bakelantsBelg z drużyny Omega Pharma-Quick Step najpierw jechał w ucieczce, następnie odjechał od towarzyszy, by w końcu pokonać na finiszu Lieuwe Westrę (Astana). Podium uzupełnił klubowy kolega zwycięzcy etapowego – Zdenek Stybar. Dzięki obecności Maćka Bodnara w ucieczce, Polak zajął dobre siódme miejsce. 

Dzisiejszy odcinek to pagórkowata przeprawa z Grenoble do Poisy licząca 178,5 km. Organizatorzy ustalili na trasie trzy premie górskie czwartej kategorii. Szczyt ostatniej – Cote de Ronzy (dł. 1,7 km, śr. nach. 6,3%) – znajdował się na 171. kilometrze.

Podobnie jak wczoraj, znalazło się wielu kolarzy chętnych do jazdy w ucieczce. Dziś było ich szesnastu: Julien Simon (Cofidis), Jens Keukeleire (Orica-GreenEdge), Imanol Erviti (Movistar), Lieuwe Westra (Astana), Sergio Paulinho (Tinkoff-Saxo), Jean-Christophe Péraud (AG2R), Pim Ligthart (Lotto-Belisol), Aleksejs Saramotins (IAM), Maciej Bodnar (Cannondale), Jens Voigt (Trek), Jan Bakelants, Zdenek Stybar (Omega Pharma-QuickStep), Thomas Damuseau (Giant-Shimano), Valerio Conti (Lampre-Merida), Bram Tankink (Belkin), Cesare Benedetti (NetApp-Endura).

20 km przed metą przewaga ucieczki wynosiła 3,5 minuty.

Na podjeździe pod przedostatnią premię górską, z ucieczki zaatakował tercet Ligthart-Westra-Bakelants. 8 km przed metą mieli 38 sekund przewagi nad pozostałymi zawodnikami z ucieczki.

Około 10 km przed metą kraksę mieli Vincenzo Nibali i lider wyścigu – Chris Froome. Brytyjczyk spokojnie zmienił rower i po krótkiej chwili dojechał do peletonu, który nie rozkręcił tempa.

Z tej sytuacji skorzystała czołówka składająca się już tylko z dwójki Westra-Bakelants. 5 km przed metą mieli aż ponad 4 minuty przewagi nad peletonem.

W końcówce można było podziwiać belgijsko-holenderski pojedynek o zwycięstwo etapowe. Bakelants i Westra wspólnie rozpoczęli ostatni kilometr. 300 metrów przed kreską ruszył Westra, ale po chwili stracił prędkość i z koła wyszedł mu Bakelants.

Wyniki etapu:

1 Jan BAKELANTS OMEGA PHARMA-QUICK STEP 4:07:20
2 Lieuwe WESTRA ASTANA PRO TEAM 0:00:00
3 Zdenek STYBAR OMEGA PHARMA-QUICK STEP 0:00:24
4 Pim LIGTHART LOTTO-BELISOL 0:00:24
5 Jens KEUKELEIRE ORICA GREENEDGE 0:00:24
6 Jens VOIGT TREK FACTORY RACING 0:00:24
7 Maciej BODNAR CANNONDALE 0:00:24
8 Bram TANKINK BELKIN PRO CYCLING 0:00:24
9 Valerio CONTI LAMPRE – MERIDA 0:00:24
10 Julien SIMON COFIDIS, SOLUTIONS CREDITS 0:00:24
11 Jean-Christophe PERAUD AG2R LA MONDIALE 0:00:24
12 Cesare BENEDETTI TEAM NETAPP-ENDURA 0:00:24
13 Thomas DAMUSEAU TEAM GIANT-SHIMANO 0:00:24
14 Imanol ERVITI OLLO MOVISTAR TEAM 0:00:24
15 Sergio PAULINHO TINKOFF-SAXO 0:00:24
16 Aleksejs SARAMOTINS IAM CYCLING 0:01:14
17 Richie PORTE TEAM SKY 0:03:55
18 Mikel NIEVE ITURRALDE TEAM SKY 0:03:55
19 Christopher FROOME TEAM SKY 0:03:55
20 David LOPEZ GARCIA TEAM SKY 0:03:55
21 Alberto CONTADOR TINKOFF-SAXO 0:03:55
22 Jakob FUGLSANG ASTANA PRO TEAM 0:03:55
23 Ralf MATZKA TEAM NETAPP-ENDURA 0:03:55
24 Daniel NAVARRO COFIDIS, SOLUTIONS CREDITS 0:03:55
25 Vincenzo NIBALI ASTANA PRO TEAM 0:03:55
26 Jurgen VAN DEN BROECK LOTTO-BELISOL 0:03:55
27 Tanel KANGERT ASTANA PRO TEAM 0:03:55
28 Wilco KELDERMAN BELKIN PRO CYCLING 0:03:55
29 Jesus HERNANDEZ BLAZQUEZ TINKOFF-SAXO 0:03:55
30 Adam YATES ORICA GREENEDGE 0:03:55
31 Sébastien REICHENBACH IAM CYCLING 0:03:55
32 Leopold KONIG TEAM NETAPP-ENDURA 0:03:55
33 Lars BOOM BELKIN PRO CYCLING 0:03:55
34 Kristijan DURASEK LAMPRE – MERIDA 0:03:55
35 Marco MARCATO CANNONDALE 0:03:55
36 Andrew TALANSKY GARMIN – SHARP 0:03:55
37 Alex HOWES GARMIN – SHARP 0:03:55
38 Tejay VAN GARDEREN BMC RACING TEAM 0:03:55
39 Yury TROFIMOV TEAM KATUSHA 0:03:55
40 Romain BARDET AG2R LA MONDIALE 0:03:55
41 Christophe LE MEVEL COFIDIS, SOLUTIONS CREDITS 0:03:55
42 Luis Angel MATE MARDONES COFIDIS, SOLUTIONS CREDITS 0:03:55
43 Daniel MORENO FERNANDEZ TEAM KATUSHA 0:03:55
44 Peter VELITS BMC RACING TEAM 0:03:55
45 John Darwin ATAPUMA BMC RACING TEAM 0:03:55
46 Bart DE CLERCQ LOTTO-BELISOL 0:03:55
47 Andrey ZEITS ASTANA PRO TEAM 0:03:55
48 Kenny ELISSONDE FDJ.FR 0:03:55
49 Haimar ZUBELDIA TREK FACTORY RACING 0:03:55
50 Greg VAN AVERMAET BMC RACING TEAM 0:03:55
51 Mikael CHEREL AG2R LA MONDIALE 0:03:55
52 Maxime BOUET AG2R LA MONDIALE 0:03:55
53 John GADRET MOVISTAR TEAM 0:03:55
54 Bartosz HUZARSKI TEAM NETAPP-ENDURA 0:03:55
55 Geraint THOMAS TEAM SKY 0:04:03
56 Gustav LARSSON IAM CYCLING 0:04:32
57 Nicky VAN DER LIJKE BELKIN PRO CYCLING 0:04:32
58 Kévin REZA TEAM EUROPCAR 0:04:32
59 Arnaud DEMARE FDJ.FR 0:04:32
60 Nicolas EDET COFIDIS, SOLUTIONS CREDITS 0:04:32
61 Daryl IMPEY ORICA GREENEDGE 0:04:55
62 Simon GERRANS ORICA GREENEDGE 0:04:55
63 José Ivan GUTIERREZ MOVISTAR TEAM 0:04:55
64 Markel IRIZAR TREK FACTORY RACING 0:04:55
65 Alexander RYBAKOV TEAM KATUSHA 0:04:55
66 Enrique SANZ UNZUE MOVISTAR TEAM 0:04:55
67 Ben GASTAUER AG2R LA MONDIALE 0:04:55
68 Alexei TCATEVICH TEAM KATUSHA 0:04:55
69 Egor SILIN TEAM KATUSHA 0:04:55
70 Michael Valgren ANDERSEN TINKOFF-SAXO 0:04:55
71 Pierrick FEDRIGO FDJ.FR 0:05:05
72 Cyril GAUTIER TEAM EUROPCAR 0:05:05
73 Sébastien HINAULT IAM CYCLING 0:05:05
74 Peter STETINA BMC RACING TEAM 0:05:05
75 Guillaume BONNAFOND AG2R LA MONDIALE 0:05:05
76 Damiano CUNEGO LAMPRE – MERIDA 0:05:05
77 Amaël MOINARD BMC RACING TEAM 0:05:05
78 Lars-Peter NORDHAUG BELKIN PRO CYCLING 0:05:05
79 Scott THWAITES TEAM NETAPP-ENDURA 0:05:05
80 Jurgen ROELANDTS LOTTO-BELISOL 0:05:24
81 Stig BROECKX LOTTO-BELISOL 0:05:24
82 Sylvain CHAVANEL IAM CYCLING 0:05:24
83 Thierry HUPOND TEAM GIANT-SHIMANO 0:05:24
84 Johannes FRÖHLINGER TEAM GIANT-SHIMANO 0:05:24
85 Christian MEIER ORICA GREENEDGE 0:05:37
86 Thomas VOECKLER TEAM EUROPCAR 0:05:37
87 Julian ALAPHILIPPE OMEGA PHARMA-QUICK STEP 0:05:51
88 Damien HOWSON ORICA GREENEDGE 0:05:51
89 Reinardt JANSE VAN RENSBURG TEAM GIANT-SHIMANO 0:05:51
90 Jan BARTA TEAM NETAPP-ENDURA 0:05:51
91 Martijn KEIZER BELKIN PRO CYCLING 0:05:51
92 Kevin DE WEERT OMEGA PHARMA-QUICK STEP 0:05:51
93 Yoann BAGOT COFIDIS, SOLUTIONS CREDITS 0:05:51
94 Bruno PIRES TINKOFF-SAXO 0:05:51
95 Arthur VICHOT FDJ.FR 0:05:51
96 Rein TAARAMAE COFIDIS, SOLUTIONS CREDITS 0:05:51
97 Nicki SORENSEN TINKOFF-SAXO 0:05:51
98 Sebastian LANGEVELD GARMIN – SHARP 0:05:51
99 Ramunas NAVARDAUSKAS GARMIN – SHARP 0:05:51
100 Dmitriy GRUZDEV ASTANA PRO TEAM 0:06:15
101 Ivan SANTAROMITA ORICA GREENEDGE 0:06:54
102 Filippo POZZATO LAMPRE – MERIDA 0:06:54
103 Giovanni VISCONTI MOVISTAR TEAM 0:06:54
104 Damiano CARUSO CANNONDALE 0:06:54
105 Natnael BERHANE TEAM EUROPCAR 0:06:54
106 Yannick MARTINEZ TEAM EUROPCAR 0:06:54
107 Dmitry KOZONTCHUK TEAM KATUSHA 0:06:54
108 Chad HAGA TEAM GIANT-SHIMANO 0:06:54
109 Edwald SUAREZ BELTRAN TINKOFF-SAXO 0:06:54
110 Frantisek PADOUR TEAM NETAPP-ENDURA 0:06:54
111 Kristijan KOREN CANNONDALE 0:06:54
112 Simon SPILAK TEAM KATUSHA 0:06:54
113 Davide CIMOLAI LAMPRE – MERIDA 0:06:54
114 Romain SICARD TEAM EUROPCAR 0:06:54
115 Dries DEVENYNS TEAM GIANT-SHIMANO 0:06:54
116 Igor ANTON MOVISTAR TEAM 0:06:54
117 Carlos VERONA OMEGA PHARMA-QUICK STEP 0:06:54
118 Yaroslav POPOVYCH TREK FACTORY RACING 0:06:54
119 Andriy GRIVKO ASTANA PRO TEAM 0:06:54
120 David MILLAR GARMIN – SHARP 0:06:54
121 Blel KADRI AG2R LA MONDIALE 0:06:54
122 Ryder HESJEDAL GARMIN – SHARP 0:06:54
123 Jean Marc MARINO CANNONDALE 0:06:54
124 Bob JUNGELS TREK FACTORY RACING 0:06:54
125 Nikias ARNDT TEAM GIANT-SHIMANO 0:07:20
126 Tony GALLOPIN LOTTO-BELISOL 0:07:26
127 Michal GOLAS OMEGA PHARMA-QUICK STEP 0:08:28
128 Michal KWIATKOWSKI OMEGA PHARMA-QUICK STEP 0:08:28
129 Elia FAVILLI LAMPRE – MERIDA 0:08:28
130 Vasil KIRYIENKA TEAM SKY 0:08:28
131 Matthias BRANDLE IAM CYCLING 0:09:33
132 Anton VOROBYEV TEAM KATUSHA 0:09:39
133 Yoann OFFREDO FDJ.FR 0:10:48
134 Mickaël DELAGE FDJ.FR 0:10:48
135 Alexis GOUGEARD AG2R LA MONDIALE 0:10:48
136 George BENNETT CANNONDALE 0:12:01
137 Jack BOBRIDGE BELKIN PRO CYCLING 0:12:01
138 Rory SUTHERLAND TINKOFF-SAXO 0:12:01
139 Daniel SCHORN TEAM NETAPP-ENDURA 0:12:01
140 Jack BAUER GARMIN – SHARP 0:12:01
141 Jonathan HIVERT BELKIN PRO CYCLING 0:12:01
142 Alessandro DE MARCHI CANNONDALE 0:12:01
143 Alessandro VANOTTI ASTANA PRO TEAM 0:12:35
144 Kris BOECKMANS LOTTO-BELISOL 0:12:35
145 Danny PATE TEAM SKY 0:13:11
146 Frederik WILLEMS LOTTO-BELISOL 0:15:16
147 Sylvester SZMYD MOVISTAR TEAM 0:15:29
148 Leigh HOWARD ORICA GREENEDGE 0:15:29
149 Vincent JEROME TEAM EUROPCAR 0:15:29
150 Xabier ZANDIO TEAM SKY 0:15:29
Luca WACKERMANN LAMPRE – MERIDA Abandon
William BONNET FDJ.FR Abandon
Stephan DENIFL IAM CYCLING Abandon

Klasyfikacja generalna:

1 Christopher FROOME TEAM SKY 23:12:15
2 Alberto CONTADOR TINKOFF-SAXO 0:00:12
3 Wilco KELDERMAN BELKIN PRO CYCLING 0:00:12
4 Andrew TALANSKY GARMIN – SHARP 0:00:33
5 Jurgen VAN DEN BROECK LOTTO-BELISOL 0:00:35
6 Vincenzo NIBALI ASTANA PRO TEAM 0:00:50
7 Haimar ZUBELDIA TREK FACTORY RACING 0:01:22
8 Jakob FUGLSANG ASTANA PRO TEAM 0:01:22
9 Adam YATES ORICA GREENEDGE 0:01:24
10 Tanel KANGERT ASTANA PRO TEAM 0:01:35
11 Romain BARDET AG2R LA MONDIALE 0:01:40
12 Sébastien REICHENBACH IAM CYCLING 0:01:40
13 Daniel NAVARRO COFIDIS, SOLUTIONS CREDITS 0:01:43
14 Leopold KONIG TEAM NETAPP-ENDURA 0:01:44
15 Jan BAKELANTS OMEGA PHARMA-QUICK STEP 0:01:58
16 Tejay VAN GARDEREN BMC RACING TEAM 0:02:22
17 Kristijan DURASEK LAMPRE – MERIDA 0:02:32
18 Mikel NIEVE ITURRALDE TEAM SKY 0:02:36
19 Daniel MORENO FERNANDEZ TEAM KATUSHA 0:02:42
20 Bart DE CLERCQ LOTTO-BELISOL 0:02:47
21 John Darwin ATAPUMA BMC RACING TEAM 0:03:31
22 Bartosz HUZARSKI TEAM NETAPP-ENDURA 0:03:56
23 John GADRET MOVISTAR TEAM 0:04:01
24 Maxime BOUET AG2R LA MONDIALE 0:05:09
25 Lieuwe WESTRA ASTANA PRO TEAM 0:05:59
26 Kenny ELISSONDE FDJ.FR 0:06:09
27 Gustav LARSSON IAM CYCLING 0:06:27
28 Egor SILIN TEAM KATUSHA 0:06:31
29 Jesus HERNANDEZ BLAZQUEZ TINKOFF-SAXO 0:07:14
30 Yury TROFIMOV TEAM KATUSHA 0:07:50
31 Jean-Christophe PERAUD AG2R LA MONDIALE 0:08:20
32 Nicolas EDET COFIDIS, SOLUTIONS CREDITS 0:08:28
33 Damiano CARUSO CANNONDALE 0:09:02
34 Mikael CHEREL AG2R LA MONDIALE 0:09:10
35 Peter STETINA BMC RACING TEAM 0:09:19
36 Tony GALLOPIN LOTTO-BELISOL 0:09:35
37 Valerio CONTI LAMPRE – MERIDA 0:10:21
38 Amaël MOINARD BMC RACING TEAM 0:10:23
39 Alexander RYBAKOV TEAM KATUSHA 0:10:27
40 Ivan SANTAROMITA ORICA GREENEDGE 0:10:35
41 Ryder HESJEDAL GARMIN – SHARP 0:10:57
42 Richie PORTE TEAM SKY 0:11:08
43 Yoann BAGOT COFIDIS, SOLUTIONS CREDITS 0:11:11
44 Michal KWIATKOWSKI OMEGA PHARMA-QUICK STEP 0:11:18
45 Sylvain CHAVANEL IAM CYCLING 0:11:23
46 Peter VELITS BMC RACING TEAM 0:11:50
47 Cyril GAUTIER TEAM EUROPCAR 0:11:55
48 Luis Angel MATE MARDONES COFIDIS, SOLUTIONS CREDITS 0:11:59
49 Thomas VOECKLER TEAM EUROPCAR 0:13:32
50 Julien SIMON COFIDIS, SOLUTIONS CREDITS 0:14:17
51 Alex HOWES GARMIN – SHARP 0:14:22
52 George BENNETT CANNONDALE 0:14:51
53 Carlos VERONA OMEGA PHARMA-QUICK STEP 0:15:19
54 Lars-Peter NORDHAUG BELKIN PRO CYCLING 0:15:23
55 Greg VAN AVERMAET BMC RACING TEAM 0:16:13
56 Ben GASTAUER AG2R LA MONDIALE 0:17:45
57 Romain SICARD TEAM EUROPCAR 0:18:03
58 Igor ANTON MOVISTAR TEAM 0:18:10
59 Imanol ERVITI OLLO MOVISTAR TEAM 0:18:14
60 David LOPEZ GARCIA TEAM SKY 0:18:49
61 Jens KEUKELEIRE ORICA GREENEDGE 0:19:03
62 Andriy GRIVKO ASTANA PRO TEAM 0:19:16
63 Kristijan KOREN CANNONDALE 0:19:19
64 Giovanni VISCONTI MOVISTAR TEAM 0:19:33
65 Christophe LE MEVEL COFIDIS, SOLUTIONS CREDITS 0:20:10
66 Bram TANKINK BELKIN PRO CYCLING 0:20:20
67 Chad HAGA TEAM GIANT-SHIMANO 0:21:04
68 Geraint THOMAS TEAM SKY 0:21:27
69 Dmitry KOZONTCHUK TEAM KATUSHA 0:21:37
70 Zdenek STYBAR OMEGA PHARMA-QUICK STEP 0:22:05
71 Thomas DAMUSEAU TEAM GIANT-SHIMANO 0:22:18
72 Pim LIGTHART LOTTO-BELISOL 0:22:24
73 Arthur VICHOT FDJ.FR 0:22:29
74 Edwald SUAREZ BELTRAN TINKOFF-SAXO 0:23:49
75 Kevin DE WEERT OMEGA PHARMA-QUICK STEP 0:23:54
76 Sergio PAULINHO TINKOFF-SAXO 0:24:13
77 Jens VOIGT TREK FACTORY RACING 0:25:39
78 Simon SPILAK TEAM KATUSHA 0:25:50
79 Markel IRIZAR TREK FACTORY RACING 0:26:27
80 Pierrick FEDRIGO FDJ.FR 0:27:04
81 Christian MEIER ORICA GREENEDGE 0:27:19
82 Bob JUNGELS TREK FACTORY RACING 0:27:46
83 Julian ALAPHILIPPE OMEGA PHARMA-QUICK STEP 0:28:06
84 Michal GOLAS OMEGA PHARMA-QUICK STEP 0:28:42
85 Daryl IMPEY ORICA GREENEDGE 0:30:36
86 Jan BARTA TEAM NETAPP-ENDURA 0:31:01
87 Jurgen ROELANDTS LOTTO-BELISOL 0:32:01
88 José Ivan GUTIERREZ MOVISTAR TEAM 0:32:11
89 Simon GERRANS ORICA GREENEDGE 0:33:18
90 Blel KADRI AG2R LA MONDIALE 0:34:03
91 Andrey ZEITS ASTANA PRO TEAM 0:34:16
92 Damien HOWSON ORICA GREENEDGE 0:34:54
93 Guillaume BONNAFOND AG2R LA MONDIALE 0:34:57
94 David MILLAR GARMIN – SHARP 0:35:45
95 Lars BOOM BELKIN PRO CYCLING 0:35:59
96 Bruno PIRES TINKOFF-SAXO 0:36:04
97 Maciej BODNAR CANNONDALE 0:36:29
98 Marco MARCATO CANNONDALE 0:37:29
99 Nikias ARNDT TEAM GIANT-SHIMANO 0:37:40
100 Cesare BENEDETTI TEAM NETAPP-ENDURA 0:39:27
101 Dmitriy GRUZDEV ASTANA PRO TEAM 0:41:42
102 Nicky VAN DER LIJKE BELKIN PRO CYCLING 0:41:55
103 Damiano CUNEGO LAMPRE – MERIDA 0:42:32
104 Kévin REZA TEAM EUROPCAR 0:44:05
105 Johannes FRÖHLINGER TEAM GIANT-SHIMANO 0:44:42
106 Alessandro DE MARCHI CANNONDALE 0:44:46
107 Aleksejs SARAMOTINS IAM CYCLING 0:44:48
108 Thierry HUPOND TEAM GIANT-SHIMANO 0:45:02
109 Frantisek PADOUR TEAM NETAPP-ENDURA 0:45:50
110 Martijn KEIZER BELKIN PRO CYCLING 0:45:55
111 Enrique SANZ UNZUE MOVISTAR TEAM 0:46:55
112 Elia FAVILLI LAMPRE – MERIDA 0:48:25
113 Stig BROECKX LOTTO-BELISOL 0:49:59
114 Nicki SORENSEN TINKOFF-SAXO 0:50:03
115 Alessandro VANOTTI ASTANA PRO TEAM 0:50:08
116 Jean Marc MARINO CANNONDALE 0:50:52
117 Rory SUTHERLAND TINKOFF-SAXO 0:51:40
118 Sébastien HINAULT IAM CYCLING 0:51:57
119 Michael Valgren ANDERSEN TINKOFF-SAXO 0:53:03
120 Yaroslav POPOVYCH TREK FACTORY RACING 0:53:43
121 Ramunas NAVARDAUSKAS GARMIN – SHARP 0:55:09
122 Yoann OFFREDO FDJ.FR 0:55:11
123 Yannick MARTINEZ TEAM EUROPCAR 0:55:15
124 Matthias BRANDLE IAM CYCLING 0:55:55
125 Reinardt JANSE VAN RENSBURG TEAM GIANT-SHIMANO 0:56:27
126 Scott THWAITES TEAM NETAPP-ENDURA 0:56:41
127 Arnaud DEMARE FDJ.FR 0:56:44
128 Jack BOBRIDGE BELKIN PRO CYCLING 0:58:53
129 Filippo POZZATO LAMPRE – MERIDA 1:00:00
130 Anton VOROBYEV TEAM KATUSHA 1:00:44
131 Sebastian LANGEVELD GARMIN – SHARP 1:01:10
132 Ralf MATZKA TEAM NETAPP-ENDURA 1:01:22
133 Davide CIMOLAI LAMPRE – MERIDA 1:02:00
134 Mickaël DELAGE FDJ.FR 1:03:37
135 Frederik WILLEMS LOTTO-BELISOL 1:03:55
136 Dries DEVENYNS TEAM GIANT-SHIMANO 1:04:10
137 Alexei TCATEVICH TEAM KATUSHA 1:06:40
138 Alexis GOUGEARD AG2R LA MONDIALE 1:07:32
139 Natnael BERHANE TEAM EUROPCAR 1:08:48
140 Rein TAARAMAE COFIDIS, SOLUTIONS CREDITS 1:10:16
141 Daniel SCHORN TEAM NETAPP-ENDURA 1:10:48
142 Jack BAUER GARMIN – SHARP 1:12:49
143 Kris BOECKMANS LOTTO-BELISOL 1:14:23
144 Danny PATE TEAM SKY 1:14:38
145 Vincent JEROME TEAM EUROPCAR 1:17:29
146 Vasil KIRYIENKA TEAM SKY 1:19:01
147 Jonathan HIVERT BELKIN PRO CYCLING 1:23:12
148 Sylvester SZMYD MOVISTAR TEAM 1:32:49
149 Xabier ZANDIO TEAM SKY 1:37:57
150 Leigh HOWARD ORICA GREENEDGE 1:39:09

Foto: bettiniphoto.net

Marta Wiśniewska