franczak41Max Werda (Team Stolting) wygrał w Jodłowniku sprint po etapowe zwycięstwo Małopolskiego Wyścigu Górskiego. Nowym liderem został Włoch Riccardo Bolzan, a trzeci na dzisiejszym odcinku był Paweł Franczak (ActiveJet Team).

Drugi dzień rywalizacji w Małopolskim Wyścigu Górskim to odcinek z Niepołomic do Jodłownika. W sumie na 149 kilometrach, organizatorzy wyznaczyli cztery górskie premie.

Bohaterem dnia okazał się Adam Stachowiak. Kolarz BDC MarcPol samotnie, przez większość dystansu kręcił na czele. Około 50 kilometrów przed metą, były specjalista od jazdy na torze miał dwie minuty przewagi.

Wkrótce z peletonu wyrywali się: Emanuel Piaskowy (ActiveJet Team) oraz Karol Domagalski (Reprezentacja Polski). Duet szybko dopadł Stachowiaka, jednak tempo w zasadniczej grupie wzrosło. Ich przewaga wynosiła zaledwie 40 sekund.

Peleton się porwał i skasował harcowników. Na kontry decydowali się m.in: Michał Podlaski, Arkadiusz Owsian (ActiveJet Team), Paweł Cieślik (Bauknecht Author), Kamil Zieliński (Mexller), ale żadna z tych prób nie powiodła się. 20 km przed metą, na czele kręciło kilkudziesięciu zawodników.

Wszystko na jedną kartę postawił Mykhaylo Kononenko (Kolss). Ukrainiec odjechał “na solo” i szybko wypracował ponad 30 sekund. Do pracy zabrali się kolarze BDC MarcPol. 4 km przed kreską różnica zmalała do około 15 sekund.

Pogoń okazałą się skuteczna, bo na ostatni kilometr czołowa grupa wjechała razem. Niestety na ostatnich metrach doszło do groźnej kraksy. Do szpitala trafił m.in Arkadiusz Owsian (ActiveJet Team). Po etapowy triumf sięgnął Max Werda (Team Stolting), a drugi był nowy lider -Riccardo Bolzan (Cycling Team Friuli). Trzecie miejsce zajął Paweł Franczak (ActiveJet Team).

 Pełne wyniki > tutaj

Foto: ActiveJet Team

Andrzej Gucwa

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments