Jakub KaczmarekJakub Kaczmarek zajął 11. miejsce na trzeci etapie Tour de l’Avenir. W ucieczce dnia kręcił Piotr Brożyna, a najlepszy był dziś Daniel McLay (Wielka Brytania).

Czwarty dzień ścigania w “wyścigu przyszłości” to płaski, 150 kilometrowy odcinek łączący Montrond-les-Bains z miejscowością Paray-le-Monial. Trasa była łatwa i faworyzowała sprinterów.

profil-e3-tdav-2014

 

Do ucieczki dnia zabrał się dziś młodzieżowy mistrz Polski – Piotr Brożyna. Kolarz hiszpańskiej ekipy Telco`m Gimex odjechał wraz ze Szwajcarem – Stefanem Küngiem. Brożyna zdołał wygrać jedyną tego dnia górską premię. Peleton cały czas trzymał ich jednak w zasięgu dwóch minut. Młodzi kolarze mimo tego nie poddawali się i skasowano ich dopiero na ostatnich 10 kilometrach!

Finisz z peletonu po etapowy triumf wygrał Brytyjczyk Daniel McLay, który pokonał Magnusa Corta Nielsena (Dania) oraz Fernando Gavirię (Kolumbia). Kuba Kaczmarek, który podobnie jak Piotr Brożyna ściga się w Hiszpanii – zajął jedenaste miejsce.

W klasyfikacji generalnej wciąż prowadzi Asbjorn Kragh Andersen (Dania). Bartek Warchoł (TKK Pacific Toruń) jest dwunasty.

Wyniki:

1 Daniel MCLAY GRANDE-BRETAGNE 03:31:32
2 Magnus Cort NIELSEN DANEMARK 00:00:00
3 Fernando GAVIRIA COLOMBIE 00:00:00
4 Federico ZURLO ITALIE 00:00:00
5 Quentin JAUREGUI FRANCE 00:00:00
6 Timo ROOSEN PAYS-BAS 00:00:00
7 Luka PIBERNIK SLOVÉNIE 00:00:00
8 Sven Erik BYSTROM NORVEGE 00:00:00
9 Thery SCHIR SUISSE 00:00:00
10 Rok KOROSEC SLOVÉNIE 00:00:00
11 Jakub KACZMAREK POLOGNE 00:00:00
12 Lukas SPENGLER SUISSE 00:00:00
13 Alex KIRSCH LUXEMBOURG 00:00:00
14 Matthias PLARRE ALLEMAGNE 00:00:00
15 Carlos RIBEIRO PORTUGAL 00:00:00
16 Tyler WILLIAMS ÉTATS-UNIS 00:00:00
17 Martin OTONICAR SLOVÉNIE 00:00:00
18 Mikel ARISTI GARDOKI ESPAGNE 00:00:00
19 Fabian LIENHARD SUISSE 00:00:00
20 Kristoffer SKJERPING NORVEGE 00:00:00
21 Gasper KATRASNIK SLOVÉNIE 00:00:00
22 Patryk STOSZ POLOGNE 00:00:00
23 Owain DOULL GRANDE-BRETAGNE 00:00:00
24 Sjoerd GINNEKEN VAN PAYS-BAS 00:00:00
25 Taylor (TJ) EISENHART ÉTATS-UNIS 00:00:00
26 Derk Abel BECKERINGH PAYS-BAS 00:00:00
27 Tom BOHLI SUISSE 00:00:00
28 Fridtjof ROINAAS NORVEGE 00:00:00
29 Pierre-Roger LATOUR FRANCE 00:00:00
30 Maximilian SCHACHMANN ALLEMAGNE 00:00:00
31 Ricardo FERREIRA PORTUGAL 00:00:00
32 Jérémy MAISON FRANCE 00:00:00
33 Oleg ZEMLYAKOV KAZAKHSTAN 00:00:00
34 Marc SOLER GIMENEZ ESPAGNE 00:00:00
35 Robert POWER AUSTRALIE 00:00:00
36 Mario VOGT ALLEMAGNE 00:00:00
37 Tao GEOGHEGAN HART GRANDE-BRETAGNE 00:00:00
38 Ruben GUERREIRO PORTUGAL 00:00:00
39 Caio GODOY ORMENESE CENTRE MONDIAL DU CYCLISME 00:00:00
40 Asbjorn KRAGH ANDERSEN DANEMARK 00:00:00
41 Gianni MOSCON ITALIE 00:00:00
42 Artur FEDOSSEYEV KAZAKHSTAN 00:00:00
43 Gabriel CHAVANNE SUISSE 00:00:00
44 Royner NAVARRO CALLE CENTRE MONDIAL DU CYCLISME 00:00:00
45 Arkadiusz OWSIAN POLOGNE 00:00:00
46 Yannick ECKMANN ÉTATS-UNIS 00:00:00
47 Emanuel BUCHMANN ALLEMAGNE 00:00:00
48 Oscar GONZALEZ BREA ESPAGNE 00:00:00
49 Dylan TEUNS BELGIQUE 00:00:00
50 Tiesj BENOOT BELGIQUE 00:00:00
51 Jaime ROSON GARCIA ESPAGNE 00:00:00
52 Sam OOMEN PAYS-BAS 00:00:00
53 Daniel ROZO COLOMBIE 00:00:00
54 Christofer JURADO LOPEZ CENTRE MONDIAL DU CYCLISME 00:00:00
55 Martijn TUSVELD PAYS-BAS 00:00:00
56 Sindre LUNKE NORVEGE 00:00:00
57 Domen NOVAK SLOVÉNIE 00:00:00
58 Guillaume MARTIN FRANCE 00:00:00
59 Przemyslaw KASPERKIEWICZ POLOGNE 00:00:00
60 Louis VERVAEKE BELGIQUE 00:00:00
61 Giulio CICCONE ITALIE 00:00:00
62 Manuel SENNI ITALIE 00:00:00
63 Loïc VLIEGEN BELGIQUE 00:00:00
64 Bartosz WARCHOL POLOGNE 00:00:00
65 Floris DE TIER BELGIQUE 00:00:00
66 Matvey MAMYKIN RUSSIE 00:00:00
67 Daniel PEARSON GRANDE-BRETAGNE 00:00:00
68 Scott DAVIES GRANDE-BRETAGNE 00:00:00
69 Till DROBISCH CENTRE MONDIAL DU CYCLISME 00:00:00
70 Ildar ARSLANOV RUSSIE 00:00:00
71 Miguel Angel LOPEZ COLOMBIE 00:00:00
72 Jake KELLY GRANDE-BRETAGNE 00:00:00
73 Maxat AYAZBAYEV KAZAKHSTAN 00:00:00
74 Felix GROSZSCHARTNER AUTRICHE 00:00:00
75 Alexander FOLIFOROV RUSSIE 00:00:00
76 Brayan RAMIREZ COLOMBIE 00:00:00
77 Rafael Ferreira REIS PORTUGAL 00:00:00
78 Sebastian SCHONBERGER AUTRICHE 00:00:00
79 Viktor OKISHEV KAZAKHSTAN 00:00:00
80 Lennard HOFSTEDE PAYS-BAS 00:00:00
81 Bakhtiyar KOZHATAYEV KAZAKHSTAN 00:00:00
82 Carlos Mario RAMIREZ COLOMBIE 00:00:00
83 Mads PEDERSEN DANEMARK 00:00:00
84 Rodrigo CONTRERAS COLOMBIE 00:00:00
85 Alexey RIBALKIN RUSSIE 00:00:00
86 Silvio HERKLOTZ ALLEMAGNE 00:00:00
87 Alvaro TRUEBA DIEGO ESPAGNE 00:00:00
88 Oskar SVENDSEN NORVEGE 00:00:00
89 Jeffrey PERRIN ÉTATS-UNIS 00:00:00
90 Massimo MORABITO LUXEMBOURG 00:00:00
91 Michael GOGL AUTRICHE 00:00:00
92 Lukas POSTLBERGER AUTRICHE 00:00:00
93 Mikel ITURRIA SEGUROLA ESPAGNE 00:00:00
94 Joaquim SILVA PORTUGAL 00:00:00
95 Luka KOVACIC SLOVÉNIE 00:00:00
96 Jean-Albert CARNEVALI BELGIQUE 00:00:00
97 Alexey VERMEULEN ÉTATS-UNIS 00:00:00
98 Lukas ZELLER AUTRICHE 00:00:00
99 Jack HAIG AUSTRALIE 00:00:33
100 Dennis PAULUS AUTRICHE 00:00:33
101 Luc TURCHI LUXEMBOURG 00:00:45
102 Samuel SPOKES AUSTRALIE 00:01:38
103 Kevin FEIEREISEN LUXEMBOURG 00:02:27
104 Stefan KÜNG SUISSE 00:02:27
105 Loïc CHETOUT FRANCE 00:02:27
106 Piotr BROZYNA POLOGNE 00:02:27
107 Evgeny SHALUNOV RUSSIE 00:02:27
108 Kirill SVESHNIKOV RUSSIE 00:02:27
109 Odd Christian EIKING NORVEGE 00:00:00
110 Anass AIT EL ABDIA CENTRE MONDIAL DU CYCLISME 00:03:06
111 Michael Carbel SVENDGAARD DANEMARK 00:03:17
112 Christian MAGER ALLEMAGNE 00:00:00
113 Caleb EWAN AUSTRALIE 00:03:51
114 Soren KRAGH ANDERSEN DANEMARK 00:03:51
115 Logan OWEN ÉTATS-UNIS 00:04:14
116 Ilya DAVIDENOK KAZAKHSTAN 00:04:14
117 Campbell FLAKEMORE AUSTRALIE 00:04:58
118 Alexander CLEMENTS AUSTRALIE 00:04:58
119 Mads Wurtz SCHMIDT DANEMARK 00:04:58
120 Iuri FILOSI ITALIE 00:06:11
121 Davide MARTINELLI ITALIE 00:06:11
Klasyfikacja generalna :
1 Asbjorn KRAGH ANDERSEN DANEMARK 10:51:16
2 Kristoffer SKJERPING NORVEGE 00:00:16
3 Sjoerd GINNEKEN VAN PAYS-BAS 00:01:34
4 Loïc VLIEGEN BELGIQUE 00:02:13
5 Timo ROOSEN PAYS-BAS 00:02:16
6 Robert POWER AUSTRALIE 00:02:17
7 Gianni MOSCON ITALIE 00:02:20
8 Derk Abel BECKERINGH PAYS-BAS 00:02:21
9 Michael GOGL AUTRICHE 00:02:22
10 Jérémy MAISON FRANCE 00:02:22
11 Louis VERVAEKE BELGIQUE 00:02:23
12 Bartosz WARCHOL POLOGNE 00:02:23
13 Miguel Angel LOPEZ COLOMBIE 00:02:24
14 Magnus Cort NIELSEN DANEMARK 00:02:24
15 Alex KIRSCH LUXEMBOURG 00:02:24
16 Dylan TEUNS BELGIQUE 00:02:27
17 Carlos RIBEIRO PORTUGAL 00:02:27
18 Tiesj BENOOT BELGIQUE 00:02:27
19 Gabriel CHAVANNE SUISSE 00:02:27
20 Martijn TUSVELD PAYS-BAS 00:02:28
21 Tao GEOGHEGAN HART GRANDE-BRETAGNE 00:02:28
22 Brayan RAMIREZ COLOMBIE 00:02:29
23 Ildar ARSLANOV RUSSIE 00:02:29
24 Emanuel BUCHMANN ALLEMAGNE 00:02:29
25 Sven Erik BYSTROM NORVEGE 00:02:31
26 Till DROBISCH CENTRE MONDIAL DU CYCLISME 00:02:31
27 Alexander FOLIFOROV RUSSIE 00:02:31
28 Maximilian SCHACHMANN ALLEMAGNE 00:02:32
29 Alexey VERMEULEN ÉTATS-UNIS 00:02:34
30 Quentin JAUREGUI FRANCE 00:02:34
31 Pierre-Roger LATOUR FRANCE 00:02:35
32 Guillaume MARTIN FRANCE 00:02:35
33 Oleg ZEMLYAKOV KAZAKHSTAN 00:02:36
34 Christian MAGER ALLEMAGNE 00:02:36
35 Joaquim SILVA PORTUGAL 00:02:36
36 Mikel ITURRIA SEGUROLA ESPAGNE 00:02:36
37 Mario VOGT ALLEMAGNE 00:02:37
38 Jaime ROSON GARCIA ESPAGNE 00:02:37
39 Mikel ARISTI GARDOKI ESPAGNE 00:02:38
40 Silvio HERKLOTZ ALLEMAGNE 00:02:38
41 Fernando GAVIRIA COLOMBIE 00:02:38
