Tour de Pologne wkracza w decydującą fazę rywalizacji. Piąty etap to długa przeprawa po Tatrach z metą po słowackiej stronie gór.

mapa 5

Barwny peleton 71. Tour de Pologne wyruszy w czwartek z Zakopanego. Na 190 kilometrowej trasie wyznaczono w sumie pięć górskich premii. Zaledwie po przejechaniu 17,5 kilometra, peleton wjedzie do Słowacji. Po przekroczeniu byłego przejścia granicznego, na zawodników czeka premia specjalna.

Na 122 kilometry przed metą, znajduje się szczyt premii górskiej 2. kategorii. Po zjeździe i chwili płaskiego, ucieczka powalczy o punkty na dwóch lotnych premiach: Liptovsky Mikulas (98 kilometrów przed metą) oraz Liptovsky Hradok (88 km przed metą).

Przed wjazdem na rundy peleton musi pokonać premię górską 3. kategorii. Niewielka hopka będzie jednak tylko preludium przed finałowymi okrążeniami z podjazdem pod Strbskie Pleso. Wzniesienie liczy sobie około 7 kilometrów. Na ostatnim tysiącu metrów, znajduje się 16 % odcinek. Kolarze pokonają pętle trzykrotnie. Do zdobycia będą tam punkty na premiach górskich 1. kategorii.

Profil:

profil

 

 

Runda w Strbskim Plesie:

 

runda

 

 

Mapa startu:

mapa 5 s

 

Mapa mety:

mapa 4 s

 

 

Faworyci według naszosie.pl:

1. Rafał Majka (Tinkoff-Saxo)
2. Ion Izagirre (Movistar Team)
3. Przemysław Niemiec (Lampre-Merida)

 

Plan transmisji telewizyjnych tutaj

 

Czasy przejazdu:

E_5_minutówka_czysta

 

mapki: tourdepologne.pl

Andrzej Gucwa