Mark CavendishOmega Pharma-Quick Step w wyścigu Dookoła Szwajcarii stawia na etapy dla sprinterów. W składzie znalazł się bowiem Mark Cavendish, który będzie miał do dyspozycji kompletny pociąg. Tony Martin i Niki Terpstra mają zaś powalczyć w czasówkach. 

Tour de Suisse zaczyna się jutro i potrwa do 22 czerwca. Wyścig rozpocznie się prologiem będącym jazdą indywidualną na czas. Poza tym zaplanowano pięć górskich etapów, z których trzy będą kończyły się na podjeździe. Etap czwarty i piąty to odcinki dla sprinterów.

– Naszym celem są etapy dla sprinterów oraz dwie jazdy na czas – prolog oraz 25-kilometrowa czasówka. W walce z czasem liczymy zwłaszcza na Tony Martina, ale także Niki Terpstra może pokazać się z dobrej strony. Nie mamy kolarza, który mógłby powalczyć w klasyfikacji generalnej, ale mamy zawodników na różne sytuacje w wyścigu – powiedział dyrektor sportowy Omegi, Wilfried Peeters.

W Szwajcarii nie wystartuje Stijn Vandenbergh, który jest ważnym “wagonem” pociągu Cavendisha. Belg zmaga się z torbielą w kroczu. Postara się wziąć udział w Ster ZLM Toer, aby przygotować się do narodowych mistrzostw, ale nie będzie częścią Omegi Pharma w Tour de France.

Miałbym szansę dobrze zaprezentować się w Tour de France, ale niestety nie mogę tam wystartować, gdyż w tym wyścigu musisz być przygotowanym na sto procent. Szkoda, bo w zeszłym roku miałem problem z kolanem, a teraz to. No cóż, mój sezon się jeszcze nie skończył – powiedział nieco rozczarowany Vandenbergh.

Pełny skład OPQS na Tour de Suisse: Tom Boonen, Mark Cavendish, Tony Martin, Mark Renshaw, Gert Steegmans, Niki Terpstra, Matteo Trentin oraz Martin Velits.

Foto: bettiniphoto.net

Marta Wiśniewska