42 Rafael Ferreira REIS PORTUGAL 00:02:38
43 Artur FEDOSSEYEV KAZAKHSTAN 00:02:39
44 Floris DE TIER BELGIQUE 00:02:39
45 Alexey RIBALKIN RUSSIE 00:02:41
46 Jeffrey PERRIN ÉTATS-UNIS 00:02:42
47 Sebastian SCHONBERGER AUTRICHE 00:02:42
48 Scott DAVIES GRANDE-BRETAGNE 00:02:42
49 Oscar GONZALEZ BREA ESPAGNE 00:02:43
50 Taylor (TJ) EISENHART ÉTATS-UNIS 00:02:43
51 Daniel ROZO COLOMBIE 00:02:45
52 Federico ZURLO ITALIE 00:02:45
53 Marc SOLER GIMENEZ ESPAGNE 00:02:45
54 Daniel PEARSON GRANDE-BRETAGNE 00:02:45
55 Luka PIBERNIK SLOVÉNIE 00:02:46
56 Ruben GUERREIRO PORTUGAL 00:02:46
57 Maxat AYAZBAYEV KAZAKHSTAN 00:02:46
58 Lukas ZELLER AUTRICHE 00:02:47
59 Felix GROSZSCHARTNER AUTRICHE 00:02:48
60 Giulio CICCONE ITALIE 00:02:48
61 Domen NOVAK SLOVÉNIE 00:02:48
62 Odd Christian EIKING NORVEGE 00:02:50
63 Manuel SENNI ITALIE 00:02:52
64 Ricardo FERREIRA PORTUGAL 00:02:54
65 Arkadiusz OWSIAN POLOGNE 00:02:56
66 Jakub KACZMAREK POLOGNE 00:02:56
67 Jack HAIG AUSTRALIE 00:02:59
68 Matvey MAMYKIN RUSSIE 00:03:01
69 Przemyslaw KASPERKIEWICZ POLOGNE 00:03:02
70 Sindre LUNKE NORVEGE 00:03:02
71 Oskar SVENDSEN NORVEGE 00:03:03
72 Lennard HOFSTEDE PAYS-BAS 00:03:04
73 Lukas POSTLBERGER AUTRICHE 00:03:07
74 Caio GODOY ORMENESE CENTRE MONDIAL DU CYCLISME 00:03:08
75 Sam OOMEN PAYS-BAS 00:03:09
76 Owain DOULL GRANDE-BRETAGNE 00:03:11
77 Bakhtiyar KOZHATAYEV KAZAKHSTAN 00:03:14
78 Rodrigo CONTRERAS COLOMBIE 00:03:27
79 Dennis PAULUS AUTRICHE 00:03:35
80 Carlos Mario RAMIREZ COLOMBIE 00:03:36
81 Royner NAVARRO CALLE CENTRE MONDIAL DU CYCLISME 00:03:38
82 Samuel SPOKES AUSTRALIE 00:04:03
83 Piotr BROZYNA POLOGNE 00:04:58
84 Thery SCHIR SUISSE 00:05:02
85 Christofer JURADO LOPEZ CENTRE MONDIAL DU CYCLISME 00:05:04
86 Viktor OKISHEV KAZAKHSTAN 00:05:06
87 Evgeny SHALUNOV RUSSIE 00:05:09
88 Luka KOVACIC SLOVÉNIE 00:05:09
89 Yannick ECKMANN ÉTATS-UNIS 00:05:17
90 Anass AIT EL ABDIA CENTRE MONDIAL DU CYCLISME 00:05:53
91 Caleb EWAN AUSTRALIE 00:06:03
92 Fridtjof ROINAAS NORVEGE 00:06:12
93 Alvaro TRUEBA DIEGO ESPAGNE 00:06:33
94 Tom BOHLI SUISSE 00:06:44
95 Logan OWEN ÉTATS-UNIS 00:06:46
96 Fabian LIENHARD SUISSE 00:06:47
97 Soren KRAGH ANDERSEN DANEMARK 00:06:53
98 Ilya DAVIDENOK KAZAKHSTAN 00:06:53
99 Gasper KATRASNIK SLOVÉNIE 00:06:55
100 Jean-Albert CARNEVALI BELGIQUE 00:07:34
101 Jake KELLY GRANDE-BRETAGNE 00:08:05
102 Rok KOROSEC SLOVÉNIE 00:08:11
103 Davide MARTINELLI ITALIE 00:08:20
104 Stefan KÜNG SUISSE 00:08:22
105 Daniel MCLAY GRANDE-BRETAGNE 00:08:51
106 Tyler WILLIAMS ÉTATS-UNIS 00:08:54
107 Mads PEDERSEN DANEMARK 00:08:55
108 Matthias PLARRE ALLEMAGNE 00:09:12
109 Lukas SPENGLER SUISSE 00:09:21
110 Loïc CHETOUT FRANCE 00:09:26
111 Kevin FEIEREISEN LUXEMBOURG 00:10:06
112 Massimo MORABITO LUXEMBOURG 00:10:42
113 Luc TURCHI LUXEMBOURG 00:11:00
114 Michael Carbel SVENDGAARD DANEMARK 00:11:14
115 Iuri FILOSI ITALIE 00:12:53
116 Campbell FLAKEMORE AUSTRALIE 00:13:43
117 Mads Wurtz SCHMIDT DANEMARK 00:13:51
118 Martin OTONICAR SLOVÉNIE 00:15:35
119 Kirill SVESHNIKOV RUSSIE 00:18:02
120 Alexander CLEMENTS AUSTRALIE 00:18:27
121 Patryk STOSZ POLOGNE 00:28:22

 

Andrzej Gucwa