guarischiBarbara Guarischi (Alé Cipollini) wygrała drugi etap wyścigu La Route de France. Liderką pozostała Claudia Lichtenberg (Team Giant-Shimano).

Niespełna 124 kilometry miały dziś do pokonania panie na drugim etapie La Route de France. Mimo bardzo wielu ataków, żadna z akcji nie przyniosła wymiernych korzyści. O zwycięstwie etapowym zadecydował finisz z peletonu.

Najlepsza okazała się Barbara Guarischi (Alé Cipollini). Pozostałe miejsca na podium etapu zajęły Kirsten Wild (Team Giant-Shimano) i Jolien D’Hoore (Lotto Belisol Ladies). Ewelina Szybiak (Vaiano – Fondriest) zajęła 38. miejsce, a Małgorzata Jasińska (Alé Cipollini) 44.

W generalce prowadzi Claudia Lichtenberg (Team Giant-Shimano). Jasińska jest 9, a Szybiak 36.

Wyniki:

1 22 GUARISCHI Barbara ITA ALE 3:18:21.
2 11 WILD Kirsten NED GIW
3 52 D’HOORE Jolien BEL LBL
4 21 OLDS Shelley USA ALE
5 2 BRONZINI Giorgia ITA WHT
6 111 CORDON Audrey FRA FRA
7 61 JEULAND Pascale FRA FUT
8 62 DUTRIAUX Fiona FRA FUT
9 71 BIANNIC Aude FRA LKT
10 63 FOURNIER Roxane FRA FUT
11 33 KOZONCHUK Oxana RUS RVL
12 46 FRAPPORTI Simona ITA BPK
13 131 TUSLAITE Daiva LTU LTU
14 25 PAVIN Michela * ITA ALE
15 106 ROWNEY Loren AUS AUS
16 75 RIBEROT Fanny FRA LKT
17 96 KUIJPERS Evy * NED NED
18 41 AMIALIUSIK Alena BLR BPK
19 102 MUNDY Jessica * AUS AUS
20 132 JANELIUNAITE Edita LTU LTU
21 95 VAN BAARLE Ashlynn * NED NED
22 82 SOSNA Katazina LTU VAI
23 42 MUCCIOLI Dalia * ITA BPK
24 32 CHULKOVA Anastasia RUS RVL
25 133 JANKAUSKAITE Milda * LTU LTU
26 12 LICHTENBERG HÄUSLER Claudia GER GIW
27 84 GULUMA ORTIZ Serika COL VAI
28 36 BLINDYUK Yulia RUS RVL
29 91 STULTIENS Sabrina * NED NED
30 13 POLSPOEL Maaike BEL GIW
31 15 SOEK Julia NED GIW
32 112 DELZENNE Elise FRA FRA
33 94 SLAPPENDEL Iris NED NED
34 76 VERHOEVEN Aurore FRA LKT
35 4 BARTELLONI Beatrice * ITA WHT
36 86 PARRA Jessica * COL VAI
37 64 RIVAT Amélie FRA FUT
38 83 SZYBIAK Ewelina POL VAI
39 74 LOPEZ MORALES Belen ESP LKT
40 35 ZHAPAROVA Aizhan RUS RVL
41 113 DUVAL Eugénie * FRA FRA
42 73 LESUEUR Mélodie FRA LKT
43 103 TAYLOR Carlee AUS AUS
44 23 JASINSKA Malgorzta POL ALE
45 65 PADER Lucie * FRA FUT
46 1 VILLUMSEN Linda Melanie NZL WHT
47 115 DUVAL Joanne FRA FRA
48 34 KUCHINSKAYA Elena RUS RVL
49 105 WILLIAMS Lizzie AUS AUS
50 6 SCHNITZMEIER Anna Bianca GER WHT
51 93 COPPENS Kirsten * NED NED
52 85 LAIZANE Lija * LAT VAI
53 31 ANTOSHINA Tatiana RUS RVL
54 126 JUHASOVA Zuzana SVK SVK
55 72 GUTIERREZ RUIZ Sheyla * ESP LKT
56 134 TITENYTE Zavinta * LTU LTU
57 104 NEYLAN Rachel AUS AUS
58 92 DE JONG Demi * NED NED
59 45 SCHWEIZER Doris SUI BPK
60 114 SICOT Marion * FRA FRA
61 3 BECKER Charlotte GER WHT
62 116 BURATO Alna FRA FRA
63 66 ROY Sarah AUS FUT
64 55 RIJKES Sarah AUT LBL
65 136 ZABLOCKYTE Egle LTU LTU
66 44 VALSECCHI Silvia ITA BPK
67 26 BERLATO Elena ITA ALE
68 24 SANTESTEBAN GONZALEZ Ane ESP ALE
69 51 DE VOCHT Liesbet BEL LBL
70 53 DECROIX Lieselot BEL LBL
71 43 TETRICK Alison USA BPK
72 16 KNOL Willeke NED GIW
73 5 HAGIWARA Mayuko JPN WHT
74 56 VAN SEVEREN Céline * BEL LBL
75 14 DE VRIES Marijn NED GIW
76 124 KADLECOVA Monika SVK SVK
77 54 VEKEMANS Anisha BEL LBL 10.
78 121 HANESOVA Livia SVK SVK 8:54.
Abandon
122 DADOVA Lubica

Klasyfikacja generalna:
1 12 LICHTENBERG HÄUSLER Claudia GER GIW 6:20:42.
2 41 AMIALIUSIK Alena BLR BPK 29.
3 2 BRONZINI Giorgia ITA WHT 1:44.
4 111 CORDON Audrey FRA FRA 1:44.
5 71 BIANNIC Aude FRA LKT 1:44.
6 91 STULTIENS Sabrina * NED NED 1:44.
7 13 POLSPOEL Maaike BEL GIW 1:44.
8 64 RIVAT Amélie FRA FUT 1:44.
9 23 JASINSKA Malgorzta POL ALE 1:44.
10 105 WILLIAMS Lizzie AUS AUS 1:44.
11 26 BERLATO Elena ITA ALE 1:44.
12 42 MUCCIOLI Dalia * ITA BPK 2:06.
13 6 SCHNITZMEIER Anna Bianca GER WHT 2:56.
14 112 DELZENNE Elise FRA FRA 2:58.
15 33 KOZONCHUK Oxana RUS RVL 5:01.
16 131 TUSLAITE Daiva LTU LTU 5:01.
17 106 ROWNEY Loren AUS AUS 5:01.
18 46 FRAPPORTI Simona ITA BPK 5:01.
19 102 MUNDY Jessica * AUS AUS 5:01.
20 36 BLINDYUK Yulia RUS RVL 5:01.
21 84 GULUMA ORTIZ Serika COL VAI 5:01.
22 21 OLDS Shelley USA ALE 5:01.
23 35 ZHAPAROVA Aizhan RUS RVL 5:01.
24 34 KUCHINSKAYA Elena RUS RVL 5:01.
25 1 VILLUMSEN Linda Melanie NZL WHT 5:01.
26 65 PADER Lucie * FRA FUT 5:01.
27 66 ROY Sarah AUS FUT 5:01.
28 16 KNOL Willeke NED GIW 5:01.
29 11 WILD Kirsten NED GIW 5:06.
30 52 D’HOORE Jolien BEL LBL 5:06.
31 22 GUARISCHI Barbara ITA ALE 5:06.
32 82 SOSNA Katazina LTU VAI 5:06.
33 94 SLAPPENDEL Iris NED NED 5:06.
34 15 SOEK Julia NED GIW 5:06.
35 74 LOPEZ MORALES Belen ESP LKT 5:06.
36 83 SZYBIAK Ewelina POL VAI 5:06.
37 103 TAYLOR Carlee AUS AUS 5:06.
38 115 DUVAL Joanne FRA FRA 5:06.
39 45 SCHWEIZER Doris SUI BPK 5:06.
40 85 LAIZANE Lija * LAT VAI 5:06.
41 104 NEYLAN Rachel AUS AUS 5:06.
42 3 BECKER Charlotte GER WHT 5:06.
43 72 GUTIERREZ RUIZ Sheyla * ESP LKT 5:06.
44 114 SICOT Marion * FRA FRA 5:06.
45 55 RIJKES Sarah AUT LBL 5:06.
46 14 DE VRIES Marijn NED GIW 5:06.
47 5 HAGIWARA Mayuko JPN WHT 5:06.
48 51 DE VOCHT Liesbet BEL LBL 5:06.
49 53 DECROIX Lieselot BEL LBL 5:06.
50 54 VEKEMANS Anisha BEL LBL 5:24.
51 61 JEULAND Pascale FRA FUT 5:55.
52 25 PAVIN Michela * ITA ALE 7:24.
53 75 RIBEROT Fanny FRA LKT 8:09.
54 132 JANELIUNAITE Edita LTU LTU 8:09.
55 76 VERHOEVEN Aurore FRA LKT 8:09.
56 73 LESUEUR Mélodie FRA LKT 8:09.
57 92 DE JONG Demi * NED NED 8:09.
58 113 DUVAL Eugénie * FRA FRA 9:18.
59 44 VALSECCHI Silvia ITA BPK 9:18.
60 43 TETRICK Alison USA BPK 9:18.
61 62 DUTRIAUX Fiona FRA FUT 11:57.
62 63 FOURNIER Roxane FRA FUT 11:57.
63 96 KUIJPERS Evy * NED NED 11:57.
64 32 CHULKOVA Anastasia RUS RVL 11:57.
65 4 BARTELLONI Beatrice * ITA WHT 11:57.
66 136 ZABLOCKYTE Egle LTU LTU 11:57.
67 56 VAN SEVEREN Céline * BEL LBL 12:01.
68 24 SANTESTEBAN GONZALEZ Ane ESP ALE 12:07.
69 133 JANKAUSKAITE Milda * LTU LTU 20:27.
70 86 PARRA Jessica * COL VAI 20:27.
71 93 COPPENS Kirsten * NED NED 20:27.
72 134 TITENYTE Zavinta * LTU LTU 20:27.
73 126 JUHASOVA Zuzana SVK SVK 20:27.
74 31 ANTOSHINA Tatiana RUS RVL 20:27.
75 116 BURATO Alna FRA FRA 20:27.
76 124 KADLECOVA Monika SVK SVK 20:27.
77 95 VAN BAARLE Ashlynn * NED NED 20:57.
78 121 HANESOVA Livia SVK SVK 29:21.

 

@ArekWaluga77

Foto:corvospro.com