marcel kittel

Marcel Kittel po raz kolejny pokazuje, że na płaskiej końcówce nie ma sobie równych.

Pierwszy etap Tour of Britain został rozegrany na ulicach Liverpoolu. Kolarze musieli pokonać 104.8 km zupełnie płaskiej trasy, na którą złożyło się 8 okrążeń po 13.1 km. Jako że wyścig odbywał się w samym centrum, peleton mijał kolejne atrakcje turystyczne. Natomiast kibice mogli podziwiać wiele gwiazd kolarstwa, które stanęły na starcie – Bradleya Wigginsa (Sky Team), Nico Roche’a (Tinkoff-Saxo) czy Marka Cavendisha (Omega Pharma-Quick Step).

Jak można było się spodziewać, niedługo po starcie zaczęła uciekać niewielka grupa. Znaleźli się w niej Richard Handley (Rapha Condor JLT), Jon Mould (NFTO Pro Cycling), Sonny Colbrelli (Bardiani-CSF) i Mark Mcnally (An Post – Chain Reaction). Przez większą część wyścigu utrzymywali około 1-2 minuty przewagi nad peletonem. Colbrelli skupił się na wygrywaniu lotnych premii, natomiast Mcnally postawił na premie górskie.

Ale z przodu peletonu mocno pracowały ekipy Giant-Shimano i Sky Team, dzięki czemu na ostatnim okrążeniu ucieczka została zlikwidowana. Praca ekipy Giant-Shimano opłaciła się, bo w sprincie najszybszy okazał się Marcel Kittel. Trzecie miejsce zajął Mark Cavendish.

Najlepszy z Polaków – Michał Kwiatkowski (Omega Pharma – Quick Step) był 32.

Wyniki:

1 Marcel KITTEL Team Giant-Shimano 2:16:35
2 Nicola RUFFONI Bardiani CSF 0:00:00
3 Mark CAVENDISH Omega Pharma-QuickStep 0:00:00
4 Tyler FARRAR Garmin-Sharp 0:00:00
5 Ben SWIFT Team Sky 0:00:00
6 Barry MARKUS Belkin Pro Cycling Team 0:00:00
7 Daniel MCLAY Great Britain 0:00:00
8 Heinrich HAUSSLER IAM Cycling 0:00:00
9 Nikolay TRUSOV Tinkoff-Saxo 0:00:00
10 Enrique SANZ UNZUE Movistar Team 0:00:00
11 Alex PETERS Madison Genesis 0:00:00
12 Sam BENNETT Team NetApp-Endura 0:00:00
13 Sebastian LANDER BMC Racing Team 0:00:00
14 Rick ZABEL BMC Racing Team 0:00:00
15 Yanto BARKER Team Raleigh 0:00:00
16 Adam BLYTHE NFTO 0:00:00
17 Morgan KNEISKY Team Raleigh 0:00:00
18 Jetse BOL Belkin Pro Cycling Team 0:00:00
19 Tom VEELERS Team Giant-Shimano 0:00:00
20 Chris OPIE Rapha Condor JLT 0:00:00
21 Alex DOWSETT Movistar Team 0:00:00
22 Charles PLANET Team Novo Nordisk 0:00:00
23 Jérôme PINEAU IAM Cycling 0:00:00
24 Owain DOULL An Post – Chainreaction 0:00:00
25 Ian WILKINSON Team Raleigh 0:00:00
26 Niki TERPSTRA Omega Pharma-QuickStep 0:00:00
27 Bram TANKINK Belkin Pro Cycling Team 0:00:00
28 James LOWSLEY WILLIAMS NFTO 0:00:00
29 Martijn VERSCHOOR Team Novo Nordisk 0:00:00
30 Matthieu BOULO Team Raleigh 0:00:00
31 Andreas STAUFF MTN – Qhubeka 0:00:00
32 Michal KWIATKOWSKI Omega Pharma-QuickStep 0:00:00
33 Matthias BRANDLE IAM Cycling 0:00:00
34 Mark RENSHAW Omega Pharma-QuickStep 0:00:00
35 Bernhard EISEL Team Sky 0:00:00
36 Germain BURTON Great Britain 0:00:00
37 Thomas STEWART Madison Genesis 0:00:00
38 Christopher LAWLESS Great Britain 0:00:00
39 Bert DE BACKER Team Giant-Shimano 0:00:00
40 Albert TIMMER Team Giant-Shimano 0:00:00
41 Sylvain CHAVANEL IAM Cycling 0:00:00
42 Martin KOHLER BMC Racing Team 0:00:00
43 Kristian HOUSE Rapha Condor JLT 0:00:00
44 Robert PARTRIDGE Giordana Racing Team 0:00:00
45 Rory SUTHERLAND Tinkoff-Saxo 0:00:00
46 Hugh CARTHY Rapha Condor JLT 0:00:00
47 Sebastian HENAO GOMEZ Team Sky 0:00:00
48 Jon IZAGUIRRE INSAUSTI Movistar Team 0:00:00
49 Enrico BATTAGLIN Bardiani CSF 0:00:00
50 George ATKINS Team Raleigh 0:00:00
51 Dylan VAN BAARLE Garmin-Sharp 0:00:00
52 Thomas DEKKER Garmin-Sharp 0:00:00
53 Ignatas KONOVALOVAS MTN – Qhubeka 0:00:00
54 Francesco Manuel BONGIORNO Bardiani CSF 0:00:00
55 Edoardo ZARDINI Bardiani CSF 0:00:00
56 Michal GOLAS Omega Pharma-QuickStep 0:00:00
57 Dennis VAN NIEKERK MTN – Qhubeka 0:00:00
58 Christopher LATHAM Great Britain 0:00:00
59 Sébastien REICHENBACH IAM Cycling 0:00:00
60 Sonny COLBRELLI Bardiani CSF 0:00:00
61 Dylan TEUNS BMC Racing Team 0:00:00
62 Thomas MOSES Rapha Condor JLT 0:00:00
63 Rasmus GULDHAMMER Tinkoff-Saxo 0:00:00
64 Leopold KÖNIG Team NetApp-Endura 0:00:00
65 Pablo LASTRAS GARCIA Movistar Team 0:00:00
66 Thomas SCULLY Madison Genesis 0:00:00
67 Jack WILSON An Post – Chainreaction 0:00:00
68 Maarten WYNANTS Belkin Pro Cycling Team 0:00:00
69 Dale APPLEBY NFTO 0:00:00
70 Jan BARTA Team NetApp-Endura 0:00:00
71 Scott THWAITES Team NetApp-Endura 0:00:00
72 Ian BIBBY Madison Genesis 0:00:00
73 Paul VOSS Team NetApp-Endura 0:00:00
74 Bradley WIGGINS Team Sky 0:00:00
75 Lars-Petter NORDHAUG Belkin Pro Cycling Team 0:00:00
76 Manuele BOARO Tinkoff-Saxo 0:00:00
77 Giovanni VISCONTI Movistar Team 0:00:00
78 Bradley MORGAN Giordana Racing Team 0:00:00
79 Karel HNIK MTN – Qhubeka 0:00:00
80 Peter VELITS BMC Racing Team 0:00:00
81 Joshua HUNT NFTO 0:00:00
82 Linus GERDEMANN MTN – Qhubeka 0:00:00
83 Kevin ISTA IAM Cycling 0:00:00
84 Jonathan MOULD NFTO 0:00:00
85 David LOPEZ GARCIA Team Sky 0:00:00
86 David LOZANO RIBA Team Novo Nordisk 0:00:00
87 Ryan MULLEN An Post – Chainreaction 0:00:00
88 Richard HANDLEY Rapha Condor JLT 0:00:00
89 Michael CUMING Rapha Condor JLT 0:00:00
90 Mark MCNALLY An Post – Chainreaction 0:00:00
91 Julien VERMOTE Omega Pharma-QuickStep 0:00:00
92 Dylan GIRDLESTONE Garmin-Sharp 0:00:00
93 Mark CHRISTIAN Team Raleigh 0:00:00
94 Songezo JIM MTN – Qhubeka 0:00:00
95 James MOSS Giordana Racing Team 0:00:00
96 Steve LAMPIER Giordana Racing Team 0:00:00
97 Rick FLENS Belkin Pro Cycling Team 0:00:00
98 Joonas HENTTALA Team Novo Nordisk 0:00:00
99 Samuel HARRISON NFTO 0:00:00
100 Liam HOLOHAN Madison Genesis 0:00:00
101 Daniel PEARSON Great Britain 0:00:00
102 Tao GEOGHEGAN HART Great Britain 0:00:00
103 Stephen CUMMINGS BMC Racing Team 0:00:00
104 Nicolas ROCHE Tinkoff-Saxo 0:00:00
105 Tom STAMSNIJDER Team Giant-Shimano 0:00:00
106 Sylvester SZMYD Movistar Team 0:00:00
107 Nathan EDMONDSON Giordana Racing Team 0:00:00
108 Michael James NORTHEY Madison Genesis 0:00:00
109 Marcin BIALOBLOCKI Giordana Racing Team 0:00:00
110 Glen O’SHEA An Post – Chainreaction 0:00:00
111 Javier MEGIAS LEAL Team Novo Nordisk 0:00:00
112 Andrea PIECHELE Bardiani CSF 0:00:00
113 Lasse Norman HANSEN Garmin-Sharp 0:00:00
114 Jack BAUER Garmin-Sharp 0:00:00
115 Shane ARCHBOLD An Post – Chainreaction 0:00:00
116 Christopher JUUL JENSEN Tinkoff-Saxo 0:00:00
117 Daniel SCHORN Team NetApp-Endura 0:00:00
118 Ian STANNARD Team Sky 0:00:00
119 Brian BULGAC Team Giant-Shimano 0:05:01
120 Andrea PERON Team Novo Nordisk 0:00:00
 
Klasyfikacja generalna:
1 Marcel KITTEL Team Giant-Shimano 2:16:25
2 Sonny COLBRELLI Bardiani CSF 0:00:01
3 Nicola RUFFONI Bardiani CSF 0:00:04
4 Jonathan MOULD NFTO 0:00:04
5 Mark CAVENDISH Omega Pharma-QuickStep 0:00:06
6 Richard HANDLEY Rapha Condor JLT 0:00:07
7 Tyler FARRAR Garmin-Sharp 0:00:10
8 Ben SWIFT Team Sky 0:00:10
9 Barry MARKUS Belkin Pro Cycling Team 0:00:10
10 Daniel MCLAY Great Britain 0:00:10
11 Heinrich HAUSSLER IAM Cycling 0:00:10
12 Nikolay TRUSOV Tinkoff-Saxo 0:00:10
13 Enrique SANZ UNZUE Movistar Team 0:00:10
14 Alex PETERS Madison Genesis 0:00:10
15 Sam BENNETT Team NetApp-Endura 0:00:10
16 Sebastian LANDER BMC Racing Team 0:00:10
17 Rick ZABEL BMC Racing Team 0:00:10
18 Yanto BARKER Team Raleigh 0:00:10
19 Adam BLYTHE NFTO 0:00:10
20 Morgan KNEISKY Team Raleigh 0:00:10
21 Jetse BOL Belkin Pro Cycling Team 0:00:10
22 Tom VEELERS Team Giant-Shimano 0:00:10
23 Chris OPIE Rapha Condor JLT 0:00:10
24 Alex DOWSETT Movistar Team 0:00:10
25 Charles PLANET Team Novo Nordisk 0:00:10
26 Jérôme PINEAU IAM Cycling 0:00:10
27 Owain DOULL An Post – Chainreaction 0:00:10
28 Ian WILKINSON Team Raleigh 0:00:10
29 Niki TERPSTRA Omega Pharma-QuickStep 0:00:10
30 Bram TANKINK Belkin Pro Cycling Team 0:00:10
31 James LOWSLEY WILLIAMS NFTO 0:00:10
32 Martijn VERSCHOOR Team Novo Nordisk 0:00:10
33 Matthieu BOULO Team Raleigh 0:00:10
34 Andreas STAUFF MTN – Qhubeka 0:00:10
35 Michal KWIATKOWSKI Omega Pharma-QuickStep 0:00:10
36 Matthias BRANDLE IAM Cycling 0:00:10
37 Mark RENSHAW Omega Pharma-QuickStep 0:00:10
38 Bernhard EISEL Team Sky 0:00:10
39 Germain BURTON Great Britain 0:00:10
40 Thomas STEWART Madison Genesis 0:00:10
41 Christopher LAWLESS Great Britain 0:00:10
42 Bert DE BACKER Team Giant-Shimano 0:00:10
43 Albert TIMMER Team Giant-Shimano 0:00:10
44 Sylvain CHAVANEL IAM Cycling 0:00:10
45 Martin KOHLER BMC Racing Team 0:00:10
46 Kristian HOUSE Rapha Condor JLT 0:00:10
47 Robert PARTRIDGE Giordana Racing Team 0:00:10
48 Rory SUTHERLAND Tinkoff-Saxo 0:00:10
49 Hugh CARTHY Rapha Condor JLT 0:00:10
50 Sebastian HENAO GOMEZ Team Sky 0:00:10
51 Jon IZAGUIRRE INSAUSTI Movistar Team 0:00:10
52 Enrico BATTAGLIN Bardiani CSF 0:00:10
53 George ATKINS Team Raleigh 0:00:10
54 Dylan VAN BAARLE Garmin-Sharp 0:00:10
55 Thomas DEKKER Garmin-Sharp 0:00:10
56 Ignatas KONOVALOVAS MTN – Qhubeka 0:00:10
57 Francesco Manuel BONGIORNO Bardiani CSF 0:00:10
58 Edoardo ZARDINI Bardiani CSF 0:00:10
59 Michal GOLAS Omega Pharma-QuickStep 0:00:10
60 Dennis VAN NIEKERK MTN – Qhubeka 0:00:10
61 Christopher LATHAM Great Britain 0:00:10
62 Sébastien REICHENBACH IAM Cycling 0:00:10
63 Dylan TEUNS BMC Racing Team 0:00:10
64 Thomas MOSES Rapha Condor JLT 0:00:10
65 Rasmus GULDHAMMER Tinkoff-Saxo 0:00:10
66 Leopold KÖNIG Team NetApp-Endura 0:00:10
67 Pablo LASTRAS GARCIA Movistar Team 0:00:10
68 Thomas SCULLY Madison Genesis 0:00:10
69 Jack WILSON An Post – Chainreaction 0:00:10
70 Maarten WYNANTS Belkin Pro Cycling Team 0:00:10
71 Dale APPLEBY NFTO 0:00:10
72 Jan BARTA Team NetApp-Endura 0:00:10
73 Scott THWAITES Team NetApp-Endura 0:00:10
74 Ian BIBBY Madison Genesis 0:00:10
75 Paul VOSS Team NetApp-Endura 0:00:10
76 Bradley WIGGINS Team Sky 0:00:10
77 Lars-Petter NORDHAUG Belkin Pro Cycling Team 0:00:10
78 Manuele BOARO Tinkoff-Saxo 0:00:10
79 Giovanni VISCONTI Movistar Team 0:00:10
80 Bradley MORGAN Giordana Racing Team 0:00:10
81 Karel HNIK MTN – Qhubeka 0:00:10
82 Peter VELITS BMC Racing Team 0:00:10
83 Joshua HUNT NFTO 0:00:10
84 Linus GERDEMANN MTN – Qhubeka 0:00:10
85 Kevin ISTA IAM Cycling 0:00:10
86 David LOPEZ GARCIA Team Sky 0:00:10
87 David LOZANO RIBA Team Novo Nordisk 0:00:10
88 Ryan MULLEN An Post – Chainreaction 0:00:10
89 Michael CUMING Rapha Condor JLT 0:00:10
90 Mark MCNALLY An Post – Chainreaction 0:00:10
91 Julien VERMOTE Omega Pharma-QuickStep 0:00:10
92 Dylan GIRDLESTONE Garmin-Sharp 0:00:10
93 Mark CHRISTIAN Team Raleigh 0:00:10
94 Songezo JIM MTN – Qhubeka 0:00:10
95 James MOSS Giordana Racing Team 0:00:10
96 Steve LAMPIER Giordana Racing Team 0:00:10
97 Rick FLENS Belkin Pro Cycling Team 0:00:10
98 Joonas HENTTALA Team Novo Nordisk 0:00:10
99 Samuel HARRISON NFTO 0:00:10
100 Liam HOLOHAN Madison Genesis 0:00:10
101 Daniel PEARSON Great Britain 0:00:10
102 Tao GEOGHEGAN HART Great Britain 0:00:10
103 Stephen CUMMINGS BMC Racing Team 0:00:10
104 Nicolas ROCHE Tinkoff-Saxo 0:00:10
105 Tom STAMSNIJDER Team Giant-Shimano 0:00:10
106 Sylvester SZMYD Movistar Team 0:00:10
107 Nathan EDMONDSON Giordana Racing Team 0:00:10
108 Michael James NORTHEY Madison Genesis 0:00:10
109 Marcin BIALOBLOCKI Giordana Racing Team 0:00:10
110 Glen O’SHEA An Post – Chainreaction 0:00:10
111 Javier MEGIAS LEAL Team Novo Nordisk 0:00:10
112 Andrea PIECHELE Bardiani CSF 0:00:10
113 Lasse Norman HANSEN Garmin-Sharp 0:00:10
114 Jack BAUER Garmin-Sharp 0:00:10
115 Shane ARCHBOLD An Post – Chainreaction 0:00:10
116 Christopher JUUL JENSEN Tinkoff-Saxo 0:00:10
117 Daniel SCHORN Team NetApp-Endura 0:00:10
118 Ian STANNARD Team Sky 0:00:10
119 Andrea PERON Team Novo Nordisk 0:00:10
120 Brian BULGAC Team Giant-Shimano 0:05:11

 

Foto:bettiniphoto.net

Ania Gmaj