vangenechten27-latek z Lotto-Belisol zaskoczył sprinterów i okazał się najlepszy na kolejnym szybkim finiszu, tym razem rozegranym w Katowicach. Podium uzupełnili Jacopo Guarnieri (Astana) i Luka Mezgec (Giant-Shimano). Najlepszym z Polaków był Grzegorz Stępniak z CCC (19. lokata). 

Środowy, czwarty etap 71. Tour de Pologne był najdłuższy – liczył 236 km. Kolarze wyruszyli spod największej w tamtejszych okolicach galerii handlowej Tarnów Gemini Park, by finiszować w Katowicach. W stolicy województwa śląskiego mieli do pokonania cztery rundy po 12,3 kilometra, a podczas nich dwie premie górskie III kategorii.

Krótko po starcie ostrym od peletonu oderwało się pięciu kolarzy: Alexander Rybakov (Katusha), Boris Vallee (Lotto-Belisol), Jerome Cousin (Europcar), Branislau Samoilau (CCC Polsat Polkowice) oraz Andrei Solomennikov (RusVelo). Jednak akcja ta po kilkudziesięciu kilometrach została skasowana.

Ale to nie był koniec ataków. Kolejną udaną próbę podjęli Josh Edmondson (Sky) i Matthias Krizek (Cannodale), a za tą dwójką podążył Mateusz Taciak (CCC) i to właśnie tę akcję można nazwać ucieczką dnia.

BuWw5qhCUAER6QM

 

Dużo później z peletonu kontratakowali Przemysław Kasperkiewicz (Reprezentacja Polski) i ponownie aktywny Jerome Cousin. Duet ten dołączył do wyżej wymienionej trójki na drugim okrążeniu. 20 kilometrów przed metą piątka ta miała około pół minuty przewagi.

Kiedy peleton był już naprawdę bardzo blisko na atak zdecydował się Cousin, któremu do koła doskoczył Kasperkiewicz, ale akcja ta nie mogła się powieźć, choć Kasperkiewicz  spróbował jeszcze samotnie odjechać. “Wisiał” chwilę przed dużą grupą, ale 8,5 kilometra przed metą wszyscy jechali już razem.

Dosłownie chwilę później zaatakował Maciej Paterski (CCC) – właściciel różowej koszulki najlepszego górala. Ta akcja również nie mogła zakończyć się powodzeniem, bowiem peleton jechał z prędkością ponad 50 km/h.

Pojedyncze skoki z peletonu nie zakończyły się na akcji “Patery”. Próbowali też Angelo Tulik z Europcar, Fabio Felline z Treka, Tobias Ludvigsson z Giant-Shimano i Thor Hushovd z BMC.

Były norweski mistrz świata rozpoczął samotnie ostatni kilometr, ale  po chwili został doścignięty.

Doszło zatem do finiszu z peletonu, na którym najlepszy okazał się Jonas Vangenechten z Lotto-Belisol.

Wyniki etapu: 

1 VAN GENECHTEN Jonas 148 LTB – 10s 05h 43′ 29” 20p
2 GUARNIERI Jacopo 45 AST – 6s + 00′ 00” 19p
3 MEZGEC Luka 136 GIA – 4s + 00′ 00” 18p
4 MODOLO Sacha 68 LAM + 00′ 00” 17p
5 HUTAROVICH Yauheni 156 ALM + 00′ 00” 16p
6 APPOLLONIO Davide 151 ALM + 00′ 00” 15p
7 KREDER Raymond 57 GRS + 00′ 00” 14p
8 ARNDT Nikias 131 GIA + 00′ 00” 13p
9 MAES Nikolas 14 OPQ + 00′ 00” 12p
10 VON HOFF Steele 58 GRS + 00′ 00” 11p
11 MATTHEWS Michael 4 OGE + 00′ 00” 10p
12 KRITSKIY Timofey 208 RVL + 00′ 00” 9p
13 MAIKIN Roman 207 RVL + 00′ 00” 8p
14 GATTO Oscar 94 CAN + 00′ 00” 7p
15 LANDER Sebastian 73 BMC + 00′ 00” 6p
16 LOBATO Juan Jose 126 MOV + 00′ 00” 5p
17 THEO Bos 112 BEL + 00′ 00” 4p
18 BALYKIN Ivan 206 RVL + 00′ 00” 3p
19 STĘPNIAK Grzegorz 196 CCC + 00′ 00” 2p
20 HAGEN Edvald Boasson 31 SKY + 00′ 00” 1p
21 POELS Wouter 15 OPQ + 00′ 00”
22 GASPAROTTO Enrico 43 AST + 00′ 00”
23 CHAVANEL Sebastien 161 FDJ + 00′ 00”
24 SINKELDAM Ramon 138 GIA + 00′ 00”
25 BEPPU Fumiyuki 82 TFR + 00′ 00”
26 LE BON Johan 164 FDJ + 00′ 00”
27 BOIVIN Guillaume 91 CAN + 00′ 00”
28 LAGUTIN Sergey 201 RVL + 00′ 00”
29 ZIELIŃSKI Kamil 183 POL + 00′ 00”
30 MATYSIAK Bartłomiej 191 CCC + 00′ 00”
31 POPOVUCH Yaroslav 86 TFR + 00′ 00”
32 FORMOLO Davide 93 CAN + 00′ 00”
33 RUTKIEWICZ Marek 198 CCC + 00′ 00”
34 FISCHER Murilo 162 FDJ + 00′ 00”
35 FERRARI Roberto 66 LAM + 00′ 00”
36 CARUSO Damiano 92 CAN + 00′ 00”
37 GAVAZZI Francesco 44 AST + 00′ 00”
38 VAKOC Petr 16 OPQ + 00′ 00”
39 POLJAŃSKI Pawel 26 TCS + 00′ 00”
40 DE WEERT Kevin 13 OPQ + 00′ 00”
41 MAJKA Rafał 21 TCS + 00′ 00”
42 ZAUGG Oliver 25 TCS + 00′ 00”
43 NERZ Dominik 75 BMC + 00′ 00”
44 MORI Manuele 67 LAM + 00′ 00”
45 CARUSO Giampaolo 102 KAT + 00′ 00”
46 VORGANOV Eduard 107 KAT + 00′ 00”
47 DĄBKOWSKI Konrad 187 POL + 00′ 00”
48 FERNANDEZ DE LARREA Koldo 54 GRS + 00′ 00”
49 MALACARNE Davide 175 EUC + 00′ 00”
50 ARU Fabio 41 AST + 00′ 00”
51 HALLER Marco 104 KAT + 00′ 00”
52 DOCKER Mitchell 2 OGE + 00′ 00”
53 VELITS Peter 77 BMC + 00′ 00”
54 CUMMINGS Stephen 71 BMC + 00′ 00”
55 MEIER Christian 8 OGE + 00′ 00”
56 VALLEE Boris 147 LTB + 00′ 00”
57 KRIZEK Matthias 95 CAN – 9s + 00′ 00”
58 SAMUEL Sanchez 76 BMC + 00′ 00”
59 SILVESTRE Fabio 87 TFR + 00′ 00”
60 GENIEZ Alexandre 163 FDJ + 00′ 00”
61 FELLINE Fabio 83 TFR + 00′ 00”
62 MORABITO Steve 74 BMC + 00′ 00”
63 SORENSEN Nicki 24 TCS + 00′ 00”
64 PREIDLER Georg 137 GIA + 00′ 00”
65 MONFORT Maxime 146 LTB + 00′ 00”
66 WEENING Pieter 1 OGE + 00′ 00”
67 GESINK Robert 115 BEL + 00′ 00”
68 BRAMBILLA Gianluca 11 OPQ + 00′ 00”
69 BAGDONAS Gediminas 152 ALM + 00′ 00”
70 BARGUIL Warren 132 GIA + 00′ 00”
71 PAUWELS Serge 18 OPQ + 00′ 00”
72 SANTAROMITA Ivan 5 OGE + 00′ 00”
73 LIGTHART Pim 145 LTB + 00′ 00”
74 MARTENS Paul 116 BEL + 00′ 00”
75 SARMIENTO Jose Cayetano 97 CAN + 00′ 00”
76 VELITIS Martin 17 OPQ + 00′ 00”
77 LUDVIGSSON Tobias 135 GIA + 00′ 00”
78 FROHLINGER Johannes 133 GIA + 00′ 00”
79 BREEN Vegard 142 LTB + 00′ 00”
80 MARCZYŃSKI Tomasz 195 CCC + 00′ 00”
81 PIRES Bruno Manuel Silva 27 TCS + 00′ 00”
82 SOLOMENNIKOV Andrey 205 RVL + 00′ 00”
83 OVECHKIN Artem 204 RVL + 00′ 00”
84 ENGOULVENT Jimmy 173 EUC + 00′ 00”
85 DEIGNAN Philip 32 SKY + 00′ 00”
86 VANDEWALLE Kristof 88 TFR + 00′ 00”
87 INTXAUSTI Beant 123 MOV + 00′ 00”
88 FAIRLY Caleb 52 GRS + 00′ 00”
89 HUSHOVD Thor 72 BMC + 00′ 00”
90 CATTANEO Mattia 64 LAM + 00′ 00”
91 AMADOR BAKKAZAKOVA Andrey 121 MOV + 00′ 00”
92 KAMYSHEV Arman 46 AST + 00′ 00”
93 VUILLERMOZ Alexis 158 ALM + 00′ 00”
94 CAPECCHI Eros 122 MOV + 00′ 00”
95 SZMYD Sylwester 128 MOV + 00′ 00”
96 RIBLON Christophe 157 ALM + 00′ 00”
97 HENAO GOMEZ Sebastian 36 SKY + 00′ 00”
98 CUNEGO Damiano 65 LAM + 00′ 00”
99 HESJEDAL Ryder 55 GRS + 00′ 00”
100 CATALDO Dario 33 SKY + 00′ 00”
101 BOUET Maxime 155 ALM + 00′ 00”
102 REBELLIN Davide 192 CCC + 00′ 00”
103 BERNAUDEAU Giovanni 171 EUC + 00′ 00”
104 LANCASTER Brett 3 OGE + 00′ 00”
105 WARBASSE Lawrence 78 BMC + 00′ 00”
106 SAMOILAU Branislau 193 CCC + 00′ 00”
107 KERN Christophe 174 EUC + 00′ 00”
108 PUCCIO Salvatore 37 SKY + 00′ 00”
109 FIRSANOV Sergey 203 RVL + 00′ 00”
