Iljo KeisseIljo Keisse (Omega Pharma – Quick Step), wygrał francuski klasyk Châteauroux – Classic de l’Indre. Długo uciekał Nikolay Mihaylov (CCC Polsat Polkowice), a Jarosław Marycz (CCC Polsat Polkowice) był 16.

Kolarze CCC Polsat Polkowice stanęli na starcie dzisiejszego wyścigu Châteauroux – Classic de l’Indre. Organizatorzy w tej edycji przygotowali dla uczestników 203,8 kilometra i kilka małych, stromych podjazdów.

W ucieczce dnia znalazł się mistrz Bułgarii – Nikolay Mihaylov (CCC Polsat Polkowice). Oprócz niego, do przodu wyrwali także: Julien El Fares (Team La Pomme Marseille 13), Angel Madrazo Ruiz (Caja Rural – Seguros Rga) oraz Damien Monier (Bridgestone Anchor Cycling Team). W połowie dystansu peleton tracił do nich 5 minut i 20 sekund. Zasadnicza grupa w porę przyspieszyła i 30 kilometrów przed metą, różnica zmalała do nieco ponad 1 minuty. Niestety grupkę Mihaylova doścignięto na 14 kilometrów przed metą. O zwycięstwo walczyli więc sprinterzy.

Najszybszy we Francji był dziś Iljo Keiise (Omega Pharma – Quick Step), który pokonał Romaina Feillu (Bretagne) oraz Roya Jansa (Wanty Groupe Gobert). Najlepszy z Polaków – Jarosław Marycz, zajął szesnaste miejsce.

 Wyniki:

1 Iljo KEISSE Omega Pharma-QuickStep 04:40:39
2 Romain FEILLU Bretagne Séché Environnement 00:00:00
3 * Roy JANS Wanty-Groupe Gobert 00:00:00
4 * Edward THEUNS Topsport Vlaanderen-Baloise 00:00:00
5 Morgan LAMOISSON Team Europcar 00:00:00
6 Benjamin GIRAUD Team La Pomme Marseille 13 00:00:00
7 Baptiste PLANCKAERT Roubaix Lille Metropole 00:00:00
8 Francesco CHICCHI Neri Sottoli 00:00:00
9 Andrea PIECHELE Bardiani CSF 00:00:00
10 Justin JULES Team La Pomme Marseille 13 00:00:00
11 Manuel BELLETTI Androni Giocattoli – Venezuela 00:00:00
12 * Matthias BRANDLE IAM Cycling 00:00:00
13 Andreas STAUFF MTN – Qhubeka 00:00:00
14 Julien SIMON Cofidis, Solutions Crédits 00:00:00
15 * Rudy BARBIER Roubaix Lille Metropole 00:00:00
16 Jaroslaw MARYCZ CCC Polsat Polkowice 00:00:00
17 * Maxime DANIEL AG2R La Mondiale 00:00:00
18 * Armindo FONSECA Bretagne Séché Environnement 00:00:00
19 Stéphane POULHIES Cofidis, Solutions Crédits 00:00:00
20 Julien FOUCHARD Cofidis, Solutions Crédits 00:00:00
21 Christophe LABORIE Bretagne Séché Environnement 00:00:00
22 * Tom DERNIES Wallonie – Bruxelles 00:00:00
23 Julien STASSEN Wallonie – Bruxelles 00:00:00
24 Jérome BAUGNIES Wanty-Groupe Gobert 00:00:00
25 Tomasz KIENDYS CCC Polsat Polkowice 00:00:00
26 Steven TRONET BigMat – Auber 93 00:00:00
27 * Julien VERMOTE Omega Pharma-QuickStep 00:00:00
28 * Olivier LE GAC FDJ.fr 00:00:00
29 * Laurent EVRARD Wallonie – Bruxelles 00:00:00
30 * Anthony DELAPLACE Bretagne Séché Environnement 00:00:00
31 Kevin ISTA IAM Cycling 00:00:00
32 * Andrea DAL COL Neri Sottoli 00:00:00
33 * Jarl SALOMEIN Topsport Vlaanderen-Baloise 00:00:00
34 Juan Pablo VALENCIA GONZALES Colombia 00:00:00
35 Pawel CHARUCKI CCC Polsat Polkowice 00:00:00
36 Laurent PICHON FDJ.fr 00:00:00
37 * Julien DUVAL Roubaix Lille Metropole 00:00:00
38 * Antonio MOLINA Caja Rural – Seguros RGA 00:00:00
39 Maxime VANTOMME Roubaix Lille Metropole 00:00:00
40 Pieter VANSPEYBROUCK Topsport Vlaanderen-Baloise 00:00:00
41 * Victor CAMPENAERTS Topsport Vlaanderen-Baloise 00:00:00
42 * Gijs VAN HOECKE Topsport Vlaanderen-Baloise 00:00:00
43 Dennis VAN NIEKERK MTN – Qhubeka 00:00:00
44 Florian VACHON Bretagne Séché Environnement 00:00:00
45 * Omar FRAILE Caja Rural – Seguros RGA 00:00:00
46 Kevin DE WEERT Omega Pharma-QuickStep 00:00:00
47 Michal GOLAS Omega Pharma-QuickStep 00:00:00
48 * Nico DENZ AG2R La Mondiale 00:00:00
49 * Simon PELLAUD IAM Cycling 00:00:00
50 * Claudio IMHOF IAM Cycling 00:00:00
51 * Enrico BATTAGLIN Bardiani CSF 00:00:00
52 * Ruben FERNANDEZ ANDUJAR Caja Rural – Seguros RGA 00:00:00
53 Thomas LEBAS Bridgestone Anchor Cycling Team 00:00:00
54 Guillaume BONNAFOND AG2R La Mondiale 00:00:00
55 * Takero TERASAKI Bridgestone Anchor Cycling Team 00:00:00
56 * Domingos GONCALVES Team La Pomme Marseille 13 00:00:00
57 Jérémy ROY FDJ.fr 00:00:00
58 * Piotr GAWRONSKI CCC Polsat Polkowice 00:00:00
59 Marcos GARCÍA FERNANDEZ Caja Rural – Seguros RGA 00:00:00
60 Yukiya ARASHIRO Team Europcar 00:00:00
61 Adrian KUREK CCC Polsat Polkowice 00:00:00
62 Fréderic BRUN BigMat – Auber 93 00:00:00
63 * Maxime RENAULT BigMat – Auber 93 00:00:00
64 * Vegard Stake LAENGEN Bretagne Séché Environnement 00:00:00
65 * Tsgabu Gebremaryam GRMAY MTN – Qhubeka 00:00:00
66 Jan GHYSELINCK Wanty-Groupe Gobert 00:00:00
67 Anthony GESLIN FDJ.fr 00:00:00
68 * Karel HNIK MTN – Qhubeka 00:00:00
69 Giovanni BERNAUDEAU Team Europcar 00:00:00
70 Evaldas SISKEVICIUS Team La Pomme Marseille 13 00:00:00
71 Danilo NAPOLITANO Wanty-Groupe Gobert 00:00:00
72 * Clement SAINT MARTIN Team La Pomme Marseille 13 00:00:00
73 Preben VAN HECKE Topsport Vlaanderen-Baloise 00:00:00
74 Serge PAUWELS Omega Pharma-QuickStep 00:00:00
