youngEric Young (Optum p/b Kelly Benefit Strategies) po finiszu z peletonu wygrał piąty etap wyścigu Tour of Utah. Liderem pozostał Thomas Danielson (Garmin – Sharp).

Piąty etap Tour of Utah liczył 163 kilometry i kończył się w Kamas. W połowie dystansu na kolarzy czekała wspinaczka na Bald Mountain Pass (3266 m.n.p.m.), czyli najwyżej położony szczyt tegorocznego wyścigu.

Bardzo długo na czele utrzymywała się sześcioosobowa ucieczka, w której jechał między innymi “niezniszczalny” Jens Voigt (Trek Factory Racing). Jednak zgodnie z oczekiwaniami harcownicy musieli uznać wyższość peletonu.

W sprincie najszybszy okazał się Eric Young (Optum p/b Kelly Benefit Strategies). Drugie miejsce zajął Jure Kocjan (Team SmartStop), a podium etapowe uzupełnił Kiel Reijnen (UnitedHealthcare).

W klasyfikacji generalnej liderem pozostał Thomas Danielson (Garmin – Sharp).

Wyniki:

1 Eric Young (USA) Optum p/b Kelly Benefit Strategies 3:49:29
2 Jure Kocjan (Slo) Team SmartStop
3 Kiel Reijnen (USA) UnitedHealthcare Pro Cycling Team
4 Robert Wagner (Ger) Belkin Pro Cycling Team
5 Rick Zabel (Ger) BMC Racing Team
6 Ben Hermans (Bel) BMC Racing Team
7 Dion Smith (NZl) Hincapie Sportswear Development Team
8 Alex Kirsch (Lux) Trek Factory Racing
9 Serghei Tvetcov (Mda) Jelly Belly p/b Maxxis
10 Alan Marangoni (Ita) Cannondale
11 Joseph Lewis (Aus) Hincapie Sportswear Development Team
12 Tanner Putt (USA) Bissell Development Team
13 Christopher Horner (USA) Lampre – Merida
14 Cameron Wurf (Aus) Cannondale
15 Matthew Busche (USA) Trek Factory Racing
16 Carter Jones (USA) Optum p/b Kelly Benefit Strategies
17 Travis McCabe (USA) Team SmartStop
18 Adam Phelan (Aus) Drapac
19 Ben Jacques-Maynes (USA) Jamis – Hagens Berman
20 Joey Rosskopf (USA) Hincapie Sportswear Development Team
21 Wesley Sulzberger (Aus) Drapac
22 Wilco Kelderman (Ned) Belkin Pro Cycling Team
23 Ruben Zepuntke (Ger) Bissell Development Team
24 George Bennett (NZl) Cannondale
25 Alex Diniz Correia (Bra) Funvic Brasilinvest – Sao Jose Dos Campos
26 Danilo Wyss (Sui) BMC Racing Team
27 Cadel Evans (Aus) BMC Racing Team
28 Daniel Alexander Jaramillo Diez (Col) Jamis – Hagens Berman
29 Jai Crawford (Aus) Drapac
30 Rob Squire (USA) Jamis – Hagens Berman
31 Clement Chevrier (Fra) Trek Factory Racing
32 James Oram (NZl) Bissell Development Team
33 Christopher Putt (USA) Bissell Development Team
34 Lachlan Norris (Aus) Drapac
35 Tom Danielson (USA) Garmin – Sharp
36 Lucas Euser (USA) UnitedHealthcare Pro Cycling Team
37 Robin Carpenter (USA) Hincapie Sportswear Development Team
38 Chris Butler (USA) Hincapie Sportswear Development Team
39 Hayden Roulston (NZl) Trek Factory Racing
40 Winner Anacona Gomez (Col) Lampre – Merida
41 Dylan Teuns (Bel) BMC Racing Team
42 Josh Berry (USA) Team SmartStop
43 Benjamin King (USA) Garmin – Sharp
44 Jacob Rathe (USA) Jelly Belly p/b Maxxis
45 Toms Skujins (Lat) Hincapie Sportswear Development Team
46 Rob Britton (Can) Team SmartStop
47 Tao Geoghegan Hart (GBr) Bissell Development Team
48 Michael Schär (Sui) BMC Racing Team
49 Martijn Tusveld (Ned) Belkin Pro Cycling Team
50 Ilia Koshevoy (Blr) Lampre – Merida 0:00:16
51 Shane Kline (USA) Team SmartStop 0:00:20
52 Joseph Schmalz (USA) Hincapie Sportswear Development Team
53 Alexander Candelario (USA) Optum p/b Kelly Benefit Strategies
54 Daniel Eaton (USA) Bissell Development Team 0:00:23
55 Luis Romero Amaran (Cub) Jamis – Hagens Berman 0:00:27
56 Brendan Canty (Aus) Drapac 0:00:28
57 Daniel Summerhill (USA) UnitedHealthcare Pro Cycling Team 0:00:32
58 Ryan Eastman (USA) Trek Factory Racing 0:00:36
59 Calvin Watson (Aus) Trek Factory Racing
60 Antonio Garnero (Bra) Funvic Brasilinvest – Sao Jose  0:00:39
61 Riccardo Zoidl (Aut) Trek Factory Racing
62 Martijn Keizer (Ned) Belkin Pro Cycling Team 0:00:41
63 Dennis Van Winden (Ned) Belkin Pro Cycling Team
64 Luca Dodi (Ita) Lampre – Merida
65 Fred Rodriguez (USA) Jelly Belly p/b Maxxis 0:00:46
66 Magno Prado Nazaret (Bra) Funvic Brasilinvest – Sao Jose  0:00:47
67 Tyler Wren (USA) Jamis – Hagens Berman
68 Charles Planet (Fra) Team Novo Nordisk
69 Matej Mohoric (Slo) Cannondale
70 Ivan Basso (Ita) Cannondale
71 Keegan Swirbul (USA) Bissell Development Team
72 Robbie Hucker (Aus) Drapac
73 Cristiano Salerno (Ita) Cannondale
74 Janier Alexis Acevedo Colle (Col) Garmin – Sharp 0:00:50
75 Stephen Leece (USA) Jamis – Hagens Berman 0:01:06
76 Luis Enrique Lemus Davila (Mex) Jelly Belly p/b Maxxis
77 Phillip Gaimon (USA) Garmin – Sharp 0:01:25
78 Yannick Eijssen (Bel) BMC Racing Team 0:01:30
79 Thomas Dekker (Ned) Garmin – Sharp
80 Jeff Louder (USA) UnitedHealthcare Pro Cycling Team
81 Isaac Bolivar Hernandez (Col) UnitedHealthcare Pro Cycling Team
82 Valerio Conti (Ita) Lampre – Merida
83 Andrea Vaccher (Ita) Lampre – Merida 0:01:34
84 Alex Howes (USA) Garmin – Sharp
85 Jonathan Clarke (Aus) UnitedHealthcare Pro Cycling Team 0:01:51
86 Oscar Clark (USA) Hincapie Sportswear Development Team
87 Ben Day (Aus) UnitedHealthcare Pro Cycling Team 0:01:55
88 Gavin Mannion (USA) Garmin – Sharp 0:02:11
89 Luca Wackermann (Ita) Lampre – Merida 0:02:34
90 Johnathan Freter (USA) Jelly Belly p/b Maxxis 0:02:37
91 Maarten Tjallingii (Ned) Belkin Pro Cycling Team
92 Kirk Carlsen (USA) Jelly Belly p/b Maxxis 0:02:50
93 Flavio De Luna Davila (Mex) Team SmartStop
94 Jens Voigt (Ger) Trek Factory Racing
95 Brent Bookwalter (USA) BMC Racing Team
96 Pedro Dourado Dutra (Bra) Funvic Brasilinvest – Sao Jose  0:02:53
97 Gregory Daniel (USA) Bissell Development Team 0:03:17
98 Jetse Bol (Ned) Belkin Pro Cycling Team 0:03:56
99 Javier Mejias Leal (Esp) Team Novo Nordisk 0:05:45
100 Thomas Soladay (USA) Optum p/b Kelly Benefit Strategies 0:05:57
101 Michael Torckler (NZl) Team SmartStop 0:08:54
102 Michael Friedman (USA) Optum p/b Kelly Benefit Strategies
103 Jesse Anthony (USA) Optum p/b Kelly Benefit Strategies 0:10:15
104 Julian Kyer (USA) Team SmartStop
105 Matt Cooke (USA) Jamis – Hagens Berman
DNF Moreno Hofland (Ned) Belkin Pro Cycling Team
DNF David Lozano Riba (Esp) Team Novo Nordisk
DNF Gregory Obando Brenes (Crc) Jamis – Hagens Berman

