degenkolbW sprincie najszybszy okazał się John Degenkolb (Giant-Shimano), ale nie był to typowy płaski etap. Dokuczliwy upał i trudne podjazdy sprawiły, że na trasie naprawdę sporo się działo.

Czwarty etap wyścigu Vuelta a Espana na papierze był kolejnym etapem dla sprinterów, ale podobnie jak dzień wcześniej organizatorzy przygotowali „małe” niespodzianki. Na prawie 165 kilometrach z Mairena del Alcor do Cordoby na kolarzy czekały dwie premie górskie – najpierw podjazd trzeciej kategorii pod Alto de San Jeronimo, a następnie trudniejsza góra drugiej kategorii – Alto del Catorce por Ciento. Tę ostatnią ulokowano około 30 km od mety.

W przeszłości na podobnej trasie sukces często odnosiła ucieczka, ale dzisiaj nic na to nie wskazywało. Niedługo po starcie zaatakowała czwórka zawodników: Francisco Javier Aramendia (Caja Rural), Gert Joeaar (Cofidis), Sebastien Turgot (AG2R-La Mondiale) i Jimmy Engoulvent (Europcar). Dla Aramendii była to już druga ucieczka w tym tygodniu, jednak znów nie mógł liczyć na powodzenie akcji. Mimo bezlitosnego upału, peleton nie pozwolił czwórce zawodników odjechać.

Co prawda w najlepszym momencie, kiedy ich przewaga wynosiła 2’45”, Sebastien Turgot – który zresztą wygrał lotną premię – został wirtualnym liderem (na starcie jego strata do Matthewsa wynosiła 2’15”). Ale u podnóży ostatniego podjazdu peleton jechał już tylko 1’30” za uciekinierami. Pod koniec wspinaczki doścignięty został Turgot, a pozostała trójka zachowała minimalną przewagę.

Zaatakował natomiast Amets Txurruka (Caja Rural), który wygrał premię górską. A z peletonu odpadali kolejni zawodnicy, między innymi Thibaut Pinot (FDJ.fr), wyraźnie zmęczony po świetnym występie w Tour de France.

Różnice nie były jednak duże, więc na zjeździe poszczególne grupy zaczęły się łączyć, a z przodu do Txurruki dojechał Engoulvent. Wypracowali sobie około 40 sekund przewagi, jednak zostali doścignięci między dwoma premiami.

Jeszcze przed ostatnią wspinaczką od peletonu odpadło kilku kolarzy, między innymi Peter Sagan (Cannondale). Pod górę mocne tempo dyktowała drużyna Sky, a blisko czoła grupy zasadniczej można było dostrzec wszystkich faworytów. Kontakt z pierwszą grupą utracili natomiast Nacer Bouhanni (FDJ.fr) oraz zapowiadający walkę o zwycięstwo Tom Boonen (Omega Pharma-Quick Step).

Przed szczytem na atak zdecydowali się Winner Anacona (Lampre-Merida) i Adam Yates (Orica-GreenEdge). Po premii górskiej dojechali do nich Romain Sicard (Europcar) i Alejandro Valverde (Movistar), a w pogoń za nimi ruszyli najpierw kolarze Tinkoff-Saxo, a następnie Katushy, Sky i Orici. Z grupy pościgowej wyrwał się Damiano Caruso (Cannondale).

Na 9 km przed metą grupa Valverde została zlikwidowana. W peletonie, a raczej jego pozostałościach, utrzymało się dwóch głównych faworytów do zwycięstwa etapowego – lider wyścigu Michael Matthews (Orica-GreenEdge) i John Degenkolb (Giant-Shimano).

Niecałe 2 km przed metą szyki sprinterom próbował pokrzyżować Adam Hansen (Lotto-Belisol), ale i jego atak nie zakończył się powodzeniem. Choć na ostatnich metrach pociąg drużyny Giant-Shimano nieco się pogubił, John Degenkolb zdołał wygrać etap. Drugie miejsce zajął Vicente Reynes (IAM Cycling), a trzecie lider Michael Matthews, który utrzymał czerwoną koszulkę.

Wyniki:

1. DEGENKOLB, John Team Giant – Shimano 4h 02′ 55”
2. REYNES, Vicente IAM Cycling + 0”
3. MATTHEWS, Michael Orica GreenEdge + 0”
4. CARUSO, Damiano Cannondale Pro Cycling + 0”
5. MARTIN, Daniel Garmin Sharp + 0”
6. KOLOBNEV, Alexandr Team Katusha + 0”
7. MONDORY, Lloyd AG2R La Mondiale + 0”
8. CONTI, Valerio Lampre Merida + 0”
9. JUNGELS, Bob Trek Factory Racing + 0”
10. ARU, Fabio Astana Pro Team + 0”
11. SERRY, Pieter Omega Pharma – Quick-Step + 0”
12. FAVILLI, Elia Lampre Merida + 0”
13. LE MEVEL, Christophe Cofidis Solutions Crédits + 0”
14. PARDILLA, Sergio MTN – Qhubeka + 0”
15. HERRADA, José Movistar Team + 0”
16. BENNETT, George Cannondale Pro Cycling + 0”
17. BARGUIL, Warren Team Giant – Shimano + 0”
18. CHAVES RUBIO, Esteban Orica GreenEdge + 0”
19. CONTADOR, Alberto Tinkoff – Saxo + 0”
20. VALVERDE, Alejandro Movistar Team + 0”
21. VORGANOV, Eduard Team Katusha + 0”
22. ZAUGG, Oliver Tinkoff – Saxo + 0”
23. MORENO, Daniel Team Katusha + 0”
24. FROOME, Christopher Team SKY + 0”
25. MATE, Luis Angel Cofidis Solutions Crédits + 0”
26. ELISSONDE, Kenny FDJ.fr + 0”
27. KELDERMAN, Wilco Belkin Pro Cycling Team + 0”
28. POELS, Wouter Omega Pharma – Quick-Step + 0”
29. TIRALONGO, Paolo Astana Pro Team + 0”
30. QUINTANA, Nairo Alexander Movistar Team + 0”
31. CARDOSO, Andre Fernando Garmin Sharp + 0”
32. MONFORT, Maxime Lotto Belisol + 0”
33. URAN, Rigoberto Omega Pharma – Quick-Step + 0”
34. NIEMIEC, Przemyslaw Lampre Merida + 0”
35. AMADOR, Andrey Movistar Team + 0”
36. EVANS, Cadel BMC Racing Team + 0”
37. NIEVE, Mikel Team SKY + 0”
38. TEN DAM, Laurens Belkin Pro Cycling Team + 0”
39. SÁNCHEZ, Samuel BMC Racing Team + 0”
40. GESINK, Robert Belkin Pro Cycling Team + 0”
41. MORABITO, Steve BMC Racing Team + 0”
42. RODRIGUEZ, Joaquin Team Katusha + 0”
43. BILBAO, Peio Caja Rural Seguros RGA + 0”
44. ANACONA, Winner Lampre Merida + 0”
45. ZUBELDIA, Haimar Trek Factory Racing + 0”
46. KANGERT, Tanel Astana Pro Team + 0”
47. HESJEDAL, Ryder Garmin Sharp + 0”
48. NAVARRO, Daniel Cofidis Solutions Crédits + 0”
49. ARROYO, David Caja Rural Seguros RGA + 0”
50. HERNÁNDEZ, Jesús Tinkoff – Saxo + 0”
51. USAWARBASSE, Lawrence BMC Racing Team + 0”
52. USATALANSKY, Andrew Garmin Sharp + 0”
53. ITACARUSO, Giampaolo Team Katusha + 0”
54. ESPIZAGIRRE, Gorka Movistar Team + 0”
55. ESPLANDA, Mikel Astana Pro Team + 0”
56. ESPCASTROVIEJO, Jonathan Movistar Team + 0”
57. AUSDENNIS, Rohan BMC Racing Team + 0”
58. PORPAULINHO, Sergio Miguel Tinkoff – Saxo + 0”
59. DENSÖRENSEN, Chris Anker Tinkoff – Saxo + 0”
60. GERMARTIN, Tony Omega Pharma – Quick-Step + 10”
61. AUSHANSEN, Adam Lotto Belisol + 18”
62. ESPMORENO, Javier Movistar Team + 25”
63. FRAMEDEREL, Maxime Team Europcar + 26”
64. ITAQUINZIATO, Manuel BMC Racing Team + 32”
65. USACRADDOCK, Lawson Team Giant – Shimano + 45”
66. USAHAGA, Chad Team Giant – Shimano + 53”
67. GBRYATES, Adam Orica GreenEdge + 1′ 01”
68. ITASANTAROMITA, Ivan Orica GreenEdge + 1′ 47”
69. AUSCLARKE, Simon Orica GreenEdge + 1′ 47”
70. GERMARTENS, Paul Belkin Pro Cycling Team + 3′ 42”
71. NEDDE KORT, Koen Team Giant – Shimano + 3′ 42”
72. ITASBARAGLI, Kristian MTN – Qhubeka + 3′ 42”
73. ITALASCA, Francesco Caja Rural Seguros RGA + 3′ 42”
