fot. Michał Kapusta / naszosie.pl

Zwycięzca CCC Tour Grodów Piastowskich i Bałtyk-Karkonosze Tour ma już prawie trzy razy więcej punktów od drugiego Leszka Plucińskiego!

Dwa pierwsze wyścigi odnowionej ProLigi nie pasowały “Rutkowi”, ale już pierwsze etapówki idealnie wpasowały się w jego umiejętności. Triumfy w “Grodach” i “Bałtyku” przyniosły kolarzowi Wibatech 7R Fuji po 87 punktów, co razem z sześcioma oczkami za siódmą lokatę w Memoriale Trochanowskiego sumuje się do 180 punktów.

Drugi jest Leszek Pluciński (CCC Sprandi Polkowice) z 71 punktami. Na jego koncie widnieje 56 za Grody (2. miejsce) i 15 za Bałtyk-Karkonosze (5. miejsce). Trzeci Grzegorz Stępniak (Wibatech 7R Fuji) był wysoko w każdym z czterech dotychczasowych wyścigów cyklu i aktualnie posiada 65 punktów.

W kategorii U23 na razie jako jedyny swój dorobek wzbogacił Alan Banaszek (CCC Sprandi Polkowice). Młody kolarz “Pomarańczowych” wydaje się niezagrożenie zmierzać po tytuł najlepszego młodzieżowca ProLigi 2017. To oznacza też, że zespół Banaszka jest liderem zestawienia ekip U23.

Dzięki znakomitym wynikom Rutkiewicza i Stępniaka również w klasyfikacji drużynowej to Wibatech 7R Fuji lideruje ze sporą przewagą – 263 punkty. Drugie CCC Sprandi Polkowice posiada 132 “oczka”, a trzeci Team Hurom 99.

Pełny ranking po 4 z 18 wyścigów – tutaj