KwiatkowskiAż czterech Polaków wystąpi w rozpoczynającym się już w niedzielę Tour of Britain. Jednym z nich jest Michał Kwiatkowski (Omega Pharma – Quick Step), który wyrasta na faworyta numer jeden do końcowego triumfu w tej imprezie.

Oprócz mistrza Polski w jeździe indywidualnej na czas w barwach OPQS pojedzie także Michał Gołaś. Liderem na płaskie etapy będzie Mark Cavendish, który przed własną publicznością, będzie chciał pokazać się z jak najlepszej strony.

Skład Movistaru na tę imprezę, zmienił się w ostatnich godzinach. Do wyścigowej szóstki, dołączył m.in Sylwester Szmyd (Movistar). Liderem kontynentalnej ekipy Velosure – Giordana Racing, będzie osiemnasty przed rokiem – Marcin Białobłocki.

Oprócz polskich akcentów, na starcie staną m.in: ubiegłoroczny triumfator – Bradley Wiggins (Sky Team), Sylvain Chavanel (IAM Cycling), Marcel Kittel (Giant-Shimano), Nicolas Roche (Tinkoff-Saxo), Lars Boom (Belkin Pro Cycling) czy też Ion Izagirre (Movistar).

Wyścig składa się z dziewięciu etapów, które zostaną rozegrane w osiem dni. Ostatniego dnia ścigania, na zawodników czeka 8,8 kilometrowa jazda na czas w Londynie.

 

Foto: bettiniphoto.net

Andrzej Gucwa