Magnus Cort NielsenMagnus Cort Nielsen (Team Cult Energy), Cofidis oraz Włosi, prowadzą w poszczególnych klasyfikacjach rankingu UCI WorldTour.

Młodziutki Duńczyk w tym roku na swoim koncie zgromadził już czternaście zwycięstw w wyścigach UCI! 21-latek najczęściej triumfował w klasykach kategorii 1.2. Dzięki temu w klasyfikacji UCI Europe Tour ma 378 punktów. Małą stratę mają do niego drugi oraz trzeci w zestawieniu Sony Colbrelli (Bardiani CSF) i Tom Van Asbroeck (Topsport Vlaanderen). Obaj zawodnicy mają 336 punktów, jednak Włoch ma dwa zwycięstwa i dzięki temu wyprzedza Belga. Najlepszym z Polaków jest Paweł Bernas (BDC MarcPol), który wywalczył w tym roku już 136,5 pkt.

Najlepszą ekipą w Europie jest obecnie Cofidis. CCC Polsat Polkowice spadło z siódmego na dziesiąte miejsce. Podopieczni Piotra Wadeckiego zgromadzili 649 punktów. Na trzynaste miejsce awansowali kolarze Dariusza Banaszka. BDC MarcPol do tej pory było dwudzieste. Obecnie „niebiescy” mają 510,5 pkt.

W klasyfikacji narodów prowadzą Włosi, a Polska awansowała z ósmego na siódme miejsce.