110 PATERSKI Maciej 194 CCC + 00′ 00”
111 NIEMIEC Przemysław 61 LAM + 00′ 00”
112 VILLELLA Davide 98 CAN + 00′ 00”
113 IZAGUIRRE Jon 125 MOV + 00′ 00”
114 PETROV Evgeny 23 TCS + 00′ 00”
115 MALORI Adriano 127 MOV + 00′ 00”
116 MEDEREL Maxime 176 EUC + 00′ 00”
117 CIEŚLIK Paweł 186 POL + 00′ 00”
118 SUTHERLAND Rory 28 TCS + 00′ 00”
119 SIUTSOU Kanstantsin 38 SKY + 00′ 00”
120 ZAKARIN Ilnur 202 RVL + 00′ 00”
121 JUNGELS Bob 84 TFR + 00′ 00”
122 THURAU Bjorn 177 EUC + 00′ 00”
123 TIRALONGO Paolo 47 AST + 00′ 00”
124 MOSER Moreno 96 CAN + 00′ 00”
125 IZAGUIRRE Gorka 124 MOV + 00′ 00”
126 FARRAR Tyler 53 GRS + 00′ 00”
127 CHERNETSKI Sergei 103 KAT + 00′ 00”
128 BROWN Nathan 51 GRS + 00′ 00”
129 HOULE Hugo 153 ALM + 00′ 00”
130 BERNAS Paweł 182 POL + 00′ 00”
131 VOROBYEV Anton 108 KAT + 00′ 00”
132 FRANCZAK Paweł 184 POL + 00′ 00”
133 HERNANDEZ Jesus 22 TCS + 00′ 00”
134 LECUISINIER Pierre-Henri 165 FDJ + 00′ 00”
135 DE CLERCQ Bart 143 LTB + 00′ 00”
136 RYBAKOV Alexander 106 KAT + 00′ 00”
137 IGNATENKO Petr 105 KAT + 00′ 00”
138 BONNAFOND Guillaume 154 ALM + 00′ 00”
139 WARCHOŁ Bartosz 188 POL + 00′ 00”
140 GRADEK Kamil 181 POL + 00′ 00”
141 ROUX Anthony 167 FDJ + 00′ 00”
142 ZEITS Andrey 48 AST + 00′ 27”
143 BELKOV Maxim 101 KAT + 00′ 39”
144 BEWLEY Samuel 7 OGE + 00′ 49”
145 TANNER David 118 BEL + 00′ 52”
146 MEYER Cameron 6 OGE + 00′ 56”
147 BONO Matteo 63 LAM + 01′ 02”
148 MANGEL Laurent 166 FDJ + 01′ 03”
149 VEIKKANEN Jussi 168 FDJ + 01′ 03”
150 DE GENDT Thomas 12 OPQ + 01′ 11”
151 KASPERKIEWICZ Przemysław 185 POL + 01′ 13”
152 MARKUS Barry 113 BEL + 01′ 13”
153 FLENS Rick 114 BEL + 01′ 13”
154 DEHAES Kenny 144 LTB + 01′ 28”
155 ARREDONDO MORENO Julian David 81 TFR + 01′ 30”
156 TULIK Angelo 178 EUC + 02′ 25”
157 SWIFT Ben 34 SKY + 02′ 43”
158 NORDHAUG Lars Petter 117 BEL + 02′ 55”
159 HANSEN Lasse 56 GRS + 04′ 18”
160 COUSIN Jerome 172 EUC + 04′ 18”
161 TACIAK Mateusz 197 CCC – 6s + 04′ 39”
162 EDMONDSON Joshua 35 SKY – 3s + 05′ 09”
163 BOBRIDGE Jack 111 BEL + 07′ 10”
164 HUPOND Thierry 134 GIA + 07′ 10”

Klasyfikacja generalna:

1 VAKOC Petr 16 OPQ 20h 34′ 24”
2 KRIZEK Matthias 95 CAN 20h 34′ 50” + 00′ 26”
3 HUTAROVICH Yauheni 156 ALM 20h 34′ 51” + 00′ 27”
4 THEO Bos 112 BEL 20h 34′ 51” + 00′ 27”
5 MEZGEC Luka 136 GIA 20h 34′ 51” + 00′ 27”
6 VAN GENECHTEN Jonas 148 LTB 20h 34′ 51” + 00′ 27”
7 MAIKIN Roman 207 RVL 20h 34′ 55” + 00′ 31”
8 VALLEE Boris 147 LTB 20h 34′ 57” + 00′ 33”
9 MORI Manuele 67 LAM 20h 34′ 57” + 00′ 33”
10 PATERSKI Maciej 194 CCC 20h 34′ 59” + 00′ 35”
11 STĘPNIAK Grzegorz 196 CCC 20h 35′ 01” + 00′ 37”
12 SINKELDAM Ramon 138 GIA 20h 35′ 01” + 00′ 37”
13 MAES Nikolas 14 OPQ 20h 35′ 01” + 00′ 37”
14 GASPAROTTO Enrico 43 AST 20h 35′ 01” + 00′ 37”
15 HALLER Marco 104 KAT 20h 35′ 01” + 00′ 37”
16 FORMOLO Davide 93 CAN 20h 35′ 01” + 00′ 37”
17 CARUSO Damiano 92 CAN 20h 35′ 01” + 00′ 37”
18 NERZ Dominik 75 BMC 20h 35′ 01” + 00′ 37”
19 KRITSKIY Timofey 208 RVL 20h 35′ 01” + 00′ 37”
20 CARUSO Giampaolo 102 KAT 20h 35′ 01” + 00′ 37”
21 ZIELIŃSKI Kamil 183 POL 20h 35′ 01” + 00′ 37”
22 POLJAŃSKI Pawel 26 TCS 20h 35′ 01” + 00′ 37”
23 PREIDLER Georg 137 GIA 20h 35′ 01” + 00′ 37”
24 MAJKA Rafał 21 TCS 20h 35′ 01” + 00′ 37”
25 MORABITO Steve 74 BMC 20h 35′ 01” + 00′ 37”
26 RUTKIEWICZ Marek 198 CCC 20h 35′ 01” + 00′ 37”
27 ZAUGG Oliver 25 TCS 20h 35′ 01” + 00′ 37”
28 VELITS Peter 77 BMC 20h 35′ 01” + 00′ 37”
29 GENIEZ Alexandre 163 FDJ 20h 35′ 01” + 00′ 37”
30 DE WEERT Kevin 13 OPQ 20h 35′ 01” + 00′ 37”
31 BOIVIN Guillaume 91 CAN 20h 35′ 01” + 00′ 37”
32 DĄBKOWSKI Konrad 187 POL 20h 35′ 01” + 00′ 37”
33 MONFORT Maxime 146 LTB 20h 35′ 01” + 00′ 37”
34 VELITIS Martin 17 OPQ 20h 35′ 01” + 00′ 37”
35 VUILLERMOZ Alexis 158 ALM 20h 35′ 01” + 00′ 37”
36 GESINK Robert 115 BEL 20h 35′ 01” + 00′ 37”
37 LANDER Sebastian 73 BMC 20h 35′ 01” + 00′ 37”
38 AMADOR BAKKAZAKOVA Andrey 121 MOV 20h 35′ 01” + 00′ 37”
39 WEENING Pieter 1 OGE 20h 35′ 01” + 00′ 37”
40 SARMIENTO Jose Cayetano 97 CAN 20h 35′ 01” + 00′ 37”
41 MARCZYŃSKI Tomasz 195 CCC 20h 35′ 01” + 00′ 37”
42 SAMUEL Sanchez 76 BMC 20h 35′ 01” + 00′ 37”
43 OVECHKIN Artem 204 RVL 20h 35′ 01” + 00′ 37”
44 BARGUIL Warren 132 GIA 20h 35′ 01” + 00′ 37”
45 IZAGUIRRE Jon 125 MOV 20h 35′ 01” + 00′ 37”
46 CUNEGO Damiano 65 LAM 20h 35′ 01” + 00′ 37”
47 BRAMBILLA Gianluca 11 OPQ 20h 35′ 01” + 00′ 37”
48 VILLELLA Davide 98 CAN 20h 35′ 01” + 00′ 37”
49 NIEMIEC Przemysław 61 LAM 20h 35′ 01” + 00′ 37”
50 RIBLON Christophe 157 ALM 20h 35′ 01” + 00′ 37”
51 PIRES Bruno Manuel Silva 27 TCS 20h 35′ 01” + 00′ 37”
52 HENAO GOMEZ Sebastian 36 SKY 20h 35′ 01” + 00′ 37”
53 DEIGNAN Philip 32 SKY 20h 35′ 01” + 00′ 37”
54 CAPECCHI Eros 122 MOV 20h 35′ 01” + 00′ 37”
55 FIRSANOV Sergey 203 RVL 20h 35′ 01” + 00′ 37”
56 BREEN Vegard 142 LTB 20h 35′ 01” + 00′ 37”
57 PAUWELS Serge 18 OPQ 20h 35′ 01” + 00′ 37”
58 HESJEDAL Ryder 55 GRS 20h 35′ 01” + 00′ 37”
59 BOUET Maxime 155 ALM 20h 35′ 01” + 00′ 37”
60 CIEŚLIK Paweł 186 POL 20h 35′ 01” + 00′ 37”
61 CATTANEO Mattia 64 LAM 20h 35′ 01” + 00′ 37”
62 VANDEWALLE Kristof 88 TFR 20h 35′ 01” + 00′ 37”
63 SAMOILAU Branislau 193 CCC 20h 35′ 01” + 00′ 37”
64 SZMYD Sylwester 128 MOV 20h 35′ 01” + 00′ 37”
65 SUTHERLAND Rory 28 TCS 20h 35′ 01” + 00′ 37”
66 REBELLIN Davide 192 CCC 20h 35′ 01” + 00′ 37”
67 PETROV Evgeny 23 TCS 20h 35′ 01” + 00′ 37”
68 ZAKARIN Ilnur 202 RVL 20h 35′ 01” + 00′ 37”
69 MEDEREL Maxime 176 EUC 20h 35′ 01” + 00′ 37”
70 INTXAUSTI Beant 123 MOV 20h 35′ 01” + 00′ 37”
71 HAGEN Edvald Boasson 31 SKY 20h 35′ 27” + 01′ 03”
72 FELLINE Fabio 83 TFR 20h 35′ 27” + 01′ 03”
73 POELS Wouter 15 OPQ 20h 35′ 27” + 01′ 03”
74 LIGTHART Pim 145 LTB 20h 35′ 27” + 01′ 03”
75 BERNAUDEAU Giovanni 171 EUC 20h 35′ 27” + 01′ 03”
76 CUMMINGS Stephen 71 BMC 20h 35′ 27” + 01′ 03”
77 KERN Christophe 174 EUC 20h 35′ 27” + 01′ 03”
78 VORGANOV Eduard 107 KAT 20h 35′ 36” + 01′ 12”
79 LAGUTIN Sergey 201 RVL 20h 35′ 36” + 01′ 12”
80 LUDVIGSSON Tobias 135 GIA 20h 35′ 36” + 01′ 12”
81 IZAGUIRRE Gorka 124 MOV 20h 35′ 36” + 01′ 12”
82 SANTAROMITA Ivan 5 OGE 20h 35′ 41” + 01′ 17”
83 MARTENS Paul 116 BEL 20h 35′ 52” + 01′ 28”
84 MODOLO Sacha 68 LAM 20h 35′ 55” + 01′ 31”
85 MEIER Christian 8 OGE 20h 35′ 57” + 01′ 33”
86 WARCHOŁ Bartosz 188 POL 20h 35′ 57” + 01′ 33”
87 WARBASSE Lawrence 78 BMC 20h 36′ 09” + 01′ 45”
88 CATALDO Dario 33 SKY 20h 36′ 09” + 01′ 45”
89 JUNGELS Bob 84 TFR 20h 36′ 09” + 01′ 45”
90 MALORI Adriano 127 MOV 20h 36′ 12” + 01′ 48”
91 MARKUS Barry 113 BEL 20h 36′ 14” + 01′ 50”
92 BERNAS Paweł 182 POL 20h 36′ 23” + 01′ 59”
93 DE CLERCQ Bart 143 LTB 20h 36′ 23” + 01′ 59”
94 BALYKIN Ivan 206 RVL 20h 36′ 28” + 02′ 04”
95 ENGOULVENT Jimmy 173 EUC 20h 36′ 33” + 02′ 09”
96 KREDER Raymond 57 GRS 20h 36′ 44” + 02′ 20”
97 FROHLINGER Johannes 133 GIA 20h 36′ 49” + 02′ 25”
98 FERRARI Roberto 66 LAM 20h 37′ 03” + 02′ 39”
99 FISCHER Murilo 162 FDJ 20h 37′ 08” + 02′ 44”
100 TULIK Angelo 178 EUC 20h 37′ 26” + 03′ 02”
101 ZEITS Andrey 48 AST 20h 37′ 32” + 03′ 08”
102 SOLOMENNIKOV Andrey 205 RVL 20h 37′ 33” + 03′ 09”
103 LANCASTER Brett 3 OGE 20h 37′ 55” + 03′ 31”
104 SORENSEN Nicki 24 TCS 20h 37′ 57” + 03′ 33”
105 VOROBYEV Anton 108 KAT 20h 38′ 29” + 04′ 05”
106 POPOVUCH Yaroslav 86 TFR 20h 38′ 37” + 04′ 13”
107 ARNDT Nikias 131 GIA 20h 38′ 59” + 04′ 35”
108 BELKOV Maxim 101 KAT 20h 39′ 17” + 04′ 53”
109 MATYSIAK Bartłomiej 191 CCC 20h 39′ 30” + 05′ 06”
110 RYBAKOV Alexander 106 KAT 20h 39′ 35” + 05′ 11”
111 VON HOFF Steele 58 GRS 20h 39′ 58” + 05′ 34”
