Andrzej_LitwinienkoZ głębokim żalem i smutkiem zawiadamiamy, że w dniu 11 czerwca po ciężkiej chorobie, w wieku 72 lat, odszedł od nas Andrzej Litwinienko – wspaniały sportowiec, kolega i przyjaciel, jeden z najdłużej uprawiających kolarstwo w Polsce.

Andrzej rozpoczął karierę zawodniczą w połowie lat 50-ch w klubie CWKS Legia, a następnie ścigał się w Polonii Warszawa. Pracował jako trener w Józefowii. W ostatnich latach był związany z BDC Road Team i Legią Masters.

W swoim bogatym dorobku kolarskim miał, m.in.: 5-krotny udział w Wyścigu Dookoła Polski, 9-krotny udział w Wyścigu Dookoła Mazowsza (w tym 2 zwycięstwa etapowe). Był 11-krotnym medalistą Mistrzostw Polski w różnych kategoriach. 5-krotnym uczestnikiem World Masters Games. Brał udział w większości masowych imprez kolarskich na całym świecie. Był pasjonatem starych rowerów. Reprezentował nasz kraj w Retro Ronde van Flandren oraz L`Eroica. Brał udział w szosowych wyścigach Masters w Polsce, a także w cyklach MTB: Mazovia i Poland Bike.

Andrzej żył kolarstwem, nigdy nie rozstawał się z rowerem. Niemalże do ostatnich swoich dni trenował, wierząc, że pokona chorobę… Nie pokonał.

Uroczystości pogrzebowe odbędą się w poniedziałek, 16 czerwca o godz. 14.00 Mszą Świętą w kościele  przy ul. Kopernika 1 w Otwocku.

 

guest
2 komentarzy
Najstarsze
Najnowsze
Inline Feedbacks
View all comments
Darek
Darek

Spoczywaj Mistrzu w spokoju!!!

yorg
yorg

Cześć jego pamięci,był wspaniałym kolegą.