Klasyfikacja generalna:
1 Tom Danielson (USA) Garmin – Sharp 22:32:22
2 Christopher Horner (USA) Lampre – Merida 0:00:57
3 Ben Hermans (Bel) BMC Racing Team
4 Winner Anacona Gomez (Col) Lampre – Merida 0:01:47
5 Wilco Kelderman (Ned) Belkin Pro Cycling Team 0:02:07
6 Alex Diniz Correia (Bra) Funvic Brasilinvest – Sao Jose Dos Campos
7 George Bennett (NZl) Cannondale 0:02:26
8 Carter Jones (USA) Optum p/b Kelly Benefit Strategies 0:02:31
9 Cadel Evans (Aus) BMC Racing Team 0:02:43
10 Lachlan Norris (Aus) Drapac 0:02:51
11 Matthew Busche (USA) Trek Factory Racing 0:02:56
12 Chris Butler (USA) Hincapie Sportswear Development Team 0:03:03
13 Rob Britton (Can) Team SmartStop 0:03:57
14 Serghei Tvetcov (Mda) Jelly Belly p/b Maxxis 0:04:10
15 Lucas Euser (USA) UnitedHealthcare Pro Cycling Team 0:04:11
16 Daniel Alexander Jaramillo Diez (Col) Jamis – Hagens Berman 0:04:16
17 Clement Chevrier (Fra) Trek Factory Racing 0:04:44
18 Dion Smith (NZl) Hincapie Sportswear Development Team 0:05:26
19 Michael Schär (Sui) BMC Racing Team 0:05:35
20 Jai Crawford (Aus) Drapac 0:05:45
21 Alex Howes (USA) Garmin – Sharp 0:05:50
22 James Oram (NZl) Bissell Development Team 0:05:53
23 Ilia Koshevoy (Blr) Lampre – Merida 0:06:06
24 Rob Squire (USA) Jamis – Hagens Berman 0:06:24
25 Joey Rosskopf (USA) Hincapie Sportswear Development Team 0:06:39
26 Dylan Teuns (Bel) BMC Racing Team 0:07:15
27 Cameron Wurf (Aus) Cannondale 0:11:05
28 Josh Berry (USA) Team SmartStop 0:13:40
29 Ruben Zepuntke (Ger) Bissell Development Team 0:13:50
30 Robin Carpenter (USA) Hincapie Sportswear Development 0:14:47
31 Brent Bookwalter (USA) BMC Racing Team 0:15:48
32 Riccardo Zoidl (Aut) Trek Factory Racing
33 Kiel Reijnen (USA) UnitedHealthcare Pro Cycling Team 0:16:11
34 Tanner Putt (USA) Bissell Development Team 0:16:15
35 Valerio Conti (Ita) Lampre – Merida 0:18:22
36 Toms Skujins (Lat) Hincapie Sportswear Development Team 0:21:23
37 Tao Geoghegan Hart (GBr) Bissell Development Team
38 Luca Dodi (Ita) Lampre – Merida 0:23:43
39 Jure Kocjan (Slo) Team SmartStop 0:24:26
40 Luca Wackermann (Ita) Lampre – Merida 0:24:56
41 Cristiano Salerno (Ita) Cannondale 0:25:36
42 Ivan Basso (Ita) Cannondale
43 Yannick Eijssen (Bel) BMC Racing Team 0:26:19
44 Calvin Watson (Aus) Trek Factory Racing 0:27:08
45 Danilo Wyss (Sui) BMC Racing Team 0:27:14
46 Keegan Swirbul (USA) Bissell Development Team 0:27:35
47 Oscar Clark (USA) Hincapie Sportswear Development Team 0:28:04
48 Brendan Canty (Aus) Drapac 0:28:23
49 Isaac Bolivar  (Col) UnitedHealthcare Pro Cycling Team 0:28:53
50 Jens Voigt (Ger) Trek Factory Racing 0:28:59
51 Rick Zabel (Ger) BMC Racing Team 0:29:01
52 Charles Planet (Fra) Team Novo Nordisk 0:30:01
53 Matt Cooke (USA) Jamis – Hagens Berman 0:31:10
54 Phillip Gaimon (USA) Garmin – Sharp 0:31:27