74. FRABOUET, Maxime AG2R La Mondiale + 3′ 42”
75. ESPLOSADA, Alberto Team Katusha + 3′ 42”
76. FRASICARD, Romain Team Europcar + 3′ 42”
77. RUSROVNY, Ivan Tinkoff – Saxo + 3′ 42”
78. ITAPOZZATO, Filippo Lampre Merida + 3′ 42”
79. ITALONGO BORGHINI, Paolo Cannondale Pro Cycling + 3′ 42”
80. ERITEKLEHAIMANOT, Daniel MTN – Qhubeka + 3′ 42”
81. FRAHARDY, Romain Cofidis Solutions Crédits + 3′ 42”
82. GERARNDT, Nikias Team Giant – Shimano + 4′ 53”
83. FRADUPONT, Hubert AG2R La Mondiale + 6′ 15”
84. AUTKRIZEK, Matthias Cannondale Pro Cycling + 6′ 15”
85. RSAVAN RENSBURG, Jacques MTN – Qhubeka + 6′ 15”
86. GERNERZ, Dominik BMC Racing Team + 6′ 15”
87. SUIWYSS, Danilo BMC Racing Team + 6′ 15”
88. ESPFERNÁNDEZ DE LARREA, Koldo Garmin Sharp + 6′ 15”
89. SWELUDVIGSSON, Tobias Team Giant – Shimano + 6′ 15”
90. FRALEVARLET, Guillaume Cofidis Solutions Crédits + 6′ 15”
91. FRABOUHANNI, Nacer FDJ.fr + 8′ 31”
92. IRLDEIGNAN, Philip Team SKY + 8′ 31”
93. BELBOONEN, Tom Omega Pharma – Quick-Step + 8′ 31”
94. ESPTXURRUKA, Amets Caja Rural Seguros RGA + 8′ 31”
95. KAZLUTSENKO, Alexey Astana Pro Team + 8′ 31”
96. ESPVERONA, Carlos Omega Pharma – Quick-Step + 8′ 31”
97. FRABAGOT, Yohan Cofidis Solutions Crédits + 8′ 31”
98. FRACOPPEL, Jerome Cofidis Solutions Crédits + 8′ 31”
99. BELVAN DEN BROECK, Jurgen Lotto Belisol + 8′ 31”
100. GERFRÖHLINGER, Johannes Team Giant – Shimano + 10′ 47”
101. USABROWN, Nathan Garmin Sharp + 10′ 47”
102. KAZZEITS, Andrey Astana Pro Team + 10′ 47”
103. BELDE CLERCQ, Bart Lotto Belisol + 10′ 47”
104. BELZINGLE, Romain Cofidis Solutions Crédits + 10′ 47”
105. ESPMAS BONET, Luis Caja Rural Seguros RGA + 10′ 47”
106. BLRSIUTSOU, Kanstantsin Team SKY + 10′ 47”
107. ESPSÁNCHEZ, Luis León Caja Rural Seguros RGA + 10′ 47”
108. ESPPIEDRA, Antonio Caja Rural Seguros RGA + 10′ 47”
109. FRALE BON, Johan FDJ.fr + 10′ 47”
110. NZLHENDERSON, Gregory Lotto Belisol + 10′ 47”
111. ERIKUDUS GHEBREMEDHIN, Merhawi MTN – Qhubeka + 10′ 47”
112. COLARREDONDO MORENO, Julian David Trek Factory Racing + 10′ 47”
113. RUSKOZONTCHUK, Dmitry Team Katusha + 10′ 47”
114. RUSTROFIMOV, Yury Team Katusha + 10′ 47”
115. GBRKENNAUGH, Peter Team SKY + 10′ 47”
116. BELVANDEWALLE, Kristof Trek Factory Racing + 13′ 40”
117. FRASOUPE, Geoffrey FDJ.fr + 13′ 40”
118. BLRKIRYIENKA, Vasil Team SKY + 13′ 40”
119. NEDSINKELDAM, Ramon Team Giant – Shimano + 13′ 44”
120. GERGRETSCH, Patrick AG2R La Mondiale + 13′ 44”
121. ESPARAMENDIA, Francisco Javier Caja Rural Seguros RGA + 13′ 44”
122. SUIAREGGER, Marcel IAM Cycling + 13′ 44”
123. NEDCLEMENT, Stef Belkin Pro Cycling Team + 13′ 44”
124. POLDOMAGALSKI, Karol Caja Rural Seguros RGA + 13′ 44”
125. NEDTJALLINGII, Maarten Belkin Pro Cycling Team + 13′ 44”
126. NEDKEIZER, Martijn Belkin Pro Cycling Team + 13′ 44”
127. ITAGUARDINI, Andrea Astana Pro Team + 13′ 44”
128. FRAHINAULT, Sébastien IAM Cycling + 13′ 44”
129. BELVAN SUMMEREN, Johan Garmin Sharp + 13′ 44”
130. FRANAULEAU, Bryan Team Europcar + 13′ 44”
131. NZLSERGENT, Jesse Trek Factory Racing + 13′ 44”
132. AUSMEYER, Cameron Orica GreenEdge + 13′ 44”
133. GBRMILLAR, David Garmin Sharp + 13′ 44”
134. FRAMARTINEZ, Yannick Team Europcar + 13′ 44”
135. AUSHAAS, Nathan Garmin Sharp + 13′ 44”
136. UKRPOPOVYCH, Yaroslav Trek Factory Racing + 13′ 44”
137. POLBODNAR, Maciej Cannondale Pro Cycling + 13′ 44”
138. SVKSAGAN, Peter Cannondale Pro Cycling + 13′ 44”
139. COLSERPA PEREZ, Jose Rodolfo Lampre Merida + 13′ 44”
140. ITACUNEGO, Damiano Lampre Merida + 13′ 44”
141. CANBOIVIN, Guillaume Cannondale Pro Cycling + 13′ 44”
142. NORBREEN, Vegard Lotto Belisol + 13′ 44”
143. FRAPINEAU, Cédric FDJ.fr + 13′ 44”
144. ITAGATTO, Oscar Cannondale Pro Cycling + 13′ 44”
145. ESPERVITI, Imanol Movistar Team + 13′ 44”
146. RUSCHERNETSKI, Sergei Team Katusha + 13′ 44”
147. ITABRAMBILLA, Gianluca Omega Pharma – Quick-Step + 13′ 44”
148. BELGILBERT, Philippe BMC Racing Team + 13′ 44”
149. BELSTUYVEN, Jasper Trek Factory Racing + 13′ 44”
150. SUICANCELLARA, Fabian Trek Factory Racing + 13′ 44”
151. FRACOUSIN, Jerome Team Europcar + 13′ 44”
152. ITADE MARCHI, Alessandro Cannondale Pro Cycling + 13′ 44”
153. BELDEBUSSCHERE, Jens Lotto Belisol + 13′ 44”
154. SUITSCHOPP, Johann IAM Cycling + 13′ 44”
155. NEDLIGTHART, Pim Lotto Belisol + 13′ 44”
156. FRAGAUDIN, Damien AG2R La Mondiale + 13′ 44”
157. GERKNEES, Christian Team SKY + 13′ 44”
158. ITABENNATI, Daniele Tinkoff – Saxo + 13′ 44”
159. BLRHUTAROVICH, Yauheni AG2R La Mondiale + 16′ 55”
160. ITATOSATTO, Matteo Tinkoff – Saxo + 16′ 55”
161. DENANDERSEN, Michael Valgren Tinkoff – Saxo + 16′ 55”
162. NAMCRAVEN, Dan Team Europcar + 16′ 55”
163. KAZFOMINYKH, Daniil Astana Pro Team + 16′ 55”
164. NZLBEWLEY, Sam Orica GreenEdge + 16′ 55”
165. SUILANG, Pirmin IAM Cycling + 16′ 55”
166. ERIBERHANE, Natnael Team Europcar + 16′ 55”
167. ITAFERRARI, Roberto Lampre Merida + 16′ 55”
168. GERKLEMME, Dominic IAM Cycling + 16′ 55”
169. NEDHOFLAND, Moreno Belkin Pro Cycling Team + 16′ 55”
170. SVKVELITS, Martin Omega Pharma – Quick-Step + 16′ 55”
171. FRAPINOT, Thibaut FDJ.fr + 16′ 55”
172. FRATURGOT, Sébastien AG2R La Mondiale + 16′ 55”
173. FRAMANGEL, Laurent FDJ.fr + 16′ 55”
174. GERWAGNER, Robert Belkin Pro Cycling Team + 16′ 55”
175. RSATHOMSON, Jay Robert MTN – Qhubeka + 16′ 55”
176. BELARMEE, Sander Lotto Belisol + 16′ 55”
177. ITAFELLINE, Fabio Trek Factory Racing + 16′ 55”
178. AUSLANCASTER, Brett Orica GreenEdge + 16′ 55”
179. ITAGUARNIERI, Jacopo Astana Pro Team + 16′ 55”
180. BELMAES, Nikolas Omega Pharma – Quick-Step + 16′ 55”
181. FRAJEROME, Vincent Team Europcar + 16′ 55”
182. SUIFUMEAUX, Jonathan IAM Cycling + 16′ 55”
183. ARGRICHEZE, Maximiliano Ariel Lampre Merida + 16′ 55”
184. RSAMEINTJES, Louis MTN – Qhubeka + 16′ 55”
185. FRAENGOULVENT, Jimmy Team Europcar + 16′ 55”
186. ESTJOEAAR, Gert Cofidis Solutions Crédits + 16′ 55”
187. ITACATALDO, Dario Team SKY + 16′ 55”
188. GERCIOLEK, Gerald MTN – Qhubeka + 16′ 55”
189. COLBETANCUR, Carlos Alberto AG2R La Mondiale + 16′ 55”
190. ITANOCENTINI, Rinaldo AG2R La Mondiale + 16′ 55”
191. ITAMALORI, Adriano Movistar Team + 16′ 55”
192. GBRROWE, Luke Team SKY + 16′ 55”
193. ITAPELUCCHI, Matteo IAM Cycling + 16′ 55”
194. LATSARAMOTINS, Aleksejs IAM Cycling + 16′ 55”
195. BRAFISCHER, Murilo FDJ.fr + 16′ 55”
196. AUSDOCKER, Mitchell Orica GreenEdge + 16′ 55”
197. RSAVENTER, Jaco MTN – Qhubeka + 16′ 55”
198. FRAROUX, Anthony FDJ.fr + 17′ 37”

Klasyfikacja generalna:
1. MATTHEWS, Michael Orica GreenEdge 13h 30′ 44”
2. QUINTANA, Nairo Alexander Movistar Team + 8”
3. VALVERDE, Alejandro Movistar Team + 15”
4. URAN, Rigoberto Omega Pharma – Quick-Step + 19”
5. CARUSO, Damiano Cannondale Pro Cycling + 21”
6. CHAVES RUBIO, Esteban Orica GreenEdge + 21”
7. BENNETT, George Cannondale Pro Cycling + 24”
8. ZUBELDIA, Haimar Trek Factory Racing + 24”
9. CONTADOR, Alberto Tinkoff – Saxo + 27”
10. KELDERMAN, Wilco Belkin Pro Cycling Team + 27”
11. NEDGESINK, Robert Belkin Pro Cycling Team + 27”
12. ESPSÁNCHEZ, Samuel BMC Racing Team + 29”
13. AUSEVANS, Cadel BMC Racing Team + 29”
14. FRABARGUIL, Warren Team Giant – Shimano + 34”
15. GBRFROOME, Christopher Team SKY + 35”
16. POLNIEMIEC, Przemyslaw Lampre Merida + 40”
17. FRAMONDORY, Lloyd AG2R La Mondiale + 41”
18. ESPRODRIGUEZ, Joaquin Team Katusha + 42”
19. ESPNIEVE, Mikel Team SKY + 42”
20. IRLMARTIN, Daniel Garmin Sharp + 43”
21. ESPPARDILLA, Sergio MTN – Qhubeka + 44”
22. ITAARU, Fabio Astana Pro Team + 45”
23. ESTKANGERT, Tanel Astana Pro Team + 45”
24. ESPLANDA, Mikel Astana Pro Team + 45”
25. SUIZAUGG, Oliver Tinkoff – Saxo + 45”
26. ESPMORENO, Daniel Team Katusha + 46”
27. BELSERRY, Pieter Omega Pharma – Quick-Step + 49”
28. ESPARROYO, David Caja Rural Seguros RGA + 56”
29. PORCARDOSO, Andre Fernando Garmin Sharp + 56”
30. USATALANSKY, Andrew Garmin Sharp + 56”
31. CRCAMADOR, Andrey Movistar Team + 56”
32. CANHESJEDAL, Ryder Garmin Sharp + 56”
33. SUIMORABITO, Steve BMC Racing Team + 59”
34. COLANACONA, Winner Lampre Merida + 1′ 03”
35. FRALE MEVEL, Christophe Cofidis Solutions Crédits + 1′ 06”
36. ESPNAVARRO, Daniel Cofidis Solutions Crédits + 1′ 06”
37. BELMONFORT, Maxime Lotto Belisol + 1′ 08”
38. GERDEGENKOLB, John Team Giant – Shimano + 1′ 11”
39. ESPREYNES, Vicente IAM Cycling + 1′ 15”
40. LUXJUNGELS, Bob Trek Factory Racing + 1′ 20”
41. NEDPOELS, Wouter Omega Pharma – Quick-Step + 1′ 22”
42. RUSKOLOBNEV, Alexandr Team Katusha + 1′ 34”
43. FRAELISSONDE, Kenny FDJ.fr + 1′ 36”
44. NEDTEN DAM, Laurens Belkin Pro Cycling Team + 1′ 46”
45. ITAFAVILLI, Elia Lampre Merida + 1′ 51”
46. ESPMATE, Luis Angel Cofidis Solutions Crédits + 1′ 57”
47. ITATIRALONGO, Paolo Astana Pro Team + 2′ 03”
48. ESPBILBAO, Peio Caja Rural Seguros RGA + 2′ 16”
49. ESPHERRADA, José Movistar Team + 2′ 29”
50. ITACARUSO, Giampaolo Team Katusha + 2′ 32”
51. PORPAULINHO, Sergio Miguel Tinkoff – Saxo + 2′ 45”
52. USACRADDOCK, Lawson Team Giant – Shimano + 3′ 00”