75 Alo JAKIN BigMat – Auber 93 00:00:00
76 Mauro FINETTO Neri Sottoli 00:00:00
77 Christophe KERN Team Europcar 00:00:00
78 * Samuele CONTI Neri Sottoli 00:00:10
79 * Christophe PREMONT Wallonie – Bruxelles 00:00:14
80 Johnny HOOGERLAND Androni Giocattoli – Venezuela 00:00:15
81 Nikolay MIHAYLOV CCC Polsat Polkowice 00:00:26
82 * Heiner Rodrigo PARRA BUSTAMENTE Caja Rural – Seguros RGA
83 * Edward Fabian DIAZ CARDENAS Colombia 00:00:26
84 * Olivier CHEVALIER Wallonie – Bruxelles 00:00:26
85 Adrien NIYONSHUTI MTN – Qhubeka 00:00:26
86 Francesco FAILLI Neri Sottoli 00:00:26
87 Jacek MORAJKO CCC Polsat Polkowice 00:00:26
88 Romain LEMARCHAND Cofidis, Solutions Crédits 00:00:26
89 * Petr VAKOC Omega Pharma-QuickStep 00:00:26
90 * Andrea ZORDAN Androni Giocattoli – Venezuela 00:00:28
91 * Clément VENTURINI Cofidis, Solutions Crédits 00:00:28
92 * Romain GUILLEMOIS Team Europcar 00:00:28
93 Kevin VAN MELSEN Wanty-Groupe Gobert 00:00:28
94 * Taruia KRAINER Team Europcar 00:00:28
95 Fabricio FERRARI Caja Rural – Seguros RGA 00:00:28
96 Davide REBELLIN CCC Polsat Polkowice 00:00:28
97 Angel MADRAZO RUIZ Caja Rural – Seguros RGA 00:00:28
98 Leonardo DUQUE Colombia 00:00:28
99 * Nicola BOEM Bardiani CSF 00:00:28
100 * Sonny COLBRELLI Bardiani CSF 00:00:39
101 * Omar BERTAZZO Androni Giocattoli – Venezuela 00:00:43
102 * Flavien DASSONVILLE BigMat – Auber 93 00:00:49
103 * Pierre-Henri LECUISINIER FDJ.fr 00:00:49
104 * Yoann PAILLOT Team La Pomme Marseille 13 00:00:49
105 * Johann VAN ZYL MTN – Qhubeka 00:00:49
106 * Maxime ANCIAUX Wallonie – Bruxelles 00:00:49
107 * Arnaud COURTEILLE FDJ.fr 00:00:49
108 * Jonathan PAREDES Colombia 00:00:49
109 Benoît VAUGRENARD FDJ.fr 00:00:49
110 * Tim DECLERCQ Topsport Vlaanderen-Baloise 00:00:49
111 * Sander HELVEN Topsport Vlaanderen-Baloise 00:00:49
112 Perrig QUEMENEUR Team Europcar 00:00:49
113 Fabrice JEANDESBOZ Team Europcar 00:00:49
114 Michel KREDER Wanty-Groupe Gobert 00:00:49
115 Nico SIJMENS Wanty-Groupe Gobert 00:00:49
116 Ignatas KONOVALOVAS MTN – Qhubeka 00:00:49
117 * Adrien PETIT Cofidis, Solutions Crédits 00:00:58
118 * Jimmy RAIBAUD AG2R La Mondiale 00:00:58
119 * Jimmy TURGIS Roubaix Lille Metropole 00:00:58
120 * Romain PILLON Roubaix Lille Metropole 00:00:58
121 Antonino PARRINELLO Androni Giocattoli – Venezuela 00:00:58
122 Sébastien DELFOSSE Wallonie – Bruxelles 00:00:58
123 * Edwin Alcibiades AVILA VANEGAS Colombia 00:00:58
124 Marco FRAPPORTI Androni Giocattoli – Venezuela 00:01:16
125 Simone PONZI Neri Sottoli 00:01:16
126 Jean-Lou PAIANI Roubaix Lille Metropole 00:01:23
127 * Grégoire TARRIDE Team La Pomme Marseille 13 00:01:25
128 * Francesco Manuel BONGIORNO Bardiani CSF 00:01:45
129 * Andrea FEDI Neri Sottoli 00:01:45
130 Arthur VICHOT FDJ.fr 00:01:53
131 Steve CHAINEL AG2R La Mondiale 00:01:53
132 * Théo VIMPERE BigMat – Auber 93 00:01:53
133 Juan Sebastian ARANGO Colombia 00:02:40
134 * Andrew FENN Omega Pharma-QuickStep 00:03:31
135 Stijn VANDENBERGH Omega Pharma-QuickStep 00:03:31
136 * Edoardo ZARDINI Bardiani CSF 00:03:31
137 Stefano PIRAZZI Bardiani CSF 00:03:31
138 Stefan DENIFL IAM Cycling 00:03:31
139 Julien EL FARES Team La Pomme Marseille 13 00:03:31
140 Marco BANDIERA Androni Giocattoli – Venezuela 00:04:34
141 Franco PELLIZOTTI Androni Giocattoli – Venezuela 00:04:34
142 * Duber Armando QUINTERO ARTUNDUAGA Colombia 00:04:35
143 Benjamin LE MONTAGNER Bretagne Séché Environnement 00:05:23
144 Jonathan DUFRASNE Wallonie – Bruxelles 00:07:40
145 Edwig CAMMAERTS Cofidis, Solutions Crédits 00:08:30
146 Damien MONIER Bridgestone Anchor Cycling Team 00:11:22
147 * Nicola RUFFONI Bardiani CSF 00:11:58

 

 

Foto: bettiniphoto.net

Andrzej Gucwa