praha42:03
93(95) Muche ChristopherTeam Stuttgart43:19
94(96) Bai Li Jun Giant-Champion System Pro Cycling44:55
95(98) Ming Xing XueNingxia Sports Lottery Cycling Team45:24
96(99) Kwon Jun-ohSeoul Cycling Team45:48
97(97) van Breda RickParkhotel Valkenburg CT47:40
98(101) Gao PengNingxia Sports Lottery Cycling Team54:45
99(100) Zhurkin NikolayRTS-Santic Racing Team59:18