Barłomiej Matysiak (CCC Polsat Polkowice)Mistrz Polski Bartłomiej Matysiak (CCC Polsat Polkowice) został nowym liderem w kolarskiej ProLidze. Zdobywając złoty medal w wyścigu ze startu wspólnego w Sobótce wywalczył 100 punktów wyprzedzając w klasyfikacji po dziesięciu wyścigach Kamila Gradka (BDC MarcPol).

Gradek, który prowadził prawie od początku sezonu w Sobótce, uzyskał 30 punktów za 4. miejsce w czasówce i traci teraz do Matysiaka 28 punktów, co zapowiada ciekawą rywalizację w dalszej części sezonu. Na trzecie awansował zeszłoroczny zwycięzca ProLigi, Mateusz Taciak (CCC Polsat Polkowice), który w Sobótce zdobył brązowy medal w jeździe na czas. Do pierwszej „10” i to od razu na 4. miejsce „wskoczył” srebrny medalista MP ze startu wspólnego, Paweł Franczak (ActiveJet).

ProLiga to cykl 19 najważniejszych polskich wyścigów szosowych. Kolejna impreza z cyklu ProLigi to Wyścig Solidarności (2-5.07.2014).

Na zdjęciu medaliści mistrzostw Polski Sobótka 2014, Michał Podlaski, Bartłomiej Matysiak i Paweł Franczak.

Poprzedni artykułTour de France: Skład AG2R La Mondiale
Następny artykułEurope Tour: Prowadzenie Nielsena. Wysokie lokaty CCC i BDC w drużynówce.