Dawid Czubak (KTK-Kalisz) zdobył złoty medal Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w wyścigu ze startu wspólnego!

Dawid Czubak

 

Wyścig juniorów młodszych na Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży został rozegrany na 100 kilometrowej trasie. W sumie kolarze musieli pokonać cztery rundy Świebodzice-Siodłkowice-Dobromierz-Chwaliszów-Cieszów-Świebodzice, gdzie znajdowały się dwa ciężkie podjazdy pod Dobromierz i Cieszów. Nie zabrakło także kilku mniejszych hopek, co powodowało, że na całej rundzie nie było momentu płaskiego.

Pierwszą rundę kolarze pokonali w spokojnym tempie. Dopiero od drugiego okrążenia rozpoczęła się prawdziwa zabawa. Na trzecim kółku utworzyła się mała grupka, która zyskała w pewnym momencie większą przewagę. Doścignięto ich tuż przed rozpoczęciem finałowej rundy.

Na ostatnim podjeździe pod Cieszów oderwał się zawodnik Sokoła Kęty – Jakub Jąkała. Na 5 km przed metą miał nawet 35 sekund przewagi, jednak już w Świebodzicach doszła go 10 osobowa grupka.

Ostatecznie jako pierwszy linię mety przekroczył Dawid Czubak (KTK-Kalisz) i to on został Mistrzem Polski. Srebro dla Jakuba Jąkały (Sokół Kęty), a brąz dla Szymona Krawczyka (KTK-Kalisz)

 Pełne wyniki tutaj

 

Andrzej Gucwa