53. DENSÖRENSEN, Chris Anker Tinkoff – Saxo + 3′ 07”
54. USAHAGA, Chad Team Giant – Shimano + 3′ 24”
55. RUSVORGANOV, Eduard Team Katusha + 3′ 39”
56. ITAQUINZIATO, Manuel BMC Racing Team + 3′ 57”
57. GERMARTIN, Tony Omega Pharma – Quick-Step + 4′ 06”
58. ITASANTAROMITA, Ivan Orica GreenEdge + 4′ 19”
59. ESPIZAGIRRE, Gorka Movistar Team + 4′ 20”
60. ITACONTI, Valerio Lampre Merida + 4′ 27”
61. AUSHANSEN, Adam Lotto Belisol + 4′ 42”
62. GBRYATES, Adam Orica GreenEdge + 4′ 46”
63. FRABOUET, Maxime AG2R La Mondiale + 4′ 50”
64. ITAPOZZATO, Filippo Lampre Merida + 4′ 56”
65. USAWARBASSE, Lawrence BMC Racing Team + 4′ 59”
66. FRASICARD, Romain Team Europcar + 5′ 00”
67. ITASBARAGLI, Kristian MTN – Qhubeka + 5′ 00”
68. GERMARTENS, Paul Belkin Pro Cycling Team + 5′ 10”
69. FRAMEDEREL, Maxime Team Europcar + 5′ 14”
70. NEDDE KORT, Koen Team Giant – Shimano + 5′ 35”
71. AUSDENNIS, Rohan BMC Racing Team + 5′ 41”
72. ESPMORENO, Javier Movistar Team + 5′ 42”
73. ESPHERNÁNDEZ, Jesús Tinkoff – Saxo + 5′ 45”
74. AUSCLARKE, Simon Orica GreenEdge + 6′ 36”
75. ERITEKLEHAIMANOT, Daniel MTN – Qhubeka + 6′ 37”
76. ITALONGO BORGHINI, Paolo Cannondale Pro Cycling + 6′ 55”
77. GERNERZ, Dominik BMC Racing Team + 7′ 01”
78. ESPFERNÁNDEZ DE LARREA, Koldo Garmin Sharp + 7′ 26”
79. FRADUPONT, Hubert AG2R La Mondiale + 7′ 26”
80. RUSROVNY, Ivan Tinkoff – Saxo + 7′ 46”
81. ESPLOSADA, Alberto Team Katusha + 8′ 02”
82. FRAHARDY, Romain Cofidis Solutions Crédits + 8′ 16”
83. AUTKRIZEK, Matthias Cannondale Pro Cycling + 8′ 39”
84. FRABOUHANNI, Nacer FDJ.fr + 9′ 14”
85. BELVAN DEN BROECK, Jurgen Lotto Belisol + 9′ 16”
86. ITALASCA, Francesco Caja Rural Seguros RGA + 9′ 19”
87. SWELUDVIGSSON, Tobias Team Giant – Shimano + 9′ 23”
88. KAZLUTSENKO, Alexey Astana Pro Team + 9′ 57”
89. ESPTXURRUKA, Amets Caja Rural Seguros RGA + 10′ 12”
90. SUIWYSS, Danilo BMC Racing Team + 10′ 19”
91. RSAVAN RENSBURG, Jacques MTN – Qhubeka + 10′ 21”
92. IRLDEIGNAN, Philip Team SKY + 10′ 44”
93. GERARNDT, Nikias Team Giant – Shimano + 11′ 05”
94. BELBOONEN, Tom Omega Pharma – Quick-Step + 11′ 08”
95. ESPVERONA, Carlos Omega Pharma – Quick-Step + 11′ 08”
96. FRALEVARLET, Guillaume Cofidis Solutions Crédits + 11′ 08”
97. COLARREDONDO MORENO, Julian David Trek Factory Racing + 11′ 11”
98. GBRKENNAUGH, Peter Team SKY + 11′ 29”
99. ESPSÁNCHEZ, Luis León Caja Rural Seguros RGA + 11′ 50”
100. BELDE CLERCQ, Bart Lotto Belisol + 12′ 21”
101. BELZINGLE, Romain Cofidis Solutions Crédits + 12′ 44”
102. ERIKUDUS GHEBREMEDHIN, Merhawi MTN – Qhubeka + 13′ 02”
103. FRACOPPEL, Jerome Cofidis Solutions Crédits + 13′ 07”
104. FRABAGOT, Yohan Cofidis Solutions Crédits + 13′ 07”
105. ESPMAS BONET, Luis Caja Rural Seguros RGA + 13′ 54”
106. ITABRAMBILLA, Gianluca Omega Pharma – Quick-Step + 14′ 10”
107. ITADE MARCHI, Alessandro Cannondale Pro Cycling + 14′ 28”
108. KAZZEITS, Andrey Astana Pro Team + 14′ 32”
109. BELGILBERT, Philippe BMC Racing Team + 14′ 42”
110. BELSTUYVEN, Jasper Trek Factory Racing + 14′ 49”
111. ITAGATTO, Oscar Cannondale Pro Cycling + 14′ 56”
112. FRAMARTINEZ, Yannick Team Europcar + 15′ 02”
113. ESPCASTROVIEJO, Jonathan Movistar Team + 15′ 05”
114. NZLHENDERSON, Gregory Lotto Belisol + 15′ 22”
115. GERFRÖHLINGER, Johannes Team Giant – Shimano + 15′ 30”
116. RUSTROFIMOV, Yury Team Katusha + 15′ 32”
117. ESPPIEDRA, Antonio Caja Rural Seguros RGA + 15′ 42”
118. BELDEBUSSCHERE, Jens Lotto Belisol + 15′ 43”
119. ESPERVITI, Imanol Movistar Team + 15′ 45”
120. RUSKOZONTCHUK, Dmitry Team Katusha + 15′ 55”
121. BLRSIUTSOU, Kanstantsin Team SKY + 15′ 58”
122. FRASOUPE, Geoffrey FDJ.fr + 16′ 02”
123. POLBODNAR, Maciej Cannondale Pro Cycling + 16′ 16”
124. USABROWN, Nathan Garmin Sharp + 16′ 26”
125. COLSERPA PEREZ, Jose Rodolfo Lampre Merida + 16′ 35”
126. NEDLIGTHART, Pim Lotto Belisol + 16′ 47”
127. FRAGAUDIN, Damien AG2R La Mondiale + 16′ 52”
128. SVKSAGAN, Peter Cannondale Pro Cycling + 17′ 35”
129. SUICANCELLARA, Fabian Trek Factory Racing + 17′ 38”
130. CANBOIVIN, Guillaume Cannondale Pro Cycling + 17′ 44”
131. NORBREEN, Vegard Lotto Belisol + 17′ 50”
132. RUSCHERNETSKI, Sergei Team Katusha + 17′ 55”
133. SUITSCHOPP, Johann IAM Cycling + 18′ 09”
134. GERGRETSCH, Patrick AG2R La Mondiale + 18′ 12”
135. FRAHINAULT, Sébastien IAM Cycling + 18′ 17”
136. POLDOMAGALSKI, Karol Caja Rural Seguros RGA + 18′ 17”
137. ITABENNATI, Daniele Tinkoff – Saxo + 18′ 32”
138. SUIAREGGER, Marcel IAM Cycling + 18′ 37”
139. BLRHUTAROVICH, Yauheni AG2R La Mondiale + 18′ 39”
140. UKRPOPOVYCH, Yaroslav Trek Factory Racing + 18′ 52”
141. ITAGUARDINI, Andrea Astana Pro Team + 18′ 57”
142. FRATURGOT, Sébastien AG2R La Mondiale + 19′ 11”
143. AUSHAAS, Nathan Garmin Sharp + 19′ 16”
144. NEDKEIZER, Martijn Belkin Pro Cycling Team + 19′ 18”
145. BELVAN SUMMEREN, Johan Garmin Sharp + 19′ 20”
146. ITACUNEGO, Damiano Lampre Merida + 19′ 25”
147. FRAROUX, Anthony FDJ.fr + 19′ 37”
148. BELVANDEWALLE, Kristof Trek Factory Racing + 19′ 41”
149. NAMCRAVEN, Dan Team Europcar + 19′ 44”