112 HOULE Hugo 153 ALM 20h 40′ 00” + 05′ 36”
113 PUCCIO Salvatore 37 SKY 20h 40′ 44” + 06′ 20”
114 BONNAFOND Guillaume 154 ALM 20h 40′ 45” + 06′ 21”
115 SIUTSOU Kanstantsin 38 SKY 20h 40′ 46” + 06′ 22”
116 DE GENDT Thomas 12 OPQ 20h 40′ 52” + 06′ 28”
117 HUSHOVD Thor 72 BMC 20h 41′ 04” + 06′ 40”
118 BONO Matteo 63 LAM 20h 41′ 12” + 06′ 48”
119 ROUX Anthony 167 FDJ 20h 41′ 32” + 07′ 08”
120 BAGDONAS Gediminas 152 ALM 20h 41′ 37” + 07′ 13”
121 TANNER David 118 BEL 20h 41′ 39” + 07′ 15”
122 CHERNETSKI Sergei 103 KAT 20h 41′ 42” + 07′ 18”
123 THURAU Bjorn 177 EUC 20h 41′ 53” + 07′ 29”
124 HERNANDEZ Jesus 22 TCS 20h 42′ 00” + 07′ 36”
125 FRANCZAK Paweł 184 POL 20h 42′ 07” + 07′ 43”
126 BEWLEY Samuel 7 OGE 20h 42′ 12” + 07′ 48”
127 LECUISINIER Pierre-Henri 165 FDJ 20h 42′ 19” + 07′ 55”
128 GUARNIERI Jacopo 45 AST 20h 42′ 31” + 08′ 07”
129 MATTHEWS Michael 4 OGE 20h 42′ 38” + 08′ 14”
130 GRADEK Kamil 181 POL 20h 42′ 44” + 08′ 20”
131 FARRAR Tyler 53 GRS 20h 42′ 48” + 08′ 24”
132 MOSER Moreno 96 CAN 20h 43′ 19” + 08′ 55”
133 GAVAZZI Francesco 44 AST 20h 43′ 24” + 09′ 00”
134 KASPERKIEWICZ Przemysław 185 POL 20h 43′ 49” + 09′ 25”
135 MANGEL Laurent 166 FDJ 20h 43′ 51” + 09′ 27”
136 DOCKER Mitchell 2 OGE 20h 44′ 21” + 09′ 57”
137 ARREDONDO MORENO Julian David 81 TFR 20h 45′ 10” + 10′ 46”
138 LOBATO Juan Jose 126 MOV 20h 45′ 23” + 10′ 59”
139 KAMYSHEV Arman 46 AST 20h 45′ 23” + 10′ 59”
140 ARU Fabio 41 AST 20h 45′ 26” + 11′ 02”
141 APPOLLONIO Davide 151 ALM 20h 45′ 45” + 11′ 21”
142 NORDHAUG Lars Petter 117 BEL 20h 45′ 50” + 11′ 26”
143 IGNATENKO Petr 105 KAT 20h 46′ 19” + 11′ 55”
144 BEPPU Fumiyuki 82 TFR 20h 46′ 22” + 11′ 58”
145 TIRALONGO Paolo 47 AST 20h 46′ 22” + 11′ 58”
146 SILVESTRE Fabio 87 TFR 20h 46′ 33” + 12′ 09”
147 CHAVANEL Sebastien 161 FDJ 20h 46′ 33” + 12′ 09”
148 LE BON Johan 164 FDJ 20h 46′ 33” + 12′ 09”
149 MALACARNE Davide 175 EUC 20h 46′ 33” + 12′ 09”
150 FAIRLY Caleb 52 GRS 20h 46′ 33” + 12′ 09”
151 TACIAK Mateusz 197 CCC 20h 46′ 41” + 12′ 17”
152 FERNANDEZ DE LARREA Koldo 54 GRS 20h 47′ 34” + 13′ 10”
153 MEYER Cameron 6 OGE 20h 48′ 26” + 14′ 02”
154 FLENS Rick 114 BEL 20h 48′ 28” + 14′ 04”
155 VEIKKANEN Jussi 168 FDJ 20h 49′ 03” + 14′ 39”
156 GATTO Oscar 94 CAN 20h 49′ 04” + 14′ 40”
157 DEHAES Kenny 144 LTB 20h 49′ 20” + 14′ 56”
158 SWIFT Ben 34 SKY 20h 52′ 33” + 18′ 09”
159 COUSIN Jerome 172 EUC 20h 54′ 14” + 19′ 50”
160 HANSEN Lasse 56 GRS 20h 54′ 40” + 20′ 16”
161 BROWN Nathan 51 GRS 20h 55′ 56” + 21′ 32”
162 EDMONDSON Joshua 35 SKY 21h 02′ 34” + 28′ 10”
163 HUPOND Thierry 134 GIA 21h 09′ 55” + 35′ 31”
164 BOBRIDGE Jack 111 BEL 21h 16′ 38” + 42′ 14”

Foto: Twitter, www.corvospro.com

Marta Wiśniewska