Fot. Wanty-Groupe Gobert

Rozgrywany w Belgii wyścig Nationale Sluitingprijs Putte Kapellen (17.10) zdecyduje o tym, która drużyna zajmie pierwsze miejsce w rankingu UCI Europe Tour. Walka rozstrzygnie się pomiędzy Cofidisem a Wanty-Groupe Gobert. 

Drużyna Cofidis prowadziła w rankingu UCI Europe Tour przez większą część sezonu, przede wszystkim dzięki sprinterskim sukcesom Nacera Bouhanniego. Z kolei do drużyny Wanty-Groupe Gobert należą ostatnie wyścigi. Dość wymienić zwycięstwa Guillaume`a Martina w Giro della Toscana oraz Andrei Pasqualona w Coppa Sabatini.

Ranking UCI Europe Tour aktualizowany jest w każdy poniedziałek. W miniony jedynie dziesięcioma punktami prowadzili Francuzi, ale dzięki szóstemu miejscu Xandro Meurisse w środowym Famenne Ardenne Classic, to Belgowie objęli prowadzenie.

Obie drużyny startowały w sobotnim Tacx Cycling Classic, ale drużyna Wanty-Groupe Gobert będzie miała szansę, pod nieobecność rywali, zdobyć decydujące punkty w wyścigu Nationale Sluitingprijs Putte Kapellen.

Dla drużyn z licencjami Pro Continental zwycięstwo w rankingu UCI Europe Tour jest nie tylko kwestią dumy i prestiżu, ale przede wszystkim otwarciem drzwi do najważniejszych wyścigów rangi World Tour.

Polska drużyna CCC Sprandi Polkowice zamyka obecnie pierwszą dziesiątkę z dorobkiem 1729 punktów.

Poprzedni artykułWout Poels o wzlotach i upadkach w sezonie 2017
Następny artykułTour of Turkey 2017: Theuns z etapem, Ulissi z wyścigiem
Absolwentka dziennikarstwa i komunikacji społecznej na Uniwersytecie Warmińsko-Mazurskim w Olsztynie. W kolarstwie szosowym urzeka ją estetyka tej dyscypliny stojąca w opozycji do cierpienia. Amatorsko jeździ na rowerze górskim i szosowym, przejeżdżając kilka tysięcy kilometrów rocznie.
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments