lopez miguel angelMiguel Ángel López – zwycięzca Tour de l’Avenir, jest obecnie najbardziej łakomym kąskiem na kolarskim rynku transferowym. 

O kontrakt z młodym Kolumbijczykiem, najbardziej walczy pro-kontynentalna ekipa Columbia oraz Astana. Takie informacje podał trener Reprezentacji Kolumbii Rafael Acevedo.

Przypomnijmy, że 20-letni Miguel Ángel López w ubiegłym tygodniu wygrał królewski etap, klasyfikację górską i generalną „małego wyścigu Tour de France”. Tym samym trafił na listę transferowych życzeń najlepszych ekip świata.Wiem, że to będzie świetny kolarz, który zrobi karierę w światowym peletonie. Bóg obdarował go wielkimi umiejętnościami i jest kompletnym kolarzem. Bardzo dobrze się wspina i robi wielkie postępy w jeździe na czas”, powiedział Acevedo.

„Trzeba myśleć już o następnym sezonie. Myślę, że powinien rozwijać się dalej z kadrą, bo jako 20-latek jest za młody na WorldTour. Propozycję kontraktu z Columbii otrzymał już w marcu. Niektóre ekipy z pierwszej dywizji, mogłyby zrobić mu krzywdę. Priorytetem jest rozwój kariery Lopeza. Dobrze byłoby, gdyby trafił do projektu gdzie najważniejsze jest poprawianie umiejętności, a nie wygrywanie wyścigów”, zakończył.

 

Foto: bettiniphoto.net

Andrzej Gucwa

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments