fot. Glasgow 2018

Do duńskiego zespołu dołączą od nowego sezonu Marta Bastianelli i Sofia Bertizzolo. Kontrakt przedłużyła Barbara Guarischi.

Po trzech latach spędzonych w Ale Cipollini barwy postanowiła zmienić Bastianelli. Aktualna mistrzyni Europy będzie doskonałym wzmocnieniem Team Virtu zwłaszcza w sprintach i na łatwiejszych klasykach.

Myślę, że będzie to dla mnie idealne miejsce. Liczę, że razem z zespołem zwyciężymy w wielu wyścigach. Już nie mogę się doczekać założenia koszulki mistrzyni Europy

– powiedziała 31. letnia Bastianelli.

Dziesięć lat młodsza Sofia Bertizzolo od samego początku swojej przygody z kolarstwem była związana z Astaną. W minionym sezonie zdobyła srebrny medal mistrzostw Włoch. Z dobrej strony pokazała się także w prestiżowym Giro d’Italia Internazionale Femminile, gdzie zwyciężyła w klasyfikacji młodzieżowej.

Sofia będzie naszą najmłodszą zawodniczką i chcemy zapewnić jej doskonałe warunki do rozwoju. Ma spory potencjał, który udowodniła na Giro. Liczę, że jeszcze bardziej poprawi się w jeździe na czas, aby walczyć o zwycięstwa w generalkach wielkich wyścigów

– powiedziała o 21. letniej Bertizzolo dyrektor sportowa Carmen Small.

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments