giant-shimanoTeam Giant-Alpecin (Giant-Shimano) wystartuje w wyścigu Tour Down Under z celem zajęcia jak najlepszego miejsca w klasyfikacji generalnej. Liderami drużyny będą Tom Dumoulin i Simon Geschke. 

– Naszym głównym celem w tym wyścigu będzie klasyfikacja generalna, ale jak się ma w składzie takiego zawodnika, jak Marcel Kittel, to nie można zapominać także o sprintach. Nasza drużyna nie będzie zbudowana wokół sprinterów, zatem będziemy musieli dostosować się do panujących tam warunków, sprawdzić formę, czyli to, jak przepracowaliśmy zimę – powiedział Addy Engels, trener Giant-Alpecin.

Poza Australijczykami, trudno znaleźć kolarza, dla którego jednym z głównych celów jest Tour Down Under. Dlatego dla Marcela Kittela będzie to pierwsze, poważniejsze sprawdzenie formy w konfrontacji z innymi kolarzami.

– Świetnie będzie sprawdzić nogę po zimowych treningach, zwłaszcza w tak pięknym miejscu, jakim jest Adelajda. Mimo że nie będzie na tym wyścigu wielu okazji dla szybkich kolarzy, to jedziemy tam z mocnym składem i będziemy walczyć – skomentował australijską inaugurację sezonu Kittel.

Pełny skład Giant-Alpecin na Tour Down Under 2015:

Lawson Craddock (USA)
Tom Dumoulin (NED)
Simon Geschke (GER)
Chad Haga (USA)
Marcel Kittel (GER)
Koen De Kort (NED)
Albert Timmer (NED)

Marta Wiśniewska