Nicolas Roche małeAdriano Malori (Movistar) zwyciężył trzeci, ostatni etap francuskiej etapówki – Route du Sud – la Dépęche du Midi (kat. 2.1). Klasyfikacja generalna dla Nicolasa Roche’a (Tinkoff-Saxo).

Ostatni etap Route du Sud prowadził z miejscowości Saint-Gaudens do Castres i liczył 179 kilometrów.

Najszybciej ten dystans pokonał Adriano Malori, który zdecydował się w końcówce na solowy atak i z przewagą pięciu sekund przyjechał przed grupą zasadniczą. Z peletonu najszybciej finiszował Benjamin Giraud  (Team La Pomme Marseille 13), trzecie miejsce zajął Maxime Daniel (Ag2R).

Etapu nie ukończył Sylwester Szmyd (Movistar).

W klasyfikacji generalnej triumfował wczorajszy zwycięzca etapowy Nicolas Roche, który pokonał Alejandro Valverde (Movistar) i swojego klubowego kolegę Michaela Rogersa.