majkaTo był kolejny polski dzień w Tour de France! Rafał Majka (Tinkoff – Saxo) wygrał swój drugi etap podczas Wielkiej Pętli! Kolarz z Zegartowic uczynił to na Pla d’Adet, czyli tam gdzie 21 lat temu triumfował Zenon Jaskuła.

Rafał Majka (Tinkoff-Saxo) wygrał 17. etap Tour de France z metą na Montée de Saint-Lary Pla d’Adet! Równocześnie Rafał zdobył na końcowym podjeździe 50pkt w klasyfikacji górskiej i umocnił się na prowadzeniu w klasyfikacji najlepszego górala.

Wjeżdżając na metę, Rafał krzyknął głośno: “Kocham Cię Magda!”, dedykując swoje zwycięstwo narzeczonej, z którą w październiku tego roku bierze ślub.

Majka wyprzedził Giovanniego Viscontiego (Movistar) i Vincenzo Nibalego (Astana), który umocnił się na prowadzeniu w klasyfikacji generalnej.

Rafał: “Dziękuję chłopakom za wspaniałą pracę, szczególnie Nicholasowi Roche`owi. Jestem niesamowicie szczęśliwy, pozostaje mi tylko skakać do góry! Oszczędzałem się w trakcie etapu, tak aby zachować siły na ostatnią górę. Udało się i taktyka wypaliła! Dodatkowo mam koszulkę górala. Dedykuję to zwycięstwo mojej narzeczonej Magdzie, bez której z pewnością nie osiągnąłbym takich sukcesów!”

Rafał jeszcze nie powiedział ostatniego słowa – jutro ostatni górski etap z legendarnymi przełęczami Pau i Hautacam!

 

Żródło:oficjalny fanpage Rafała Majki na FB.

Foto:bettiniphoto.net