Fernando AlonsoCzas trwania Tour de France to jak zwykle początek transferowych spekulacji. Od 1 sierpnia kolarze mogą podpisywać kontrakty na przyszły sezon, a dziennikarze starają się szukać nowych sensacji.

Francuzi z L’Équipe zasugerowali wczoraj, że projekt drużyny kolarskiej Fernando Alonso (który ma ruszyć w nowym sezonie), może bazować na ekipie Giant-Shimano. W tym temacie wypowiedział się sam szef ekipy Marcela Kittela – Iwan Spekenbrink.

“Ostatniej zimy ustaliliśmy, że naszym głównym partnerem będzie Giant. Istnieje jednak kilka różnych scenariuszy, które są możliwe, a my skrupulatnie je analizujemy. Możliwe jest to, że oprócz logo Giant na naszych koszulkach pojawią się też inne firmy. Musimy rozważać wszystkie oferty. Mogę jednak powiedzieć, że nasza przyszłość jest zapewniona”, powiedział.

“Nie znam plotek w których łączy się nas z ekipą Alonso. Podpisaliśmy umowę z Giantem w grudniu i póki co, to on zapewnia naszą przyszłość. Musimy być im  wdzięczni, ponieważ dzięki tej firmie możemy budować naszą przyszłość”., zakończył.

 

Foto: bettiniphoto.net

Andrzej Gucwa