Emma JohansonEmma Johanson (Orica Ais) zwyciężyła na ostatnim etapie Boels Ladies Tour. Trzecia była Katarzyna Niewiadoma (Rabo-Liv), która dodatkowo wygrała klasyfikację górską.

Ostatni etap Boels Ladies Tour była dla pań nie lada wyzwaniem. Do pokonania niespełna 104 kilometry, a na trasie sześć oznaczonych górskich premii. Był wśród nich legendarny Cauberg, który zawodniczki musiały pokonać dwukrotnie.

Już na pierwszych dwóch podjazdach peleton podzielił się na grupki, a na czele samotnie kręciła Shelley Olds (Alé Cipollini). Czujnie jechała Katarzyna Niewiadoma (Rabobank – Liv), która walczyła na każdej górskiej premii o utrzymanie koszulki najlepszej góralki. Amerykanka Olds została wchłonięta przez pierwszą grupkę podczas podjazdu pod Dodemanweg. W tej grupce kręciły: Niewiadoma i Roxane Knetemann (obie Rabobank – Liv), Megan Guarnier (Boels Dolmans), Chantal Blaak i Karol-Ann Canuel (obie Specialized-lululemon), Melissa Hoskins (Orica AIS), Tatiana Guderzo (Alé Cipollini ) i Elisa Longo Borghini (Hitec Products).

Pod Cauberg zaatakowały Niewiadoma, Canuel i Longo Borghini. Polka na premii górskiej zajęła drugie miejsce za Longo Borghini, a za ich plecami ruszyła Emma Johanson (Orica – Ais).

Szwedka jako pierwsza przekroczyła linię mety z przewaga trzech sekund nad Tatianą Guderzo (Ale Cipollini). Trzecia na mecie zameldowała się Katarzyna Niewiadoma (Rabo-Liv)! Jedenaste miejsce zajęła Malgorzata Jasińska (Ale Cipollini).

W klasyfikacji generalnej końcowy triumf odniosła Evelyn Stevens (Specialized-lululemon). Najlepszą z Polek była ósma Kasia Niewiadoma. Tuz za niej wyścig ukończyła Gosia Jasińska!

Wyniki:

1 JOHANSSON EmmaOrica – AIS2:49:03
2 GUDERZO TatianaAlé Cipollini0:03
3 NIEWIADOMA KatarzynaRabobank-Liv Woman Cycling Team,,
4 STEVENS EvelynSpecialized-lululemon,,
5 VAN DIJK EllenBoels – Dolmans Cycling Team,,
6 BRENNAUER LisaSpecialized-lululemon,,
7 LONGO BORGHINI ElisaHitec Products,,
8 GUARNIER MeganBoels – Dolmans Cycling Team,,
9 LICHTENBERG ClaudiaTeam Giant-Shimano,,
10 KNETEMANN RoxaneRabobank-Liv Woman Cycling Team0:30
11 JASINSKA MalgorztaAlé Cipollini0:56
12 CANUEL Karol-annSpecialized-lululemon2:10
13 DAAMS JessieBoels – Dolmans Cycling Team3:17
14 OLDS ShelleyAlé Cipollini,,
15 GUARISCHI BarbaraAlé Cipollini,,
16 ZORZI SusannaAstana BePink Womens Team,,
17 PIETERS AmyTeam Giant-Shimano,,
18 BERLATO ElenaAlé Cipollini,,
19 HEINE Vita,,
20 KIESANOWSKI JoanneTeam TIBCO – To The Top,,
21 GILLOW SharaOrica – AIS,,
22 STULTIENS SabrinaRabobank-Liv Woman Cycling Team,,
23 FIDANZA AriannaEstado de México-Faren Kuota,,
24 PAVIN MichelaAlé Cipollini,,
25 NUMAINVILLE JoëlleOptum p/b Kelly Benefit Strategies,,
26 GLAESSER JasminTeam TIBCO – To The Top,,
27 HAHN JacquelineBigla Cycling Team,,
28 TETRICK AlisonAstana BePink Womens Team3:23
29 KOEDOODER VeraBigla Cycling Team3:25
30 SLAPPENDEL IrisRabobank-Liv Woman Cycling Team,,
31 MAJERUS ChristineBoels – Dolmans Cycling Team,,
32 MILLER AmandaTeam TIBCO – To The Top3:43
33 HOSKINS MelissaOrica – AIS,,
34 VAN WANROIJ MariekeBoels – Dolmans Cycling Team,,
35 BLAAK ChantalSpecialized-lululemon,,
36 DVORAK AndreaTeam TIBCO – To The Top3:47
37 SMALL CarmenSpecialized-lululemon7:43
38 KASPER RomyBoels – Dolmans Cycling Team,,
39 MOBERG EmilieHitec Products,,
40 HOOGEBOOM Roos10:26
41 TENNIGLO MoniekRabobank-Liv Woman Cycling Team,,
42 DRUYTS KellyTopsport Vlaanderen – Pro – Duo10:29
43 MUSTONEN SaraTeam Giant-Shimano,,
44 FISCHER Heather10:41
45 VAN GLABEKE Shana10:56
46 HOEKSMA IlonaParkhotel Valkenburg12:57
47 BECKERINGH Nike12:58
48 BORGERINK Mariël,,
49 VAN DEN HOEK BiancaParkhotel Valkenburg,,
50 CONFALONIERI Maria GiuliaEstado de México-Faren Kuota13:01
51 MACLEAN JessieOrica – AIS,,
52 KOMANSKI Lauren,,
53 SOEK JuliaTeam Giant-Shimano,,
54 VAN DE REE MoniqueParkhotel Valkenburg,,
55 RIJKES SarahLotto Belisol Ladies,,
56 ANTONNEAU Kaitlin,,
57 D’HOORE JolienLotto Belisol Ladies,,
58 EDMONDSON AnnetteOrica – AIS,,
59 FRAPPORTI SimonaAstana BePink Womens Team,,
60 NIESSEN Kirsten,,
61 CUCINOTTA AnnalisaServetto Footon,,
DNF SCANDOLARA ValentinaOrica – AIS-
DNF RYAN KendallTeam TIBCO – To The Top-
DNF DE VRIES MarijnTeam Giant-Shimano-
DNF KNOL WillekeTeam Giant-Shimano-
DNF CORDON AudreyHitec Products-
DNF DOBRYNINA KseniyaAstana BePink Womens Team-
DNF COVRIG AnaAstana BePink Womens Team-
DNF GEBHARDT ElkeBigla Cycling Team-
DNF BARTELLONI BeatriceWiggle Honda Pro Cycling-
DNF LEPISTÖ LottaBigla Cycling Team-
DNF STEPHENS LaurenTeam TIBCO – To The Top-
DNF VAN GOGH NatalieParkhotel Valkenburg-
DNF SCHWAGER PatriciaTeam TIBCO – To The Top-
DNF DUYCK Ann-sophie-
DNF DOM AnneliesFuturumshop.nl-Zannata-
DNF EHRLER DesireeBigla Cycling Team-
DNF KOPECKY LotteTopsport Vlaanderen – Pro – Duo-
DNF ELZING Karen-
DNF WOERING HenrietteTeam Rytger-
DNF SPOOR Winanda-
DNF MARKUS KellyTeam Rytger-
DNF GOOSSENS Veerle-
DNF DE BEUS Margriet-
DNF KOSTER AnouskaFuturumshop.nl-Zannata-
DNF PIJNENBORG MaschaFuturumshop.nl-Zannata-
DNF BAAS Carleen-
DNF KREUZE Ingeborg-
DNF TEMPERT Ingrid-
DNS SLIK RozanneParkhotel Valkenburg-
DNS ARMITSTEAD ElizabethBoels – Dolmans Cycling Team-

 

Klasyfikacja generalna:

1 STEVENS EvelynSpecialized-lululemon14:52:38
2 BRENNAUER LisaSpecialized-lululemon0:05
3 VAN DIJK EllenBoels – Dolmans Cycling Team0:11
4 LICHTENBERG ClaudiaTeam Giant-Shimano0:33
5 JOHANSSON EmmaOrica – AIS0:34
6 LONGO BORGHINI ElisaHitec Products1:03
7 GUDERZO TatianaAlé Cipollini1:05
8 NIEWIADOMA KatarzynaRabobank-Liv Woman Cycling Team1:18
9 JASINSKA MalgorztaAlé Cipollini1:25
10 GUARNIER MeganBoels – Dolmans Cycling Team1:35
11 KNETEMANN RoxaneRabobank-Liv Woman Cycling Team1:41
12 CANUEL Karol-annSpecialized-lululemon3:10
13 TETRICK AlisonAstana BePink Womens Team3:35
14 HAHN JacquelineBigla Cycling Team4:04
15 OLDS ShelleyAlé Cipollini4:30
16 STULTIENS SabrinaRabobank-Liv Woman Cycling Team4:33
17 KOEDOODER VeraBigla Cycling Team4:35
18 SLAPPENDEL IrisRabobank-Liv Woman Cycling Team4:39
19 BLAAK ChantalSpecialized-lululemon4:41
20 NUMAINVILLE JoëlleOptum p/b Kelly Benefit Strategies4:47
21 KIESANOWSKI JoanneTeam TIBCO – To The Top4:50
22 HOSKINS MelissaOrica – AIS4:54
23 BERLATO ElenaAlé Cipollini4:56
24 GUARISCHI BarbaraAlé Cipollini5:02
25 MAJERUS ChristineBoels – Dolmans Cycling Team5:05
26 PIETERS AmyTeam Giant-Shimano5:08
27 DAAMS JessieBoels – Dolmans Cycling Team5:10
28 ZORZI SusannaAstana BePink Womens Team5:11
29 GLAESSER JasminTeam TIBCO – To The Top5:20
30 MILLER AmandaTeam TIBCO – To The Top5:21
31 PAVIN MichelaAlé Cipollini5:51
32 DVORAK AndreaTeam TIBCO – To The Top5:56
33 HEINE Vita6:00
34 GILLOW SharaOrica – AIS6:16
35 VAN WANROIJ MariekeBoels – Dolmans Cycling Team8:02
36 KASPER RomyBoels – Dolmans Cycling Team8:28
37 SMALL CarmenSpecialized-lululemon8:43
38 MOBERG EmilieHitec Products9:37
39 FIDANZA AriannaEstado de México-Faren Kuota10:13
40 FISCHER Heather11:57
41 DRUYTS KellyTopsport Vlaanderen – Pro – Duo12:20
42 MUSTONEN SaraTeam Giant-Shimano12:27
43 TENNIGLO MoniekRabobank-Liv Woman Cycling Team12:28
44 HOOGEBOOM Roos12:34
45 VAN GLABEKE Shana13:19
46 MACLEAN JessieOrica – AIS13:38
47 D’HOORE JolienLotto Belisol Ladies13:52
48 VAN DEN HOEK BiancaParkhotel Valkenburg14:03
49 CONFALONIERI Maria GiuliaEstado de México-Faren Kuota14:29
50 FRAPPORTI SimonaAstana BePink Womens Team14:34
51 KOMANSKI Lauren14:42
52 BECKERINGH Nike14:57
53 HOEKSMA IlonaParkhotel Valkenburg15:08
54 VAN DE REE MoniqueParkhotel Valkenburg15:15
55 BORGERINK Mariël15:28
56 ANTONNEAU Kaitlin15:38
57 RIJKES SarahLotto Belisol Ladies15:40
58 CUCINOTTA AnnalisaServetto Footon15:56
59 EDMONDSON AnnetteOrica – AIS16:08
60 NIESSEN Kirsten16:09
61 SOEK JuliaTeam Giant-Shimano16:46

@ArekWaluga77

Foto: corvospro