fot. Bora-hansgrohe

Ekipa Deceuninck-Quick Step zaprezentowała skład na wyścigi Race Torquay (30 stycznia) i Cadel Evans Great Ocean Road Race (2 lutego). Dużą część zespołu stanowić będą nowi kolarze.

Obecny Deceuninck-Quick Step już dwukrotnie spośród pięciu dotychczasowych edycji triumfował w wyścigu Cadela Evansa. W pierwszym wyścigu, w 2015 roku najlepszy był Gianni Meersman, a w tym roku wygrał Elia Viviani. „Wataha” liczy przede wszystkim na Sama Bennetta. Irlandczyk celuje w pierwsze zwycięstwo w barwach Deceuninck-Quick Step w nowej imprezie Race Torquay czy właśnie w Cadel Evans Great Ocean Road Race. W dwóch startach w drugim z wyścigów, raz był 74., a raz nie ukończył zmagań.

Z Bora-hansgrohe do Deceuninck-Quick Step razem z Bennettem przyszedł Shane Archbold, który jest głównym rozprowadzającym Irlandczyka. Z nowych kolarzy w belgijskim zespole pojadą także Joao Almeida i Mattia Cattaneo. Skład uzupełniają Iljo Keisse, Dries Devenyns oraz Michael Morkov. Devenyns w wyścigu Cadela Evansa w 2018 roku zajął 4. miejsce, a Morkov w tym roku był 7.

Czekamy na te dwa wyścigi. Race Torquay to nowa impreza, ale trenowaliśmy na tych terenach, więc znamy trasę. Będzie to łatwiejszy wyścig dla sprinterów niż Cadel Evans Great Ocean Road Race, gdzie wcześniejsze ataki mogą być również skuteczne. Wygraliśmy ten wyścig dwa razy. Dries i Sam to kolarze, którzy będą gotowi na różne scenariusze

– mówił dla oficjalnej strony zespołu dyrektor sportowy, Rik Van Slycke.

Skład Deceuninck-Quick Step na Race Torquay 2020 i Cadel Evans Great Ocean Road Race 2020: Sam Bennett, Michael Morkov, Dries Devenyns, Iljo Keisse, Mattia Cattaneo, Shane Archbold, Joao Almeida.

Poprzedni artykułDwaj kolarze Astany potrąceni podczas treningu
Następny artykułNicholas Dlamini: „Wasze wsparcie wiele dla mnie znaczy”
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments