Nikola Różyńska (ALKS Stal Grudziądz) po sukcesie w jeździe indywidualnej na czas, zdobyła kolejne złoto na Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży. Tym razem w wyścigu ze startu wspólnego.

Nikola Różyńska

Juniorki młodsze musiały pokonać dziś dystans 50 kilometrów. Start i meta znajdowała się w Świebodzicach. Zawodniczki ścigały się na dwóch rundach Świebodzice-Siodłkowice-Dobromierz-Chwaliszów-Cieszów-Świebodzice, gdzie znajdowały się dwa ciężkie podjazdy pod Dobromierz i Cieszów. Nie zabrakło także kilku mniejszych hopek, co powoduje, że na całej rundzie nie było momentu płaskiego.

Młode kolarki jechały bardzo aktywnie, jednak żadna z nich nie zdołała oderwać się od grupy na dłuższy czas. Tuż przed ostatnim podjazdem pod Cieszów na 7,5 km przed metą, peleton dalej jechał razem.

Wtedy jednak doszło do decydujących ataków i na czele pojawiła się czwórka zawodniczek. Na finiszu w Świebodzicach najlepsza okazała się Nikola Różyńska (ALKS Stal Ocetix Iglotex Grudziądz), która pokonała Klaudię Seremak (BCM Nowatex Ziemia Darłowska) oraz kolejną zawodniczkę z Darłowa – Wiktorię Pikulik.

Pełne wyniki tutaj

 

Andrzej Gucwa