150. FRAPINEAU, Cédric FDJ.fr + 19′ 55”
151. GBRMILLAR, David Garmin Sharp + 20′ 07”
152. NEDSINKELDAM, Ramon Team Giant – Shimano + 20′ 13”
153. GERKNEES, Christian Team SKY + 20′ 25”
154. FRACOUSIN, Jerome Team Europcar + 20′ 33”
155. AUSMEYER, Cameron Orica GreenEdge + 20′ 35”
156. ITAFELLINE, Fabio Trek Factory Racing + 20′ 47”
157. BELMAES, Nikolas Omega Pharma – Quick-Step + 20′ 52”
158. SVKVELITS, Martin Omega Pharma – Quick-Step + 20′ 53”
159. LATSARAMOTINS, Aleksejs IAM Cycling + 20′ 56”
160. GERCIOLEK, Gerald MTN – Qhubeka + 21′ 09”
161. BRAFISCHER, Murilo FDJ.fr + 21′ 25”
162. ARGRICHEZE, Maximiliano Ariel Lampre Merida + 21′ 49”
163. ESTJOEAAR, Gert Cofidis Solutions Crédits + 21′ 50”
164. ITACATALDO, Dario Team SKY + 21′ 51”
165. NEDHOFLAND, Moreno Belkin Pro Cycling Team + 22′ 00”
166. ITAFERRARI, Roberto Lampre Merida + 22′ 04”
167. DENANDERSEN, Michael Valgren Tinkoff – Saxo + 22′ 07”
168. AUSDOCKER, Mitchell Orica GreenEdge + 22′ 20”
169. KAZFOMINYKH, Daniil Astana Pro Team + 22′ 27”
170. RSAMEINTJES, Louis MTN – Qhubeka + 22′ 47”
171. ITANOCENTINI, Rinaldo AG2R La Mondiale + 22′ 48”
172. RSAVENTER, Jaco MTN – Qhubeka + 22′ 50”
173. ITATOSATTO, Matteo Tinkoff – Saxo + 22′ 56”
174. AUSLANCASTER, Brett Orica GreenEdge + 22′ 57”
175. SUILANG, Pirmin IAM Cycling + 23′ 59”
176. FRAJEROME, Vincent Team Europcar + 24′ 08”
177. FRAPINOT, Thibaut FDJ.fr + 24′ 15”
178. FRAMANGEL, Laurent FDJ.fr + 24′ 27”
179. FRALE BON, Johan FDJ.fr + 28′ 15”
180. NZLSERGENT, Jesse Trek Factory Racing + 30′ 36”
181. NEDTJALLINGII, Maarten Belkin Pro Cycling Team + 31′ 54”
182. ITAMALORI, Adriano Movistar Team + 32′ 48”
183. ESPARAMENDIA, Francisco Javier Caja Rural Seguros RGA + 33′ 39”
184. BELARMEE, Sander Lotto Belisol + 33′ 40”
185. ITAGUARNIERI, Jacopo Astana Pro Team + 34′ 08”
186. ERIBERHANE, Natnael Team Europcar + 34′ 41”
187. SUIFUMEAUX, Jonathan IAM Cycling + 34′ 46”
188. RSATHOMSON, Jay Robert MTN – Qhubeka + 35′ 01”
189. FRANAULEAU, Bryan Team Europcar + 35′ 36”
190. NZLBEWLEY, Sam Orica GreenEdge + 35′ 59”
191. NEDCLEMENT, Stef Belkin Pro Cycling Team + 36′ 12”
192. GERKLEMME, Dominic IAM Cycling + 36′ 36”
193. BLRKIRYIENKA, Vasil Team SKY + 36′ 45”
194. GERWAGNER, Robert Belkin Pro Cycling Team + 36′ 55”
195. FRAENGOULVENT, Jimmy Team Europcar + 38′ 22”
196. COLBETANCUR, Carlos Alberto AG2R La Mondiale + 39′ 10”
197. GBRROWE, Luke Team SKY + 41′ 13”
198. ITAPELUCCHI, Matteo IAM Cycling + 45′ 08′

 

 

Anna Gmaj

Foto:bettiniphoto.net