fot. Deceuninck-Quick Step / Sigfrid Eggers

Iljo Keisse przedłużył kontrakt z drużyną Deceuninck-Quick Step o rok, co oznacza, że zawodową kolarską karierę zakończy w barwach drużyny Patricka Lefevere’a. 

Keisse ma 38 lat i zbliża się do końca swojej przygody z kolarstwem. W jej trakcie dał się poznać jako lojalny pomocnik oraz kapitan zespołu, chętnie dzielący się doświadczeniem z młodymi kolarzami. Ma jednak na koncie kilka zwycięstw – między innymi etap w Tour of Turkey czy w Giro d’Italia, kiedy w 2015 roku zaskoczył sprinterów na ostatnim etapie.

– W grudniu przyszłego roku będę miał 40 lat, a to jest czas, w którym mam zamiar zakończyć karierę. Jestem bardzo zadowolony, że drużyna zaufała mi jeszcze ten jeden raz i że nie muszę szukać sezonu na ostatnich sezon w zawodowym w peletonie. Wraz z wiekiem straciłem pewne zalety, ale jednocześnie w innych stałem się lepszy, a doświadczenie jest jedną z nich

– powiedział Iljo Keisse oficjalnej stronie internetowej drużyny Deceuninck-Quick Step.

Sezon 2022 będzie dla Belga trzynastym z rzędu w barwach „Watahy”.

Poprzedni artykułTour de France 2021: Peter Sagan wycofał się przed startem 12. etapu
Następny artykułAmatorzy i Mastersi ścigali się w UCI Gran Fondo – Bitwa Warszawska Tour
Absolwentka dziennikarstwa i komunikacji społecznej na Uniwersytecie Warmińsko-Mazurskim w Olsztynie. W kolarstwie szosowym urzeka ją estetyka tej dyscypliny stojąca w opozycji do cierpienia. Amatorsko jeździ na rowerze górskim i szosowym, przejeżdżając kilka tysięcy kilometrów rocznie.
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments