Kristof VandewalleMistrz Belgii w jeździe indywidualnej na czas – Kristof Vandewalle (Trek Fyactory Racing) wygrał czasówkę na wyścigu Dookoła Austrii. Liderem pozostał Peter Kennaugh (Sky Team).

Czasówkę, którą rozegrano na 24,1 kilometrowej trasie – najszybciej pokonał Kristof Vandewalle. Belg potrzebował na przejechanie tego dystansu 27 minut i 50 sekund. Pokonał on o 15 sekund swojego klubowego kolegę Jesse’go Sergenta oraz o 18 sekund Manuela Quinziato (BMC Racing). Najlepiej z Polaków spisał się Paweł Poljański (Tinkoff-Saxo), który był 47.

Kennaugh prowadzi w generalce przed jutrzejszym, ostatnim etapem. Brytyjczyk ma ponad minutę przewagi nad drugim Javierem Moreno (Movistar).

Wyniki:

1 VANDEWALLE KristofTrek Factory Racing27:5051.952
2 SERGENT JesseTrek Factory Racing0:1551.490
3 QUINZIATO ManuelBMC Racing Team0:1851.398
4 HONDO DaniloTrek Factory Racing0:3850.796
5 JUNGELS BobTrek Factory Racing0:4250.678
6 SIUTSOU KanstantsinTeam Sky0:4450.618
7 JŐEÄÄR GertCofidis, Solutions Crédits0:4850.501
8 DEVOLDER StijnTrek Factory Racing0:5650.267
9 ZOIDL RiccardoTrek Factory Racing0:5750.237
10 COPPEL JéromeCofidis, Solutions Crédits1:0050.150
11 DEGAND ThomasWanty – Groupe Gobert1:1049.862
12 BROWN NathanGarmin Sharp,,,,
13 FELLINE FabioTrek Factory Racing1:1349.776
14 SÜTTERLIN JashaMovistar Team1:1549.719
15 BRAJKOVIČ JanezAstana Pro Team1:1749.662
16 LEMARCHAND RomainCofidis, Solutions Crédits1:1849.634
17 WARBASSE LarryBMC Racing Team1:2249.521
18 FOMINYKH DaniilAstana Pro Team1:2349.492
19 KENNAUGH PeterTeam Sky,,,,
20 MARTIN DanielGarmin Sharp1:2449.464
21 MORENO JavierMovistar Team,,,,
22 LUTSENKO AlexeyAstana Pro Team,,,,
23 BREEN VegardLotto Belisol1:2549.436
24 BELKOV MaximTeam Katusha,,,,
25 CANOLA MarcoBardiani – CSF1:3149.267
26 BISSINGER FlorianWSA-Greenlife1:3349.212
27 BOOKWALTER BrentBMC Racing Team,,,,
28 BRUTT PavelTeam Katusha1:3749.100
29 SŘRENSEN NickiTinkoff-Saxo1:3849.072
30 KONRAD PatrickTeam Gourmetfein Simplon Wels,,,,
31 CARUSO DamianoCannondale,,,,
32 HAAS NathanGarmin Sharp1:4049.017
33 SILVESTRE FábioTrek Factory Racing1:4748.824
34 PETROV EvgeniTinkoff-Saxo,,,,
35 LOSADA AlbertoTeam Katusha1:5348.660
36 VORGANOV EduardTeam Katusha,,,,
37 DE TROYER TimWanty – Groupe Gobert,,,,
38 VENTOSO FranMovistar Team,,,,
39 BALDO NicolasTeam Vorarlberg1:5548.605
40 DE GREEF FrancisWanty – Groupe Gobert1:5748.551
41 HOFER AndreasTeam Vorarlberg,,,,
42 MÜHLBERGER GregorTirol Cycling Team2:0148.442
43 BRUS AlexanderWSA-Greenlife,,,,
44 FANKHAUSER ClemensTirol Cycling Team2:0248.415
45 BACKAERT FrederikWanty – Groupe Gobert2:0348.388
46 KRIZEK MatthiasCannondale2:0448.361
47 POLJANSKI PawelTinkoff-Saxo,,,,
48 GOLCER JureTeam Gourmetfein Simplon Wels2:0548.334
49 TRATNIK JanAmplatz – BMC2:0648.307
50 JANORSCHKE GrischaTeam Vorarlberg2:0748.280
51 VAN MELSEN KevinWanty – Groupe Gobert2:0848.254
52 KNEES ChristianTeam Sky2:1048.200
53 KVASINA MatijaTeam Gourmetfein Simplon Wels2:1548.066
54 BOEM NicolaBardiani – CSF,,,,
55 KOZONTCHUK DmitryTeam Katusha2:1748.013
56 BAGOT YoannCofidis, Solutions Crédits2:1847.987
57 LE MÉVEL ChristopheCofidis, Solutions Crédits2:2047.934
58 GOGL MichaelGebrüder Weiss – Oberndorfer2:2247.881
59 HENAO GOMEZ SebastianTeam Sky2:2347.854
60 BOSMAN PatrickTirol Cycling Team2:2447.828
61 BENNETT GeorgeCannondale,,,,
62 KUSZTOR PeterAmplatz – BMC2:2847.723
63 KUEN MaximilianGebrüder Weiss – Oberndorfer2:2947.697
64 FERNÁNDEZ DE LARREA KoldoGarmin Sharp,,,,
65 CAPECCHI ErosMovistar Team2:3047.670
66 MOHORIC MatejCannondale,,,,
67 GAVAZZI FrancescoAstana Pro Team2:3147.644
68 VILLELLA DavideCannondale2:3847.462
69 WEISS MartinTirol Cycling Team2:4147.384
70 GUARNIERI JacopoAstana Pro Team2:4447.306
71 DE IESO DonatoBardiani – CSF2:5147.127
72 GATTO OscarCannondale2:5247.101
73 RABITSCH StephanAmplatz – BMC2:5547.024
74 BETTIOL AlbertoCannondale,,,,
75 EDMONDSON JoshuaTeam Sky,,,,
76 VANENDERT JelleLotto Belisol2:5646.999
77 MCCARTHY JayTinkoff-Saxo2:5746.973
78 QUINTANA DayerMovistar Team,,,,
79 KREDER WesleyWanty – Groupe Gobert2:5846.948
80 VON HOFF SteeleGarmin Sharp,,,,
81 PIECHELE AndreaBardiani – CSF3:0546.771
82 MINNAARD MarcoWanty – Groupe Gobert3:0646.746
83 BIEDERMANN DanielTeam Gourmetfein Simplon Wels3:0946.670
84 KREDER RaymondGarmin Sharp3:1046.645
85 LOBATO Juan JoséMovistar Team3:1146.620
86 ZAUGG OliverTinkoff-Saxo3:1346.570
87 SZMYD SylwesterMovistar Team3:1646.495
88 SUTTON ChrisTeam Sky3:1846.445
89 BAJC AndiAmplatz – BMC3:2046.396
90 PAGANI AngeloBardiani – CSF3:2546.272
91 HALLER MarcoTeam Katusha3:2646.247
92 ILLENBERGER PaulTeam Gourmetfein Simplon Wels3:2746.223
93 WÖHRER DavidTirol Cycling Team3:2846.198
94 KOUDELA TomasGebrüder Weiss – Oberndorfer3:3346.075
95 VALLÉE BorisLotto Belisol3:3646.002
96 LEVARLET GuillaumeCofidis, Solutions Crédits3:3745.978
97 MEIER AlexanderGebrüder Weiss – Oberndorfer3:4345.832
98 WINTER NicolasTeam Vorarlberg3:4545.784
99 LANDER SebastianBMC Racing Team3:4645.759
100 BAJT DejanAmplatz – BMC3:4845.711
101 LASTRAS PabloMovistar Team3:5245.615
102 VENTURINI ClémentCofidis, Solutions Crédits3:5345.591
103 KRATOCHVILA JakubGebrüder Weiss – Oberndorfer3:5445.567
104 EARLE NathanTeam Sky3:5545.543
105 ZABEL RickBMC Racing Team3:5945.448
106 KAMYSHEV ArmanAstana Pro Team4:0245.377
107 IGNATENKO PetrTeam Katusha4:0945.211
108 MARIN MatejTeam Gourmetfein Simplon Wels4:1045.188
109 HRINKOW DominikTirol Cycling Team4:1245.140
110 LOCATELLI StefanoBardiani – CSF4:1345.117
111 VANENDERT DennisLotto Belisol4:1445.094
112 BOSWELL IanTeam Sky,,,,
113 SCHÖNBERGER SebastianTeam Gourmetfein Simplon Wels4:1645.047
114 DOCKX GertLotto Belisol4:2444.860
115 CANECKY MarekAmplatz – BMC4:2744.791
116 LEOPOLD Hans-JörgWSA-Greenlife4:4244.447
117 HANSEN JesperTinkoff-Saxo4:4644.356
118 MANFREDI AndreaBardiani – CSF4:5744.108
119 SPRINGER ChristophTeam Vorarlberg5:0843.862
120 LEHNER DanielTeam Gourmetfein Simplon Wels5:1143.796
121 POLL StefanAmplatz – BMC5:1943.620
122 GOTZ MarkusWSA-Greenlife5:2043.598
123 SCHOFFMANN MartinWSA-Greenlife6:0742.592
124 HONIG ReinierTeam Vorarlberg6:4641.792
125 GAZVODA GregorGebrüder Weiss – Oberndorfer8:2839.835
DNS CUMMINGS StephenBMC Racing Team-,
Klasyfikacja generalna:
1(1) KENNAUGH PeterTeam Sky27:42:32
2(2) MORENO JavierMovistar Team1:03
3(4) CARUSO DamianoCannondale1:42
4(5) KONRAD PatrickTeam Gourmetfein Simplon Wels2:50
5(9) ZOIDL RiccardoTrek Factory Racing2:52
6(10) COPPEL JéromeCofidis, Solutions Crédits3:03
7(3) ZAUGG OliverTinkoff-Saxo3:07
8(7) GOLCER JureTeam Gourmetfein Simplon Wels3:47
9(6) QUINTANA DayerMovistar Team4:14
10(11) DEGAND ThomasWanty – Groupe Gobert4:15
11(8) CAPECCHI ErosMovistar Team4:18
12(12) LE MÉVEL ChristopheCofidis, Solutions Crédits5:27
13(14) BRAJKOVIČ JanezAstana Pro Team6:04
14(13) KVASINA MatijaTeam Gourmetfein Simplon Wels6:37
15(15) MARTIN DanielGarmin Sharp7:03
16(16) JUNGELS BobTrek Factory Racing7:06
17(17) BACKAERT FrederikWanty – Groupe Gobert11:53
18(19) BOOKWALTER BrentBMC Racing Team13:33
19(18) PETROV EvgeniTinkoff-Saxo13:37
20(20) DE GREEF FrancisWanty – Groupe Gobert14:24
21(21) WARBASSE LarryBMC Racing Team14:59
22(22) BAGOT YoannCofidis, Solutions Crédits15:59
23(23) WÖHRER DavidTirol Cycling Team18:59
24(24) SZMYD SylwesterMovistar Team19:03
25(25) SIUTSOU KanstantsinTeam Sky19:58
26(26) GAVAZZI FrancescoAstana Pro Team23:21
27(27) HANSEN JesperTinkoff-Saxo26:10
28(28) LEVARLET GuillaumeCofidis, Solutions Crédits26:43
29(29) MINNAARD MarcoWanty – Groupe Gobert28:33
30(30) POLJANSKI PawelTinkoff-Saxo28:45
31(33) BROWN NathanGarmin Sharp28:50
32(34) FOMINYKH DaniilAstana Pro Team29:16
33(32) KOZONTCHUK DmitryTeam Katusha29:37
34(35) HENAO GOMEZ SebastianTeam Sky30:34
35(36) KNEES ChristianTeam Sky30:35
36(31) KOUDELA TomasGebrüder Weiss – Oberndorfer30:36
37(37) FANKHAUSER ClemensTirol Cycling Team32:23
38(39) BALDO NicolasTeam Vorarlberg33:01
39(38) DE IESO DonatoBardiani – CSF33:37
40(41) LOSADA AlbertoTeam Katusha33:52
41(40) KUSZTOR PeterAmplatz – BMC34:08
42(42) BENNETT GeorgeCannondale34:51
43(43) SŘRENSEN NickiTinkoff-Saxo34:52
44(44) BISSINGER FlorianWSA-Greenlife34:59
45(45) BRUTT PavelTeam Katusha35:46
46(47) MOHORIC MatejCannondale36:51
47(46) PAGANI AngeloBardiani – CSF37:34
48(48) FERNÁNDEZ DE LARREA KoldoGarmin Sharp38:09
49(49) EDMONDSON JoshuaTeam Sky38:45
50(50) VORGANOV EduardTeam Katusha39:14
51(51) MCCARTHY JayTinkoff-Saxo44:03
52(54) BELKOV MaximTeam Katusha45:57
53(52) BOSWELL IanTeam Sky46:10
54(53) LANDER SebastianBMC Racing Team48:01
55(60) SERGENT JesseTrek Factory Racing48:22
56(55) VAN MELSEN KevinWanty – Groupe Gobert48:35
57(56) TRATNIK JanAmplatz – BMC48:50
58(61) BREEN VegardLotto Belisol49:42
59(59) MÜHLBERGER GregorTirol Cycling Team49:44
60(58) VANENDERT JelleLotto Belisol50:09
61(65) QUINZIATO ManuelBMC Racing Team50:52
62(64) HAAS NathanGarmin Sharp52:11
63(62) DOCKX GertLotto Belisol54:11
64(63) LASTRAS PabloMovistar Team54:22
65(68) FELLINE FabioTrek Factory Racing55:01
66(67) BOSMAN PatrickTirol Cycling Team55:24
67(70) VANDEWALLE KristofTrek Factory Racing55:36
68(69) KUEN MaximilianGebrüder Weiss – Oberndorfer57:33
69(66) HONIG ReinierTeam Vorarlberg57:59
70(72) LEMARCHAND RomainCofidis, Solutions Crédits58:04
71(73) SÜTTERLIN JashaMovistar Team58:14
72(74) LUTSENKO AlexeyAstana Pro Team58:35
73(76) VILLELLA DavideCannondale1:00:26
74(71) KAMYSHEV ArmanAstana Pro Team1:00:45
75(75) HALLER MarcoTeam Katusha1:00:47
76(78) WEISS MartinTirol Cycling Team1:04:06
77(77) KREDER RaymondGarmin Sharp1:04:30
78(83) HOFER AndreasTeam Vorarlberg1:05:48
79(79) LEOPOLD Hans-JörgWSA-Greenlife1:06:22
80(84) BAJC AndiAmplatz – BMC1:07:14
81(81) ZABEL RickBMC Racing Team1:07:36
82(82) SCHÖNBERGER SebastianTeam Gourmetfein Simplon Wels1:08:03
83(89) DEVOLDER StijnTrek Factory Racing1:08:55
84(85) WINTER NicolasTeam Vorarlberg1:09:18
85(86) GUARNIERI JacopoAstana Pro Team1:09:46
86(88) GOGL MichaelGebrüder Weiss – Oberndorfer1:10:03
87(80) GAZVODA GregorGebrüder Weiss – Oberndorfer1:10:11
88(93) JŐEÄÄR GertCofidis, Solutions Crédits1:10:36
89(92) KRIZEK MatthiasCannondale1:11:21
90(87) VENTURINI ClémentCofidis, Solutions Crédits1:11:28
91(94) VENTOSO FranMovistar Team1:12:17
92(90) MANFREDI AndreaBardiani – CSF1:13:03
93(91) GOTZ MarkusWSA-Greenlife1:13:34
94(96) KREDER WesleyWanty – Groupe Gobert1:14:07
95(105) HONDO DaniloTrek Factory Racing1:14:41
96(95) VANENDERT DennisLotto Belisol1:14:52
97(101) RABITSCH StephanAmplatz – BMC1:15:29
98(100) BIEDERMANN DanielTeam Gourmetfein Simplon Wels1:15:37
99(98) VALLÉE BorisLotto Belisol1:15:39
100(97) IGNATENKO PetrTeam Katusha1:15:55
101(104) GATTO OscarCannondale1:16:25
102(99) SPRINGER ChristophTeam Vorarlberg1:17:19
103(103) CANECKY MarekAmplatz – BMC1:17:29
104(107) HRINKOW DominikTirol Cycling Team1:18:25
105(102) SCHOFFMANN MartinWSA-Greenlife1:19:09
106(106) POLL StefanAmplatz – BMC1:19:22
107(111) CANOLA MarcoBardiani – CSF1:19:50
108(112) SILVESTRE FábioTrek Factory Racing1:20:21
109(110) BETTIOL AlbertoCannondale1:21:08
110(109) LOBATO Juan JoséMovistar Team1:21:18
111(114) BRUS AlexanderWSA-Greenlife1:21:46
112(108) MEIER AlexanderGebrüder Weiss – Oberndorfer1:21:49
113(116) DE TROYER TimWanty – Groupe Gobert1:22:36
114(115) BOEM NicolaBardiani – CSF1:22:41
115(113) MARIN MatejTeam Gourmetfein Simplon Wels1:23:37
116(117) BAJT DejanAmplatz – BMC1:24:47
117(119) VON HOFF SteeleGarmin Sharp1:25:51
118(118) LEHNER DanielTeam Gourmetfein Simplon Wels1:26:35
119(120) ILLENBERGER PaulTeam Gourmetfein Simplon Wels1:26:57
120(121) EARLE NathanTeam Sky1:27:46
121(122) LOCATELLI StefanoBardiani – CSF1:28:40
122(123) SUTTON ChrisTeam Sky1:31:33
123(124) KRATOCHVILA JakubGebrüder Weiss – Oberndorfer1:32:15
124(125) JANORSCHKE GrischaTeam Vorarlberg1:34:10
125(126) PIECHELE AndreaBardiani – CSF1:35:09