55 Travis McCabe (USA) Team SmartStop 0:34:59
56 Martijn Tusveld (Ned) Belkin Pro Cycling Team 0:35:22
57 Magno Prado Nazaret (Bra) Funvic Brasilinvest – Sao Jose  0:35:35
58 Jonathan Clarke (Aus) UnitedHealthcare Pro Cycling Team 0:35:49
59 Alan Marangoni (Ita) Cannondale 0:38:02
60 Ben Jacques-Maynes (USA) Jamis – Hagens Berman
61 Christopher Putt (USA) Bissell Development Team
62 Hayden Roulston (NZl) Trek Factory Racing
63 Ryan Eastman (USA) Trek Factory Racing 0:38:38
64 Matej Mohoric (Slo) Cannondale 0:38:49
65 Janier Alexis Acevedo Colle (Col) Garmin – Sharp 0:38:52
66 Adam Phelan (Aus) Drapac 0:39:42
67 Joseph Schmalz (USA) Hincapie Sportswear Development 0:40:02
68 Luis Enrique Lemus Davila (Mex) Jelly Belly p/b Maxxis 0:40:38
69 Jeff Louder (USA) UnitedHealthcare Pro Cycling Team 0:41:01
70 Jacob Rathe (USA) Jelly Belly p/b Maxxis 0:41:18
71 Gavin Mannion (USA) Garmin – Sharp 0:41:30
72 Joseph Lewis (Aus) Hincapie Sportswear Development Team 0:42:50
73 Robert Wagner (Ger) Belkin Pro Cycling Team
74 Alexander Candelario (USA) Optum Kelly Benefit Strategies 0:43:10
75 Luis Romero Amaran (Cub) Jamis – Hagens Berman 0:43:17
76 Shane Kline (USA) Team SmartStop 0:43:31
77 Kirk Carlsen (USA) Jelly Belly p/b Maxxis
78 Javier Mejias Leal (Esp) Team Novo Nordisk 0:43:47
79 Dennis Van Winden (Ned) Belkin Pro Cycling Team 0:44:19
80 Michael Torckler (NZl) Team SmartStop 0:44:25
81 Martijn Keizer (Ned) Belkin Pro Cycling Team 0:44:27
82 Benjamin King (USA) Garmin – Sharp 0:45:17
83 Daniel Summerhill (USA) UnitedHealthcare Pro Cycling Team 0:45:34
84 Flavio De Luna Davila (Mex) Team SmartStop 0:45:58
85 Jesse Anthony (USA) Optum p/b Kelly Benefit Strategies 0:46:36
86 Eric Young (USA) Optum p/b Kelly Benefit Strategies 0:48:08
87 Ben Day (Aus) UnitedHealthcare Pro Cycling Team 0:48:14
88 Daniel Eaton (USA) Bissell Development Team 0:48:16
89 Wesley Sulzberger (Aus) Drapac 0:48:27
90 Robbie Hucker (Aus) Drapac 0:49:14
91 Jetse Bol (Ned) Belkin Pro Cycling Team 0:49:33
92 Pedro Dourado Dutra (Bra) Funvic Brasilinvest – Sao Jose 0:49:54
93 Thomas Dekker (Ned) Garmin – Sharp 0:49:57
94 Thomas Soladay (USA) Optum p/b Kelly Benefit Strategies
95 Maarten Tjallingii (Ned) Belkin Pro Cycling Team 0:50:47
96 Andrea Vaccher (Ita) Lampre – Merida 0:51:14
97 Stephen Leece (USA) Jamis – Hagens Berman 0:51:16
98 Julian Kyer (USA) Team SmartStop 0:51:27
99 Gregory Daniel (USA) Bissell Development Team 0:51:44
100 Antonio Garnero (Bra) Funvic Brasilinvest – Sao Jose  0:52:09
101 Alex Kirsch (Lux) Trek Factory Racing 0:53:15
102 Tyler Wren (USA) Jamis – Hagens Berman 0:54:20
103 Johnathan Freter (USA) Jelly Belly p/b Maxxis 0:54:45
104 Fred Rodriguez (USA) Jelly Belly p/b Maxxis 0:55:26
105 Michael Friedman (USA) Optum p/b Kelly Benefit Strategies 0:59:02

 

@ArekWaluga77

Foto:corvospro.com