pooleyEmma Pooley (Lotto Belisol Ladies) wygrała przedostatni etap wyścigu Giro d’Italia Internazionale Femminile. Marianne Vos (Rabobank – Liv) obroniła prowadzenie w generalce.

Przedostatni dzień Giro d’Italia Internazionale Femminile przyniósł bardzo ciężki etap z Verbania do San Domenico di Varzo. Finałowa wspinaczka to ponad 13 kilometrów o średnim nachyleniu 8 %.

Walka o etapowe zwycięstwo rozegrała się dopiero na podjeździe pod San Domenico di Varzo. Na czele kręciła Anna van der Breggen (Rabobank-Liv), a za nią jechały Marianne Vos, Pauline Ferrand-Prevot (obie Rabobank – Liv), Mara Abbott (UnitedHealthcare Pro Cycling Women’s Team), Emma Pooley (Lotto Belisol Ladies), Megan Guarnier (Boels – Dolmans Cycling Team).

Najwięcej sił zachowała Pooley, która wygrała dzisiejszy etap. To już drugie zwycięstwo doświadczonej Brytyjki w tej edycji wyścigu. Drugie miejsce zajęła Mara Abbott, a podium uzupełniła Anna van der Breggen . Liderka wyścigu, Marianne Vos finiszowała na piątym miejscu.

Po raz kolejny świetny występ zanotowała Katarzyna Niewiadoma (Rabobank – Liv), która zajęła 14. miejsce i w generalce jest 10.

Wyniki:

1 POOLEY EMMA LOTTO BELISOL LADIES 2:32’49
2 ABBOTT MARA UNITEDHEALTHCARE PROFESSIONAL CYCLING 5
3 VAN DER BREGGEN ANNA RABO LIV WOMEN CYCLING TEAM 29
4 FERRAND PREVOT PAULINE RABO LIV WOMEN CYCLING TEAM 53
5 GUARNIER MEGAN BOELS DOLMANS CYCLING TEAM 1’27
6 VOS MARIANNE RABO LIV WOMEN CYCLING TEAM 1’28
7 HÄUSLER CLAUDIA TEAM GIANT SHIMANO 1’53
8 VAN VLEUTEN ANNEMIEK RABO LIV WOMEN CYCLING TEAM 1’53
9 RIABCHENKO TETIANA S.C. MICHELA FANINI ROX 1’58
10 JOHANSSON EMMA ORICA AIS 2’01
11 LONGO BORGHINI ELISA HITEC PRODUCTS 2’11
12 STEVENS EVELYN SPECIALIZED LULULEMON 3’38
13 PALADIN ASJA TOP GIRLS FASSA BORTOLO 3’44
14 NIEWIADOMA KATARZYNA RABO LIV WOMEN CYCLING TEAM 3’47
15 MOOLMAN PASIO ASHLEIGH HITEC PRODUCTS 3’50
16 AMIALIUSIK ALENA ASTANA BEPINK WOMENS TEAM 3’50
17 VYSOTSKA YEVGENIYA S.C. MICHELA FANINI ROX 3’50
18 BERLATO ELENA ALE’ CIPOLLINI GALASSIA 3’58
19 GARFOOT KATRIN ORICA AIS 3’58
20 ANTOSHINA TATIANA RUSVELO 4’07
21 SCHWEIZER DORIS ASTANA BEPINK WOMENS TEAM 4’26
22 HAGIWARA MAYUKO WIGGLE HONDA 4’46
23 VILLUMSEN LINDA WIGGLE HONDA 4’51
24 GILLOW SHARA ORICA AIS 4’59 25 LUPERINI FABIANA ESTADO DE MEXICO FAREN 5’02
26 BRAND LUCINDA RABO LIV WOMEN CYCLING TEAM 5’02
27 DAAMS JESSIE BOELS DOLMANS CYCLING TEAM 5’24
28 PITEL EDWIGE S.C. MICHELA FANINI ROX 5’29 29 KNETEMANN ROXANE RABO LIV WOMEN CYCLING TEAM 5’43
30 GUDERZO TATIANA ALE’ CIPOLLINI GALASSIA 5’47
31 SANTESTEBAN GONZALEZ ANE ALE’ CIPOLLINI GALASSIA 6’06
32 LECHNER EVA RUSVELO 6’50
33 ARZUFFI ALICE MARIA ASTANA BEPINK WOMENS TEAM 6’52
34 BUJAK EUGENIA BTC CITY LJUBLJANA 6’58
35 PAWLOWSKA KATARZYNA BOELS DOLMANS CYCLING TEAM 7’24
36 SPRATT AMANDA ORICA AIS 7’48
37 VAN DIJK ELLEN BOELS DOLMANS CYCLING TEAM 7’55
38 RITTER MARTINA BTC CITY LJUBLJANA 8’21
39 SOSNA KATARZYNA VAIANO FONDRIEST 8’28
40 COLLINS EMILY WIGGLE HONDA 8’42
41 LAIZANE LIJA VAIANO FONDRIEST 8’56
42 SLAPPENDEL IRIS RABO LIV WOMEN CYCLING TEAM 9’00
43 PIEROBON CHIARA TOP GIRLS FASSA BORTOLO 9’00
44 MUCCIOLI DALIA ASTANA BEPINK WOMENS TEAM 9’11
45 BLAAK CHANTAL SPECIALIZED LULULEMON 9’30
46 CORDON AUDREY HITEC PRODUCTS 9’30
47 CROMWELL TIFFANY SPECIALIZED LULULEMON 9’30
48 BECKER CHARLOTTE WIGGLE HONDA 9’45
49 GULUMA SERIKA VAIANO FONDRIEST 10’04
50 MENESES GONZALEZ JESSENIA FORNO D’ASOLO ASTUTE 10’20
51 SAN SEBASTIAN LASA IRENE BIZKAIA DURANGO 11’18
52 JASINSKA MALGORZATA ALE’ CIPOLLINI GALASSIA 12’20
53 BATAGELJ POLONA BTC CITY LJUBLJANA 12’20
54 TUSLAITE DAIVA FORNO D’ASOLO ASTUTE 12’42
55 OLJINK OLENA FORNO D’ASOLO ASTUTE 13’45
56 FIORI JENNIFER TOP GIRLS FASSA BORTOLO 14’13
57 VAN WANROIJ MARIEKE BOELS DOLMANS CYCLING TEAM 14’25
58 RIJKES SARAH LOTTO BELISOL LADIES 14’27
59 SZYBIAK EWELINA VAIANO FONDRIEST 14’47
60 PIETERS AMY TEAM GIANT SHIMANO 15’54
61 MUSTONEN SARA TEAM GIANT SHIMANO 15’54
62 POLSPOEL MAAIKE TEAM GIANT SHIMANO 15’54
63 FERNANDES SILVA CLEMILDA BIZKAIA DURANGO 18’30
64 KNOL WILLEKE TEAM GIANT SHIMANO 18’30
65 CHULKOVA ANASTASIYA RUSVELO 18’30
66 DE SOUZA FERNADES UENIA ESTADO DE MEXICO FAREN 18’30
67 D’INTINO AZZURRA S.C. MICHELA FANINI ROX 18’30
68 MACLEAN JESSIE ORICA AIS 18’30
69 HOSKINS MELISSA ORICA AIS 18’30
70 CONFALONIERI MARIA GIULIA ESTADO DE MEXICO FAREN 18’30
71 MULLENS PETA WIGGLE HONDA 18’30
72 FAHLIN EMILIA WIGGLE HONDA 18’30
73 LETH JULIE HITEC PRODUCTS 18’30
74 BRONZINI GIORGIA WIGGLE HONDA 18’30
75 GUARISCHI BARBARA ALE’ CIPOLLINI GALASSIA 18’30
76 ESKAMENDI GIL DORLETA BIZKAIA DURANGO 18’30
77 TAGLIAFERRO MARTA ALE’ CIPOLLINI GALASSIA 18’30
78 PALADIN SORAYA TOP GIRLS FASSA BORTOLO 18’30
79 SCANDOLARA VALENTINA ORICA AIS 18’30
80 HALL KATHARINE UNITEDHEALTHCARE PROFESSIONAL CYCLING 18’30
81 GUNNEWIJK LOES ORICA AIS 18’30
82 BARNES HANNAH UNITEDHEALTHCARE PROFESSIONAL CYCLING 18’30
83 DECROIX LIESELOT LOTTO BELISOL LADIES 18’30
84 RIVERA CORYN UNITEDHEALTHCARE PROFESSIONAL CYCLING 18’30
85 RYAN CARLA MAREE ALE’ CIPOLLINI GALASSIA 18’30
86 KERN SPELA BTC CITY LJUBLJANA 18’30
87 FERNANDES SILVA MARCIA BIZKAIA DURANGO 18’30
88 WORRACK TRIXI SPECIALIZED LULULEMON 18’30
89 LAWS SHARON UNITEDHEALTHCARE PROFESSIONAL CYCLING 18’30
90 WILBORNE SCOTTI UNITEDHEALTHCARE PROFESSIONAL CYCLING 18’30
91 POWERS ALISON UNITEDHEALTHCARE PROFESSIONAL CYCLING 18’30
92 WINDER RUTH UNITEDHEALTHCARE PROFESSIONAL CYCLING 19’58
93 NORIEGA MAYALEN BIZKAIA DURANGO 20’43
94 FRAPPORTI SIMONA ASTANA BEPINK WOMENS TEAM 20’48
95 VALSECCHI SILVIA ASTANA BEPINK WOMENS TEAM 20’59
96 ALGISI ALICE ASTANA BEPINK WOMENS TEAM 21’03
97 DE VRIES MARIJN TEAM GIANT SHIMANO 21’03
98 GARNER LUCY TEAM GIANT SHIMANO 21’03
99 SOEK JULIA TEAM GIANT SHIMANO 21’03
100 D’HOORE JOLIEN LOTTO BELISOL LADIES 21’07
101 BITTO IRENE TOP GIRLS FASSA BORTOLO 21’11
102 PINTAR URSA BTC CITY LJUBLJANA 21’23
103 WILES TAYLER SPECIALIZED LULULEMON 22’23
104 SMALL CARMEN SPECIALIZED LULULEMON 22’23
105 OLIVEIRA FLAVIA SERVETTO FOOTON 23’15
106 HOSKING CHLOE HITEC PRODUCTS 23’29
107 STACHER ALLY SPECIALIZED LULULEMON 23’29
108 DE VOCHT LIESBET LOTTO BELISOL LADIES 23’37
109 VEKEMANS ANISHA LOTTO BELISOL LADIES 23’37
110 OLDS SHELLEY ALE’ CIPOLLINI GALASSIA 24’25
111 VALENTINI ELENA BTC CITY LJUBLJANA 28’05
112 BASTIANELLI VALENTINA S.C. MICHELA FANINI ROX 28’05
113 RIST LIISI S.C. MICHELA FANINI ROX 28’05
114 KESSLER NINA BOELS DOLMANS CYCLING TEAM 28’05
115 COVRIG ANA MARIA ASTANA BEPINK WOMENS TEAM 28’05
116 CUCINOTTA ANNALISA SERVETTO FOOTON 28’05
117 HOFFMANN CHANTAL LOTTO BELISOL LADIES 28’05
118 LARI MARINA SERVETTO FOOTON 32’20
119 RODRIGUEZ GUTIERREZ CAROLINA ESTADO DE MEXICO FAREN 32’20
120 CASAR BONILLA ANA TERESA ESTADO DE MEXICO FAREN 32’30
121 PARRA JESSICA VAIANO FONDRIEST 32’35
122 BORGATO GIADA ESTADO DE MEXICO FAREN 32’40
123 JANELIUNAITE EDITA FORNO D’ASOLO ASTUTE 32’40
124 KITCHEN LAUREN HITEC PRODUCTS 32’40
125 MOBERG EMILIE HITEC PRODUCTS 32’40
126 MARCELLI EMMA SERVETTO FOOTON 32’40
127 MARTINI ALESSIA VAIANO FONDRIEST 32’47
128 CECCHINI SILVIA TOP GIRLS FASSA BORTOLO 32’49
129 ZHAPAROVA AIZHAN RUSVELO 32’55
130 ILINYKH YULIA BIZKAIA DURANGO 32’58
131 RADOTIC MIA BTC CITY LJUBLJANA 33’30
132 JOHNSEN CECILIE GOTAAS HITEC PRODUCTS 33’53
133 TREVISI ANNA ESTADO DE MEXICO FAREN 33’53
134 BALDUCCI MICHELA S.C. MICHELA FANINI ROX 34’08
135 MICHIELETTO GIOVANNA SERVETTO FOOTON 34’08
NA CAUZ FRANCESCA TOP GIRLS FASSA BORTOLO
NA DREXEL INGRID FORNO D’ASOLO ASTUTE
NA SITSKO ALENA FORNO D’ASOLO ASTUTE
NS BURCHENKOVA ALEXANDRA RUSVELO
NS KAPUSTA SYLWIA VAIANO FONDRIEST
NS ENSING JANNEKE BOELS DOLMANS CYCLING TEAM

Klasyfikacja generalna:
1 VOS MARIANNE RABO LIV WOMEN CYCLING TEAM 23:14’09
2 FERRAND PREVOT PAULINE RABO LIV WOMEN CYCLING TEAM 16
3 VAN DER BREGGEN ANNA RABO LIV WOMEN CYCLING TEAM 1’17
4 ABBOTT MARA UNITEDHEALTHCARE PROFESSIONAL CYCLING 1’39
5 LONGO BORGHINI ELISA HITEC PRODUCTS 1’46
6 HÄUSLER CLAUDIA TEAM GIANT SHIMANO 2’47
7 GUARNIER MEGAN BOELS DOLMANS CYCLING TEAM 6’27
8 VAN VLEUTEN ANNEMIEK RABO LIV WOMEN CYCLING TEAM 6’44
9 JOHANSSON EMMA ORICA AIS 6’57
10 NIEWIADOMA KATARZYNA RABO LIV WOMEN CYCLING TEAM 7’10
11 RIABCHENKO TETIANA S.C. MICHELA FANINI ROX 8’46
12 POOLEY EMMA LOTTO BELISOL LADIES 8’51
13 MOOLMAN PASIO ASHLEIGH HITEC PRODUCTS 8’58
14 STEVENS EVELYN SPECIALIZED LULULEMON 12’38
15 AMIALIUSIK ALENA ASTANA BEPINK WOMENS TEAM 12’58
16 ANTOSHINA TATIANA RUSVELO 13’14
17 LUPERINI FABIANA ESTADO DE MEXICO FAREN 13’25
18 DAAMS JESSIE BOELS DOLMANS CYCLING TEAM 13’56
19 BRAND LUCINDA RABO LIV WOMEN CYCLING TEAM 14’39
20 HAGIWARA MAYUKO WIGGLE HONDA 14’48
21 VYSOTSKA YEVGENIYA S.C. MICHELA FANINI ROX 15’07
22 PITEL EDWIGE S.C. MICHELA FANINI ROX 16’38
23 PAWLOWSKA KATARZYNA BOELS DOLMANS CYCLING TEAM 17’48
24 VILLUMSEN LINDA WIGGLE HONDA 18’16
25 SANTESTEBAN GONZALEZ ANE ALE’ CIPOLLINI GALASSIA 18’23
26 BUJAK EUGENIA BTC CITY LJUBLJANA 18’31
27 VAN DIJK ELLEN BOELS DOLMANS CYCLING TEAM 18’36
28 CORDON AUDREY HITEC PRODUCTS 20’52
29 BERLATO ELENA ALE’ CIPOLLINI GALASSIA 22’10
30 CROMWELL TIFFANY SPECIALIZED LULULEMON 22’52
31 KNETEMANN ROXANE RABO LIV WOMEN CYCLING TEAM 22’58
32 GARFOOT KATRIN ORICA AIS 23’00
33 PALADIN ASJA TOP GIRLS FASSA BORTOLO 25’12
34 GILLOW SHARA ORICA AIS 26’36
35 GUDERZO TATIANA ALE’ CIPOLLINI GALASSIA 27’02
36 SCHWEIZER DORIS ASTANA BEPINK WOMENS TEAM 27’20
37 BLAAK CHANTAL SPECIALIZED LULULEMON 27’34
38 RITTER MARTINA BTC CITY LJUBLJANA 28’39
39 GULUMA SERIKA VAIANO FONDRIEST 30’48
40 ARZUFFI ALICE MARIA ASTANA BEPINK WOMENS TEAM 31’03
41 LAWS SHARON UNITEDHEALTHCARE PROFESSIONAL CYCLING 32’22
42 MULLENS PETA WIGGLE HONDA 32’43
43 PIEROBON CHIARA TOP GIRLS FASSA BORTOLO 33’26
44 MUCCIOLI DALIA ASTANA BEPINK WOMENS TEAM 35’08
45 SPRATT AMANDA ORICA AIS 35’15
46 SOSNA KATARZYNA VAIANO FONDRIEST 36’12
47 BATAGELJ POLONA BTC CITY LJUBLJANA 36’38
48 OLJINK OLENA FORNO D’ASOLO ASTUTE 38’08
49 SLAPPENDEL IRIS RABO LIV WOMEN CYCLING TEAM 39’15
50 MENESES GONZALEZ JESSENIA FORNO D’ASOLO ASTUTE 41’46
51 SCANDOLARA VALENTINA ORICA AIS 43’38
52 HALL KATHARINE UNITEDHEALTHCARE PROFESSIONAL CYCLING 43’43
53 BECKER CHARLOTTE WIGGLE HONDA 45’23
54 KERN SPELA BTC CITY LJUBLJANA 45’53
55 SAN SEBASTIAN LASA IRENE BIZKAIA DURANGO 46’03
56 COLLINS EMILY WIGGLE HONDA 46’15
57 ESKAMENDI GIL DORLETA BIZKAIA DURANGO 47’03
58 BRONZINI GIORGIA WIGGLE HONDA 47’10
59 FIORI JENNIFER TOP GIRLS FASSA BORTOLO 47’47
60 SZYBIAK EWELINA VAIANO FONDRIEST 49’11
61 OLIVEIRA FLAVIA SERVETTO FOOTON 50’03
62 WORRACK TRIXI SPECIALIZED LULULEMON 50’25
63 WILBORNE SCOTTI UNITEDHEALTHCARE PROFESSIONAL CYCLING 51’28
64 RYAN CARLA MAREE ALE’ CIPOLLINI GALASSIA 51’28
65 LECHNER EVA RUSVELO 53’17
66 POWERS ALISON UNITEDHEALTHCARE PROFESSIONAL CYCLING 53’32
67 MUSTONEN SARA TEAM GIANT SHIMANO 54’22
68 RIJKES SARAH LOTTO BELISOL LADIES 54’31
69 POLSPOEL MAAIKE TEAM GIANT SHIMANO 55’32
70 PIETERS AMY TEAM GIANT SHIMANO 55’38
71 WILES TAYLER SPECIALIZED LULULEMON 56’08
72 PALADIN SORAYA TOP GIRLS FASSA BORTOLO 56’39
73 GUARISCHI BARBARA ALE’ CIPOLLINI GALASSIA 56’46
74 CONFALONIERI MARIA GIULIA ESTADO DE MEXICO FAREN 56’49
75 FERNANDES SILVA MARCIA BIZKAIA DURANGO 57’03
76 JASINSKA MALGORZATA ALE’ CIPOLLINI GALASSIA 58’26
77 GUNNEWIJK LOES ORICA AIS 59’18
78 RIVERA CORYN UNITEDHEALTHCARE PROFESSIONAL CYCLING 1:00’36
79 OLDS SHELLEY ALE’ CIPOLLINI GALASSIA 1:01’12
80 BITTO IRENE TOP GIRLS FASSA BORTOLO 1:01’28
81 HOSKINS MELISSA ORICA AIS 1:01’30
82 STACHER ALLY SPECIALIZED LULULEMON 1:01’59
83 LAIZANE LIJA VAIANO FONDRIEST 1:03’46
84 D’INTINO AZZURRA S.C. MICHELA FANINI ROX 1:03’50
85 VAN WANROIJ MARIEKE BOELS DOLMANS CYCLING TEAM 1:04’03
86 MACLEAN JESSIE ORICA AIS 1:04’16
87 CHULKOVA ANASTASIYA RUSVELO 1:04’39
88 VEKEMANS ANISHA LOTTO BELISOL LADIES 1:05’42
89 TUSLAITE DAIVA FORNO D’ASOLO ASTUTE 1:05’54
90 PINTAR URSA BTC CITY LJUBLJANA 1:06’57
91 LETH JULIE HITEC PRODUCTS 1:08’17
92 SMALL CARMEN SPECIALIZED LULULEMON 1:08’52
93 TAGLIAFERRO MARTA ALE’ CIPOLLINI GALASSIA 1:08’58
94 HOSKING CHLOE HITEC PRODUCTS 1:09’06
95 DECROIX LIESELOT LOTTO BELISOL LADIES 1:09’08
96 DE SOUZA FERNADES UENIA ESTADO DE MEXICO FAREN 1:10’43
97 NORIEGA MAYALEN BIZKAIA DURANGO 1:13’40
98 FERNANDES SILVA CLEMILDA BIZKAIA DURANGO 1:13’47
99 D’HOORE JOLIEN LOTTO BELISOL LADIES 1:14’54
100 FRAPPORTI SIMONA ASTANA BEPINK WOMENS TEAM 1:15’14
101 FAHLIN EMILIA WIGGLE HONDA 1:15’55
102 RIST LIISI S.C. MICHELA FANINI ROX 1:16’47
103 RODRIGUEZ GUTIERREZ CAROLINA ESTADO DE MEXICO FAREN 1:19’53
104 DE VOCHT LIESBET LOTTO BELISOL LADIES 1:23’33
105 ZHAPAROVA AIZHAN RUSVELO 1:24’21
106 VALSECCHI SILVIA ASTANA BEPINK WOMENS TEAM 1:26’57
107 BORGATO GIADA ESTADO DE MEXICO FAREN 1:27’26
108 BARNES HANNAH UNITEDHEALTHCARE PROFESSIONAL CYCLING 1:29’14
109 COVRIG ANA MARIA ASTANA BEPINK WOMENS TEAM 1:29’41
110 VALENTINI ELENA BTC CITY LJUBLJANA 1:30’03
111 DE VRIES MARIJN TEAM GIANT SHIMANO 1:30’08
112 ALGISI ALICE ASTANA BEPINK WOMENS TEAM 1:33’07
113 RADOTIC MIA BTC CITY LJUBLJANA 1:34’45
114 SOEK JULIA TEAM GIANT SHIMANO 1:35’16
115 BASTIANELLI VALENTINA S.C. MICHELA FANINI ROX 1:36’12
116 KESSLER NINA BOELS DOLMANS CYCLING TEAM 1:39’05
117 WINDER RUTH UNITEDHEALTHCARE PROFESSIONAL CYCLING 1:41’45
118 MOBERG EMILIE HITEC PRODUCTS 1:45’29
119 CUCINOTTA ANNALISA SERVETTO FOOTON 1:46’16
120 KITCHEN LAUREN HITEC PRODUCTS 1:46’57
121 JOHNSEN CECILIE GOTAAS HITEC PRODUCTS 1:49’06
122 CASAR BONILLA ANA TERESA ESTADO DE MEXICO FAREN 1:53’26
123 JANELIUNAITE EDITA FORNO D’ASOLO ASTUTE 2:01’19
124 ILINYKH YULIA BIZKAIA DURANGO 2:02’28
125 HOFFMANN CHANTAL LOTTO BELISOL LADIES 2:04’49
126 GARNER LUCY TEAM GIANT SHIMANO 2:05’13
127 MARCELLI EMMA SERVETTO FOOTON 2:05’20
128 PARRA JESSICA VAIANO FONDRIEST 2:08’05
129 KNOL WILLEKE TEAM GIANT SHIMANO 2:08’54
130 TREVISI ANNA ESTADO DE MEXICO FAREN 2:11’10
131 MARTINI ALESSIA VAIANO FONDRIEST 2:15’22
132 BALDUCCI MICHELA S.C. MICHELA FANINI ROX 2:21’34
133 CECCHINI SILVIA TOP GIRLS FASSA BORTOLO 2:24’21
134 LARI MARINA SERVETTO FOOTON 2:31’56
135 MICHIELETTO GIOVANNA SERVETTO FOOTON 2:38’08

 

Arek Waluga @ArekWaluga77

Foto:corvospro.com