kreuzigerPo trwających od kilku miesięcy przepychankach, zawodnik drużyny Tinkoff-Saxo został prowizorycznie zawieszony przez Komisję Antydopingową UCI. Przypomnijmy, że Kreuziger miał jutro stanąć na starcie Tour de Pologne.

Roman dziś po południu dostał list od komisji antydopingowej. Według nich istnieje prawdopodobieństwo, że jeśli będzie startował, zniekształci to wyniki wyścigów i właśnie dlatego powinien zostać zawieszony. Został prowizorycznie zawieszony do wyjaśnienia sprawy, powiedział Stefano Feltrin, menedżer generalny Tinkoff-Saxo.

Jako zespół zastosujemy się do decyzji, ale to bardzo zły moment, na dzień przed startem wyścigu World Touru. To ma wpływ na cały zespół. To bardzo surowa, agresywna decyzja ze strony komisji antydopingowej, która wydała werdykt jeszcze przed procesem. Traktują go, jakby próbka A dała dodatni rezultat, dodał Feltrin.

O całej sprawie zawodnik został poinformowany ponad rok temu, a podejrzane wartości w paszporcie biologicznym dotyczą sezonów 2011 i 2012.

 

Foto: bettiniphoto.net

Anna Gmaj